Jak minął dzień 12

22 stycznia 2022 11:36 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Piątek minął bardzo przyjemnie. Musiałam wyjść z domu chociaż wiało i sypało i wcale mi się nie chciało, a okazało się, że bardzo dobrze takie przewietrzenie się mi zrobiło. Co prawda nogi grzęzły w śniegu bo służby miejskie  nie nadążały odśnieżać, ale powietrze było pyszne. Tylko opustoszała Starówka smutno trochę wyglądała, ludzie przemykali szybko i ukrywali się w kawiarniach czy innych podobnego typu przybytkach. Późnym popołudniem przyjechała do mnie siostra, prosto z pracy i przyszedł jej syn z rodzinką. Moje wnuki daleko, to w takim okrojonym składzie, z wnuczętami siostry,świętowaliśmy Dzień babci?.
Siostra została u mnie na noc . Lubię takie poranki,kiedy bez pośpiechu szykuję smaczne śniadanie, kiedy spokojnie można  posiedzieć i pogadać. Teraz już  sama, ogarnę mieszkanie i ok 13-14 wyjeżdżamy rodzinnie na super pizzę czy sałaty w Wiśniowym piecu. Dołączą jeszcze mój brat i bratowa. Już się cieszę, bo lubimy ze sobą przebywać. A jutro trzy babcie idą do kina na Gierka. Dostałyśmy bilety w prezencie ,z okazji naszego święta, od wnuków mojej siostry. ?,wiadomo że siostrzeniec nam zasponsorował ?.
Weekend zapowiada się więc bardzo rodzinnie. Niebo cieszy się razem z nami,bo słońce pięknie świeci,nie wieje i przestało w końcu sypać śniegiem. Póki co, to mamy jego wystarczająco dużo,co widać na fotce zrobionej dzisiaj rano  
A u brata na wsi jeszcze piękniej 

Pięknie ?
U mnie też bialo ale mniej ?
22 stycznia 2022 11:39 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Pięknie ?
U mnie też bialo ale mniej ?

Dzisiaj "tyle słońca w całym mieście ",to  i śniegu ubędzie ?
Krzywię się, bo dzieci ferie u nas zaczynają, więc taka pogoda pewnie by je cieszyła 
22 stycznia 2022 11:50 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Piątek minął bardzo przyjemnie. Musiałam wyjść z domu chociaż wiało i sypało i wcale mi się nie chciało, a okazało się, że bardzo dobrze takie przewietrzenie się mi zrobiło. Co prawda nogi grzęzły w śniegu bo służby miejskie  nie nadążały odśnieżać, ale powietrze było pyszne. Tylko opustoszała Starówka smutno trochę wyglądała, ludzie przemykali szybko i ukrywali się w kawiarniach czy innych podobnego typu przybytkach. Późnym popołudniem przyjechała do mnie siostra, prosto z pracy i przyszedł jej syn z rodzinką. Moje wnuki daleko, to w takim okrojonym składzie, z wnuczętami siostry,świętowaliśmy Dzień babci?.
Siostra została u mnie na noc . Lubię takie poranki,kiedy bez pośpiechu szykuję smaczne śniadanie, kiedy spokojnie można  posiedzieć i pogadać. Teraz już  sama, ogarnę mieszkanie i ok 13-14 wyjeżdżamy rodzinnie na super pizzę czy sałaty w Wiśniowym piecu. Dołączą jeszcze mój brat i bratowa. Już się cieszę, bo lubimy ze sobą przebywać. A jutro trzy babcie idą do kina na Gierka. Dostałyśmy bilety w prezencie ,z okazji naszego święta, od wnuków mojej siostry. ?,wiadomo że siostrzeniec nam zasponsorował ?.
Weekend zapowiada się więc bardzo rodzinnie. Niebo cieszy się razem z nami,bo słońce pięknie świeci,nie wieje i przestało w końcu sypać śniegiem. Póki co, to mamy jego wystarczająco dużo,co widać na fotce zrobionej dzisiaj rano  
A u brata na wsi jeszcze piękniej 

Cudnie, biakutko...a  tu u mnie wiosna
22 stycznia 2022 11:52 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Cudnie, biakutko...a  tu u mnie wiosna

Faktycznie prawdziwa wiosna w środku zimy. Ale jaka piękna 
23 stycznia 2022 20:28 / 2 osobom podoba się ten post
Wątek się przesunął prawie na koniec listy, to odświeżam. Muszę Wam coś pokazać :) Pauza z dziadkiem 
Czym się tak urządzili ?  Typujcie :)
23 stycznia 2022 22:50 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Wątek się przesunął prawie na koniec listy, to odświeżam. Muszę Wam coś pokazać :) Pauza z dziadkiem :lol1:
Czym się tak urządzili ?  :lol3: Typujcie :)

Turlanko na wesoło ?
23 stycznia 2022 23:04 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Turlanko na wesoło ?

A jak 
23 stycznia 2022 23:12 / 5 osobom podoba się ten post
Kolejny fajny dzień minął. 
"Gierek" obejrzany. Film na który  warto wybrać się do kina. Uważam że  ci, którzy pamiętają czasy Edwarda Gierka i stan wojenny w Polsce,powinni go zobaczyć. Moim też, skromnym zdaniem ,rola  towarzysza Edwarda to chyba najlepsza rola Miśka Koterskiego. Kożuchowska grająca  Stanisławę Gierkową też ok, ale jej głos nie pasuje mi do niektórych ról. 
A ostatnie 2 godziny spędziłam czytając Dzienniki na naszym Forum z roku 2014. Kilka z obecnych tutaj dzisiaj osób pamięta na pewno super dziewczynę  Asiek,która pisała swój dziennik "Żabiennik skok na DE".
Naprawdę warto poszukać,  zajrzeć i poczytać.
Po kinowym seansie nie mam jakoś ochoty na kolejny film, dogrzebię się chyba do kolejnego dziennika z tamtego okresu. A było ich wtedy kilka.
23 stycznia 2022 23:14 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Kolejny fajny dzień minął. 
"Gierek" obejrzany. Film na który  warto wybrać się do kina. Uważam że  ci, którzy pamiętają czasy Edwarda Gierka i stan wojenny w Polsce,powinni go zobaczyć. Moim też, skromnym zdaniem ,rola  towarzysza Edwarda to chyba najlepsza rola Miśka Koterskiego. Kożuchowska grająca  Stanisławę Gierkową też ok, ale jej głos nie pasuje mi do niektórych ról. 
A ostatnie 2 godziny spędziłam czytając Dzienniki na naszym Forum z roku 2014. Kilka z obecnych tutaj dzisiaj osób pamięta na pewno super dziewczynę  Asiek,która pisała swój dziennik "Żabiennik skok na DE".
Naprawdę warto poszukać,  zajrzeć i poczytać.
Po kinowym seansie nie mam jakoś ochoty na kolejny film, dogrzebię się chyba do kolejnego dziennika z tamtego okresu. A było ich wtedy kilka.

Zaintrygowałaś mnie. Na pewno obejrzę ten film.
23 stycznia 2022 23:16 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Zaintrygowałaś mnie. Na pewno obejrzę ten film.

Naprawdę szczerze polecam. Zwłaszcza tym, jak wcześniej napisałam, którzy tamte czasy pamiętają 
23 stycznia 2022 23:21 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Zaintrygowałaś mnie. Na pewno obejrzę ten film.

To nie jest typowy film historyczny, nie jest to dokument. Jest trochę fikcji, ale opiera się też na prawdziwych osobach i wydarzeniach 
23 stycznia 2022 23:25 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

To nie jest typowy film historyczny, nie jest to dokument. Jest trochę fikcji, ale opiera się też na prawdziwych osobach i wydarzeniach 

To tym bardziej jestem ciekawa tego filmu. I obsada też interesująca. Może sie pojawi online. 
24 stycznia 2022 16:46 / 8 osobom podoba się ten post
Gusia29

Kolejny fajny dzień minął. 
"Gierek" obejrzany. Film na który  warto wybrać się do kina. Uważam że  ci, którzy pamiętają czasy Edwarda Gierka i stan wojenny w Polsce,powinni go zobaczyć. Moim też, skromnym zdaniem ,rola  towarzysza Edwarda to chyba najlepsza rola Miśka Koterskiego. Kożuchowska grająca  Stanisławę Gierkową też ok, ale jej głos nie pasuje mi do niektórych ról. 
A ostatnie 2 godziny spędziłam czytając Dzienniki na naszym Forum z roku 2014. Kilka z obecnych tutaj dzisiaj osób pamięta na pewno super dziewczynę  Asiek,która pisała swój dziennik "Żabiennik skok na DE".
Naprawdę warto poszukać,  zajrzeć i poczytać.
Po kinowym seansie nie mam jakoś ochoty na kolejny film, dogrzebię się chyba do kolejnego dziennika z tamtego okresu. A było ich wtedy kilka.

Napewno  obejrzę   w/w film Ja pamiętam  czasy  Gierka ,, Pomożecie?.."Odnośnie  forum Op24, też  tam bylam w tamtym  czasie/krzaczory/ Fajnie jest wrócić  i poczytać  ..Dzisiaj 3 godzinny  schoping, miałam tylko popatrzeć No i co?Sandałki  z 50 f.na 11 f..miałam  ich nie wziąść? Przecież zaraz lato  No i nosidełko na komórkę  też  jak za darmo 
24 stycznia 2022 17:30 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia 08
Spotkałem dziś chirurga ortopedę ale obrzmiałej moszny raczej nie miał, siadał bez "uj". 
To sobie pomyślałem, że lancet pewnie prowadził, gdy naruszał powłoki skórne i nie musiałaś stosować nań kurczowej dźwigni przedramienia i dłoni ??????❤?
24 stycznia 2022 18:21 / 6 osobom podoba się ten post
Wreszcie jest akcept rodziny niemieckiej, bo już osiwialabym od tego zmieniania ofert. Jutro sprawy urzędowe, w środę ostatnia wizyta lekarska Piotra mogę powoli dopakowywac walizkę.