Jak minął dzień 12

24 listopada 2021 13:55 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Bo Gusia taka jest znam ją :serce:

24 listopada 2021 14:04 / 6 osobom podoba się ten post
Konwalia08

U Ciebie jest jeszcze ten szkopuł że seniorka nigdy nie miała opiekunki i z tego co piszesz to osoba dynamiczna z natury,pedantyczna .Czy łatwo jest otwierać stele?.....mieszane mam uczucia .

Dynamiczna, niezależna, pewna siebie, no qrcze, dobrałyśmy się 
A tak na poważnie, to ciężko jej było zrozumieć, że jest ktoś obcy w jej domu, który może też mieć swoje własne zdanie. Że Pflegerin to nie służba, tylko ktoś, kto jest do pomocy i chce jej pomóc. 
To jest 3 albo 4 miejsce, w którym jestem pierwsza. Ja lubię, to trochę wyzwanie a wyzwania też lubię 
Ale chętnie też jeżdżę na ustawione już Stelle. 
24 listopada 2021 14:16 / 6 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ja miałam babkę, ktora miala świra, dosłownie ie świra na punkcie wycierania do sucha zlewu, umywalki czy wanny. Nigdy jej nie pasowało wiec nieraz i nie dwa rzucałam jej szmata przed oczami i sama wycierala. No na tym tle miała dekla ale zasmarkane chusteczki na ławie jej nie przeszkadzały. Jak na zbierała ich kupę to dopiero wyrzucała a śmietnik miała kolo stolika. :-) o takie fanaberie. 

No właśnie, te chusteczki 
Bez Tempo nie ma życia 
Z jednej strony pedantki, a z drugiej nie wiedzą o tym, że są rzeczy których nie robi się w obecności innych osób, szczególnie przy stole. No ,chyba że o p i e k u n k a się nie liczy jako osoba ?Kiedy pierwszy raz zobaczyłam pewien "wybryk"mojej pdp, to po prostu zaniemówiłam. Ale nie warto pisać żeby apetytu komuś np nie popsuć ? 
24 listopada 2021 14:44 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dziękuję magmab. Miło słyszeć dobre słowa o sobie, ale nie dla braw o tym piszę. Lubię swoją pracę, staram się też obecnej podopiecznej pomóc w tym, czego sama nie jest w stanie zrobić, ale też rozmawiać, wyjaśniać, bo większość seniorów po raz pierwszy zdanych na pomoc obcej osoby, ma mylne wyobrażenie o roli opiekunki. To,że robię pewne  rzeczy których ktoś inny nie będzie robił, to moja dobra wola. 
Są tutaj dziewczyny w wieku moich dzieci, kiedy pomyślę że ktoś taki mógłby tutaj trafić ,to staram się w moim tutaj czasie, przygotować grunt następczyniom, żeby miały trochę łatwiej. Myślę że wytrwam do 18 grudnia, ale nic na siłę, jak poczuję że mam dość, to po prostu o tym powiem. 
 

? "Są tutaj dziewczyny "
 
- czytać hadko ☺? ale jam Jan ein Mann??
24 listopada 2021 14:48 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

No właśnie, te chusteczki :-)
Bez Tempo nie ma życia :smiech3:
Z jednej strony pedantki, a z drugiej nie wiedzą o tym, że są rzeczy których nie robi się w obecności innych osób, szczególnie przy stole. No ,chyba że o p i e k u n k a się nie liczy jako osoba ?Kiedy pierwszy raz zobaczyłam pewien "wybryk"mojej pdp, to po prostu zaniemówiłam. Ale nie warto pisać żeby apetytu komuś np nie popsuć ? 

Napewno nie robi to co mój Senior  ale nie napiszę co ??tylko że mój to jak dziecko jest .
24 listopada 2021 14:51 / 5 osobom podoba się ten post
JanOp1979

? "Są tutaj dziewczyny "
 
- czytać hadko ☺? ale jam Jan ein Mann??

Co tak poważnie....dostojnie ?A ja tam lubię jak mi ktoś powie dziewczyno a mama: dziecko moje kochane opamiętaj się ???
24 listopada 2021 15:07 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Napewno nie robi to co mój Senior  ale nie napiszę co ??tylko że mój to jak dziecko jest .

Moja dorosła,  dama ?
 chyba jednak robi to samo 
24 listopada 2021 15:13 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

? "Są tutaj dziewczyny "
 
- czytać hadko ☺? ale jam Jan ein Mann??

Wszyscy o tym pamiętamy 
Dziewczyny w wieku moich dzieci, napisałam,bo wiem o tym. A czy Ty mógłbyś być moim synem, patrząc na metryki oczywiście, tego nie wiem, więc nie wspomniałam o Tobie. Może wnukiem mógłbyś być i jeszcze byś się obraził?
A mnie jak coś hadko się czyta, to nie czytam i dobrze się miewam?
24 listopada 2021 15:21 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Wszyscy o tym pamiętamy :-)
Dziewczyny w wieku moich dzieci, napisałam,bo wiem o tym. A czy Ty mógłbyś być moim synem, patrząc na metryki oczywiście, tego nie wiem, więc nie wspomniałam o Tobie. Może wnukiem mógłbyś być i jeszcze byś się obraził? :oczko:
A mnie jak coś hadko się czyta, to nie czytam i dobrze się miewam?

Miałem bardziej na myśli hadko, jako wstydliwie, krępująco. Stąd rumieńce na emotce. Ale ok. rozumiem.
24 listopada 2021 15:27 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Napewno nie robi to co mój Senior  ale nie napiszę co ??tylko że mój to jak dziecko jest .

Normalka! Ściękoziuchwę obgryzia, ciumcia i wysisia przy stole po posiłku?
24 listopada 2021 15:32 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Co tak poważnie....dostojnie ?A ja tam lubię jak mi ktoś powie dziewczyno :super1:a mama: dziecko moje kochane opamiętaj się ???

Nie zrozumiałaś mojego wpisu?✔???
24 listopada 2021 15:57 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Normalka! Ściękoziuchwę obgryzia, ciumcia i wysisia przy stole po posiłku?

Die Ordnung muss sein?
24 listopada 2021 16:00 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Nie zrozumiałaś mojego wpisu?✔???

Interpretacja faceta ,błędna 
24 listopada 2021 16:03 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Die Ordnung muss sein?

No tak mają i nic na to nie poradzisz. Chyba, że schowasz ale następstwa mogą być bardziej dokuczliwe ?????
24 listopada 2021 16:03 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Interpretacja faceta ,błędna :wystawia jezyk:

A juści! 
 
Ok. Dopatrzyłem tego: ?