Jak minął dzień 12

24 stycznia 2022 18:28 / 6 osobom podoba się ten post
Gusia29

Kolejny fajny dzień minął. 
"Gierek" obejrzany. Film na który  warto wybrać się do kina. Uważam że  ci, którzy pamiętają czasy Edwarda Gierka i stan wojenny w Polsce,powinni go zobaczyć. Moim też, skromnym zdaniem ,rola  towarzysza Edwarda to chyba najlepsza rola Miśka Koterskiego. Kożuchowska grająca  Stanisławę Gierkową też ok, ale jej głos nie pasuje mi do niektórych ról. 
A ostatnie 2 godziny spędziłam czytając Dzienniki na naszym Forum z roku 2014. Kilka z obecnych tutaj dzisiaj osób pamięta na pewno super dziewczynę  Asiek,która pisała swój dziennik "Żabiennik skok na DE".
Naprawdę warto poszukać,  zajrzeć i poczytać.
Po kinowym seansie nie mam jakoś ochoty na kolejny film, dogrzebię się chyba do kolejnego dziennika z tamtego okresu. A było ich wtedy kilka.

Ja musze się przyznać, że Asie - Żabke to ja do tej pory "podglądam" na fb. Bardzo kreatywna osóbka a na jej wpisy z wyprawy do Australii i jej przymusowego dłuższego pobytu tam czekałam z zapartym tchem ;)
24 stycznia 2022 18:58 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

Napewno  obejrzę   w/w film:super: Ja pamiętam  czasy  Gierka ,, Pomożecie?.."Odnośnie  forum Op24, też  tam bylam w tamtym  czasie/krzaczory:-)/ Fajnie jest wrócić  i poczytać  ..Dzisiaj 3 godzinny  schoping, miałam tylko popatrzeć No i co?Sandałki  z 50 f.na 11 f..miałam  ich nie wziąść? Przecież zaraz lato :-):-) No i nosidełko na komórkę  też  jak za darmo :-)

Sandałki i "nosidełko "super ?
A co do filmu to...po co ja się chwaliłam że już obejrzałam ?
Film jest w kinach od  21 stycznia więc dzisiaj w prasie i necie wiele recenzji. Wychodzi na to,że nie mam pojęcia o dobrym filmie, nie odróżniam amatorszczyzny od dobrej gry aktorskiej i ogólnie spodobało mi się coś ,co ze względu na miernotę tego czegoś, nie powinno w ogóle trafić do kin? Recenzenci pojechali po całości, skrytykowano film strasznie. 
Jeśli więc zdecydujecie się "Gierka" obejrzeć ,to na własną odpowiedzialność, nie z mojego polecania ?. Uważajcie aby Wasze poczucie estetyki i dobrego smaku nie zostały zaburzone?.
Mnie film się podobał a  Michał  Koterski, Rafał Zawierucha, Sebastian Stankiewicz i inni aktorzy bardzo dobrze zagrali. A o tym że film nie jest dokumentem, pisano już dawno. No ale ja tam się nie znam, wiem tylko co mnie się podoba ?
24 stycznia 2022 19:08 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Sandałki i "nosidełko "super ?
A co do filmu to...po co ja się chwaliłam że już obejrzałam ?
Film jest w kinach od  21 stycznia więc dzisiaj w prasie i necie wiele recenzji. Wychodzi na to,że nie mam pojęcia o dobrym filmie, nie odróżniam amatorszczyzny od dobrej gry aktorskiej i ogólnie spodobało mi się coś ,co ze względu na miernotę tego czegoś, nie powinno w ogóle trafić do kin? Recenzenci pojechali po całości, skrytykowano film strasznie. 
Jeśli więc zdecydujecie się "Gierka" obejrzeć ,to na własną odpowiedzialność, nie z mojego polecania ?. Uważajcie aby Wasze poczucie estetyki i dobrego smaku nie zostały zaburzone?.
Mnie film się podobał a  Michał  Koterski, Rafał Zawierucha, Sebastian Stankiewicz i inni aktorzy bardzo dobrze zagrali. A o tym że film nie jest dokumentem, pisano już dawno. No ale ja tam się nie znam, wiem tylko co mnie się podoba ?

"Recenzenci pojechali po całości, skrytykowano film strasznie. "
 
Reżyser: "Panie krytyk, Panu się nie podobało? To świetnie, bo nie robiłem filmu dla Pana, tylko dla publiczności".
O sukcesie kasowym nie wspomnę.
24 stycznia 2022 19:53 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Sandałki i "nosidełko "super ?
A co do filmu to...po co ja się chwaliłam że już obejrzałam ?
Film jest w kinach od  21 stycznia więc dzisiaj w prasie i necie wiele recenzji. Wychodzi na to,że nie mam pojęcia o dobrym filmie, nie odróżniam amatorszczyzny od dobrej gry aktorskiej i ogólnie spodobało mi się coś ,co ze względu na miernotę tego czegoś, nie powinno w ogóle trafić do kin? Recenzenci pojechali po całości, skrytykowano film strasznie. 
Jeśli więc zdecydujecie się "Gierka" obejrzeć ,to na własną odpowiedzialność, nie z mojego polecania ?. Uważajcie aby Wasze poczucie estetyki i dobrego smaku nie zostały zaburzone?.
Mnie film się podobał a  Michał  Koterski, Rafał Zawierucha, Sebastian Stankiewicz i inni aktorzy bardzo dobrze zagrali. A o tym że film nie jest dokumentem, pisano już dawno. No ale ja tam się nie znam, wiem tylko co mnie się podoba ?

Gusiu, nie zawsze krytycy mają rację, Tobie się podobało, znajomym w Polsce też. Jak zawsze w życiu, jednym się coś podoba, innym nie. Nie obarczaj siebie winą za to, że polecałaś ten film... Skoro synowi pierwszego sekretarza film się podobał, to musi tak być
24 stycznia 2022 19:56 / 5 osobom podoba się ten post
Kolejny dzień za mną. Jak zwykle spokojny i bezstresowy. 
Przyjemnie na zewnątrz, wiatru nie ma. Jeszcze krótki spacerek do marketu i koniec dnia. 
24 stycznia 2022 20:01 / 5 osobom podoba się ten post
JanOp1979

"Recenzenci pojechali po całości, skrytykowano film strasznie. "
 
Reżyser: "Panie krytyk, Panu się nie podobało? To świetnie, bo nie robiłem filmu dla Pana, tylko dla publiczności".
O sukcesie kasowym nie wspomnę.

Odnośnie postaci generała, który ma się widzowi kojarzyć z gen Jaruzelskim, zgadzam się z krytykami-wypadła karykaturalnie i śmiesznie. Gierka w tym filmie przedstawia się jako wielkiego przyjaciela narodu, postać mocno wyidealizowana, i tutaj ,w niektórych punktach,też zgadzam się z krytyką. Ale nie zgadzam się z tym, że Koterski źle tę  postać zagrał. 
To nie jest dokument, film historyczny czy biografia Gierka. Ale może wzbudzi ciekawość i zachęci do zainteresowania się historią Polski tamtego okresu tych,którzy są za młodzi ,żeby pamiętać. Od  rzetelnego przedstawiania historii są  historycy. Kino to show biznes, z akcentem na biznes ?. Chcąc zgłębić historyczną wiedzę trzeba korzystać z innych, najlepiej z różnych źródeł. A żeby wyrobić sobie własną opinię ,trzeba film obejrzeć a nie opierać się na opiniach krytyków?
 
24 stycznia 2022 20:12 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Kolejny dzień za mną. Jak zwykle spokojny i bezstresowy. 
Przyjemnie na zewnątrz, wiatru nie ma. Jeszcze krótki spacerek do marketu i koniec dnia. 

Uff już myślałem , że na spacer z dziadkiem się wybierasz ?
24 stycznia 2022 20:12 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Gusiu, nie zawsze krytycy mają rację, Tobie się podobało, znajomym w Polsce też. Jak zawsze w życiu, jednym się coś podoba, innym nie. Nie obarczaj siebie winą za to, że polecałaś ten film... Skoro synowi pierwszego sekretarza film się podobał, to musi tak być:-)

Luke, dziękuję, ale nie przejmuj się tak bardzo 
Nawet do głowy mi nie przyszło, żeby czuć się winną ,bo niby z jakiego powodu 
Krytycy mają swoje zdanie, a ja mam swoje. Zauważyłeś chyba ,że cytowanego przez Ciebie posta pisałam z lekkim przymrużeniem oka ?
Film nadal polecam i nawet jeśli ktoś powie że to gniot, to też się nie przejmę ani nie poczuję urażona ? 
24 stycznia 2022 20:14 / 3 osobom podoba się ten post
JanOp1979

"Recenzenci pojechali po całości, skrytykowano film strasznie. "
 
Reżyser: "Panie krytyk, Panu się nie podobało? To świetnie, bo nie robiłem filmu dla Pana, tylko dla publiczności".
O sukcesie kasowym nie wspomnę.

I odpowiedź reżysera podoba mi się tutaj bardzo ??
24 stycznia 2022 20:36 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Uff już myślałem , że na spacer z dziadkiem się wybierasz ?

A wiesz, że o 20, będąc w łóżku zawołał mnie, że chce na spacer?  Odpowiedziałem mu, że jest 20, że ludzie już śpią i że już jest ciemno. Odp.,, że ok ?
24 stycznia 2022 21:00 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

A wiesz, że o 20, będąc w łóżku zawołał mnie, że chce na spacer?  Odpowiedziałem mu, że jest 20, że ludzie już śpią i że już jest ciemno. Odp.,, że ok ?

Padłam ???
No to ognisko z kiełbaskami przeszło mu koło nosa ???
Może chociaż mi się przyśni?
Zapytaj go jutro .Przypomniała mi się moja pdp z Offenbach ,która często pytała czy mi się coś śniło .Super babka z niej była i dzięki niej wiem jak po niemiecku jest śnić ?
24 stycznia 2022 21:12 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Napewno  obejrzę   w/w film:super: Ja pamiętam  czasy  Gierka ,, Pomożecie?.."Odnośnie  forum Op24, też  tam bylam w tamtym  czasie/krzaczory:-)/ Fajnie jest wrócić  i poczytać  ..Dzisiaj 3 godzinny  schoping, miałam tylko popatrzeć No i co?Sandałki  z 50 f.na 11 f..miałam  ich nie wziąść? Przecież zaraz lato :-):-) No i nosidełko na komórkę  też  jak za darmo :-)

Piękne te sandałki ?
24 stycznia 2022 21:14 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

Luke, dziękuję, ale nie przejmuj się tak bardzo :-)
Nawet do głowy mi nie przyszło, żeby czuć się winną ,bo niby z jakiego powodu :zaskoczenie1:
Krytycy mają swoje zdanie, a ja mam swoje. Zauważyłeś chyba ,że cytowanego przez Ciebie posta pisałam z lekkim przymrużeniem oka ?
Film nadal polecam i nawet jeśli ktoś powie że to gniot, to też się nie przejmę ani nie poczuję urażona ? 

Chętnie obejrzę chociaż w tamtych czasach to ja sikałam w pieluszki.  Może mi się spodoba. 
24 stycznia 2022 21:18 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

Napewno  obejrzę   w/w film:super: Ja pamiętam  czasy  Gierka ,, Pomożecie?.."Odnośnie  forum Op24, też  tam bylam w tamtym  czasie/krzaczory:-)/ Fajnie jest wrócić  i poczytać  ..Dzisiaj 3 godzinny  schoping, miałam tylko popatrzeć No i co?Sandałki  z 50 f.na 11 f..miałam  ich nie wziąść? Przecież zaraz lato :-):-) No i nosidełko na komórkę  też  jak za darmo :-)

Sandałki piękne tylko, że nie dla mnie. W spadku po babci mam wystające kostki i muszę mieć buty zabudowane. Latem chętnie noszę klapki i to skórzane na koturnie bo wtedy dobrze się czuję w takich butach lub poprostu trampki. Torebeczka ok ale tylko telefon się zmieści a ja lubię duże torby.  proszę bez domysłów. 
24 stycznia 2022 22:03 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Napewno  obejrzę   w/w film:super: Ja pamiętam  czasy  Gierka ,, Pomożecie?.."Odnośnie  forum Op24, też  tam bylam w tamtym  czasie/krzaczory:-)/ Fajnie jest wrócić  i poczytać  ..Dzisiaj 3 godzinny  schoping, miałam tylko popatrzeć No i co?Sandałki  z 50 f.na 11 f..miałam  ich nie wziąść? Przecież zaraz lato :-):-) No i nosidełko na komórkę  też  jak za darmo :-)

Super zakupy właśnie widziałam że takie maluśkie torebusie na sam telefon są teraz w modzie