Powitajki przy kawie 68

11 grudnia 2021 07:00 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

A pomyśleć, że Pan  Jezus jeździł na osiołku i nauczał na kamieniu. :-( i wszyscy go słuchali. :-)

Dusia, tam nawet skupić się nie mogłam na modlitwie. Tak jak napisałaś, Pan Jezus w ubóstwie żył, ewentualnie na osiołku. Owszem, pięknie tam, ale to nie moje klimaty. Czasami wolę przydrożną kapliczkę. Nie jestem przesadnie religijna, ale trudno mi się pogodzić z tym że duchowieństwo żyje w dobrobycie, a na fb stale ponawiane są apele o pomoc dla umierających dzieci. Często ta pomoc przychodzi zbyt późno. Dobra, bo się rozklejam. 
11 grudnia 2021 07:28 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Słoneczkom 

Damessa, będzie dobrze, był szturm piątkowy ❤??

Na Gusi odbija się "fantastyczne" miejsce pracy z niezwykle precyzyjnie ustawionym zegarem biologicznym, szkoda że tylko Seniorressy.
Dbaj o siebie. Kilka spokojnie przespanych nocy w Polsce ustawi organizm. Zmęcz się przed snem(bez forsowania ?) np. intensywnym spacerem. Kawa i faja weg.
Mleko, mniód, masełko, czosnek. I dobry gest, miłe słowo od bliskich.
Kontrola parametrów ❤

Tulę i całus sobotni ?***

https://youtu.be/8YvCWW3zfYg
 
 
11 grudnia 2021 07:49 / 3 osobom podoba się ten post
Szukajmy zawsze oczami części wspólnej i niesamowitego przepychu, i starej kapliczki. 
Jest nią rozpięty "jak sokół na niebie" Syn. Niedługo się narodzi. Może i w nas.
A reszta jest nieistotna.
Reszta to tylko tło.
 
11 grudnia 2021 08:10 / 6 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Szukajmy zawsze oczami części wspólnej i niesamowitego przepychu, i starej kapliczki. 
Jest nią rozpięty "jak sokół na niebie" Syn. Niedługo się narodzi. Może i w nas.
A reszta jest nieistotna.
Reszta to tylko tło.
 

Przy starych, przydrożnych kapliczkach, szczególnie tych zapomnianych, moje oczy zawsze widzą więcej 
11 grudnia 2021 08:16 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Przy starych, przydrożnych kapliczkach, szczególnie tych zapomnianych, moje oczy zawsze widzą więcej :aniolki:

Ja mam tylko otwartą wyobraźnię i czyste uszy ????????
11 grudnia 2021 08:17 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Dusia, tam nawet skupić się nie mogłam na modlitwie. Tak jak napisałaś, Pan Jezus w ubóstwie żył, ewentualnie na osiołku. Owszem, pięknie tam, ale to nie moje klimaty. Czasami wolę przydrożną kapliczkę. Nie jestem przesadnie religijna, ale trudno mi się pogodzić z tym że duchowieństwo żyje w dobrobycie, a na fb stale ponawiane są apele o pomoc dla umierających dzieci. Często ta pomoc przychodzi zbyt późno. Dobra, bo się rozklejam. 

Apelom o wsparcie się nie ma co dziwić. Jest ich mnóstwo. Mogę podrzucić.
Są operacje rzędu kilkuset tysięcy złotych, transport a później życie po.
Wspierają wszyscy, bez względu na profesję.
I nie wspierają też ludzie różnych grup społecznych.
Ale są też tacy, którzy:
"mają już tyle, że no nie wiedzą co z pieniędzmi robić".
I co poradzisz? Nic
11 grudnia 2021 08:21 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry kolejna grudniowa sobota przed nami, ogarniam pdp i czas na śniadanie i kawę już pachnie w jadalni. Spokojnego dnia życzę 
11 grudnia 2021 09:04 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Kończymy  śniadanie..za oknem  deszczWyjdę  najwyżej  z parasolką. Spokojnego dnia życzę 
11 grudnia 2021 09:10 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry wszystkim w sobotę  nie wiem co to jest ale w nocy obudziłam się z gorączką i bólem głowy,dobrze że jestem w domu a nie w DE gdzie nie ma zmiłuj się obowiązki trzeba wykonać.W domu wzięłam paracetamol i już czuję się lepiej, nawet zjadłam śniadanie,nie będzie chyba tak źle. Dziś niech mąż trochę koło mnie polata bo ja wskakuję z powrotem pod kołdrę, a on jeszcze nie wstał   ,może też jest chory zobaczymy potem, Miłego i spokojnego dnia dla wszystkich a Gusi szczęśliwego powrotu do domku  i niech odpoczywa po takim zleceniu ciężkim 
11 grudnia 2021 09:28 / 5 osobom podoba się ten post
Maluda

Dusia, tam nawet skupić się nie mogłam na modlitwie. Tak jak napisałaś, Pan Jezus w ubóstwie żył, ewentualnie na osiołku. Owszem, pięknie tam, ale to nie moje klimaty. Czasami wolę przydrożną kapliczkę. Nie jestem przesadnie religijna, ale trudno mi się pogodzić z tym że duchowieństwo żyje w dobrobycie, a na fb stale ponawiane są apele o pomoc dla umierających dzieci. Często ta pomoc przychodzi zbyt późno. Dobra, bo się rozklejam. 

I dlatego ja wieżę w Boga a nie w ten zakłamany kler. 
11 grudnia 2021 09:30 / 3 osobom podoba się ten post
JanOp1979

Ja mam tylko otwartą wyobraźnię i czyste uszy ????????

O oczach duszy myślałam, a uszy chyba też mam czyste ??
11 grudnia 2021 09:55 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

I dlatego ja wieżę w Boga a nie w ten zakłamany kler. :-(

mów  mi siostro 
11 grudnia 2021 10:26 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowozima trzyma
11 grudnia 2021 10:56 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

:brawo1: mów  mi siostro :upup:

Do mnie też ?
11 grudnia 2021 11:00 / 7 osobom podoba się ten post
Poddałam się wczoraj głębszym i mniej głębszym rozważaniom.
Zapewniam, że żadnej rozprawki na ten temat nie napisałam 
Nie pominęłam w tych rozważaniach również swojej osoby ,bo przecież bez tego wyciągnięte wnioski byłyby dość mocno naciągnięte. Ważne są też w tym temacie dwa pytania :
•jak postrzegają nas inni?
•co możemy zrobić ze swojej strony by było lepiej ,miłej,weselej DLA LUDZI, chociażby tu zgromadzonych a co za tym idzie dla siebie samych .
Niech się nam kręci we właściwym kierunku forum O24.
I dzień dobry I do roboty pauza nie może trwać wiecznie ?obejrzałam wczoraj płakałam ???