Jak minął dzień 12

24 listopada 2021 16:07 / 4 osobom podoba się ten post
Dziadek je ciasta, dwa rodzaje, w tle Demis Roussos śpiewa po niemiecku "szynes medsien", cisza, spokój. Dziś był spacer z Pdp, bo Ursule zachorowała. Córka mówiła mi, że spyta się tej drugiej opiekunki , czy ma czas, by przyjść... Odpisałem córce, że nie ma potrzeby. I tak planowałem na spacer wyjść, więc co za problem, że z dziadkiem pospaceruję. On i tak siedzi w wózku. Ot, taki jestem "elastyczny i nieroszczeniowy" 
W sklepach jakby ubyło ludzi... Czy wskutek zalecenia... Bleib zu hause?...
Dziś w DE ponad 66 tysięcy, w PL 28 tysiące 
24 listopada 2021 16:15 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Dziadek je ciasta, dwa rodzaje, w tle Demis Roussos śpiewa po niemiecku "szynes medsien", cisza, spokój. Dziś był spacer z Pdp, bo Ursule zachorowała. Córka mówiła mi, że spyta się tej drugiej opiekunki , czy ma czas, by przyjść... Odpisałem córce, że nie ma potrzeby. I tak planowałem na spacer wyjść, więc co za problem, że z dziadkiem pospaceruję. On i tak siedzi w wózku. Ot, taki jestem "elastyczny i nieroszczeniowy" :smiech3:
W sklepach jakby ubyło ludzi... Czy wskutek zalecenia... Bleib zu hause?...
Dziś w DE ponad 66 tysięcy, w PL 28 tysiące :-(

Luke żeby Ci sie ten niemiecki nie przejadł to masz ?
24 listopada 2021 16:27 / 5 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Normalka! Ściękoziuchwę obgryzia, ciumcia i wysisia przy stole po posiłku?

No aż tak źle nie jest ?U demencyjnych mogę przyjąć jako normalkę,ale świadoma osoba, dama "w pretensjach " ,to chyba coś nie tak?. Nie wydaje mi się żeby  robiła to  w restauracji czy  w obecności swojej rodziny albo znajomych.
Takie zachowanie odbieram jako lekceważenie osoby z którą się siedzi przy stole. 
24 listopada 2021 16:30 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

No aż tak źle nie jest ?U demencyjnych mogę przyjąć jako normalkę,ale świadoma osoba, dama "w pretensjach " ,to chyba coś nie tak?. Nie wydaje mi się żeby  robiła to  w restauracji czy  w obecności swojej rodziny albo znajomych.
Takie zachowanie odbieram jako lekceważenie osoby z którą się siedzi przy stole. 

Ooo... , to jeszcze wiele zobaczysz☝️????
24 listopada 2021 16:35 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

No aż tak źle nie jest ?U demencyjnych mogę przyjąć jako normalkę,ale świadoma osoba, dama "w pretensjach " ,to chyba coś nie tak?. Nie wydaje mi się żeby  robiła to  w restauracji czy  w obecności swojej rodziny albo znajomych.
Takie zachowanie odbieram jako lekceważenie osoby z którą się siedzi przy stole. 

Ja bym w takim momencie natychmiast wstała i wyszła z pokoju.
A po powrocie powiedziałabym, że zrobiło mi się niedobrze...
A w temacie:
Dziś moja pedepcia odpuściła zakupy i ugotowała dla nas obu smaczny obiadek: szpecle z szynką
24 listopada 2021 16:36 / 2 osobom podoba się ten post
JanOp1979

A juści! :figiel:
 
Ok. Dopatrzyłem tego: ?

No właśnie, tego dokładnie faceta 
24 listopada 2021 16:39 / 4 osobom podoba się ten post
Malgi

Ja bym w takim momencie natychmiast wstała i wyszła z pokoju.
A po powrocie powiedziałabym, że zrobiło mi się niedobrze...:do bani:
A w temacie:
Dziś moja pedepcia odpuściła zakupy i ugotowała dla nas obu smaczny obiadek: szpecle z szynką:glodny:

Wyszłam, bo nie wiedziałam jak się zachować. Nie potrafiłam jej też zwrócić uwagi. Teraz jak po jedzeniu, niby dyskretnie sięga do buzi, wstaję i zaczynam sprzątać ze  stołu 
24 listopada 2021 16:40 / 4 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Ooo... , to jeszcze wiele zobaczysz☝️????

Mam nadzieję że nie ?
24 listopada 2021 16:41 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

No właśnie, tego dokładnie faceta :bije2:

Wyrzuć to z siebie! Popraw!
24 listopada 2021 16:41 / 1 osobie podoba się ten post
24 listopada 2021 16:43 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

No aż tak źle nie jest ?U demencyjnych mogę przyjąć jako normalkę,ale świadoma osoba, dama "w pretensjach " ,to chyba coś nie tak?. Nie wydaje mi się żeby  robiła to  w restauracji czy  w obecności swojej rodziny albo znajomych.
Takie zachowanie odbieram jako lekceważenie osoby z którą się siedzi przy stole. 

A ja to bym się zapytała czy to taki rytuał  w tym domu ?Jeśli głowa zdrowa naturalnie.
24 listopada 2021 16:45 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Ja bym w takim momencie natychmiast wstała i wyszła z pokoju.
A po powrocie powiedziałabym, że zrobiło mi się niedobrze...:do bani:
A w temacie:
Dziś moja pedepcia odpuściła zakupy i ugotowała dla nas obu smaczny obiadek: szpecle z szynką:glodny:

A jeśli ich siedzi kilkoro przy stole i masz ich pilnować, by po posiłku, zupełnie przypadkiem nie pozamieniali się oprzyrządowaniem jamy ustnej?
24 listopada 2021 16:46 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Mam nadzieję że nie ?

To sobie miej. A życie, życiem☝️????
24 listopada 2021 16:47 / 1 osobie podoba się ten post
JanOp1979

Wyrzuć to z siebie! Popraw!

Złamała się witka ?
24 listopada 2021 16:48 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Wyszłam, bo nie wiedziałam jak się zachować. Nie potrafiłam jej też zwrócić uwagi. Teraz jak po jedzeniu, niby dyskretnie sięga do buzi, wstaję i zaczynam sprzątać ze  stołu  :lol1:

Przynosisz w rękawiczkach szklaneczkę i wynosisz grzecznie z zawartością celem pielęgnacji w ustronnym miejscu ???✔