Jak minął dzień 13

25 marca 2022 17:32 / 4 osobom podoba się ten post
Po tych dwóch kawach od koleżanek i trzeciej własnej, dostałam takiego powera, że zdążyłam ze wszystkim co zaplanowałam . Śpieszyłam się, bo wiedziałam że przede mną wydłużona pauza, do 16:30?. Córka babcię na cmentarz zabrała i gdzieś jeszcze pewnie łazikowały,bo ja byłam punktualnie w domu, a one dopiero przed chwilą wróciły. 
Trochę posiedzialam na słoneczku, trochę poszwendałam się po sklepach. Nie wzięłam z domu żadnych klapkuf?,a pomyślałam że przydałyby mi się jakieś do biegania po domu, tarasie czy ogrodzie. Takich zwyczajnych jakichś szukałam, bo wyjsciówek to ci u mnie w domu dostatek. No i jestem bogatsza o kolejne  klapki Adidasowe i biedniejsza o 17,99 euro . Ach jak przyjemnie było zmienić zakryte balerinki na klapeczki. Jutro,po śniadaniu,wolne do wieczora, ale nigdzie nie wyjeżdżam. Zostaję na miejscu, sama w domu bo babcia na chrzciny do prawnuczki wybywa. Może Beauty Tag sobie zrobię albo będę się wygrzewała na słoneczku, nic nie planuję, zdam się na spontan ?
Siedzimy sobie jeszcze na tarasie ,zaraz zabieram się za kolację i tyle na dzisiaj. 
Przyjemnego wieczoru Wam życzę 
 
25 marca 2022 19:24 / 5 osobom podoba się ten post
PDP już  śpi...koniec dnia. Dużo  wrażeń  jak dla niego. Miłego wieczoru życzę 
25 marca 2022 19:28 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

PDP już  śpi...koniec dnia. Dużo  wrażeń  jak dla niego. Miłego wieczoru życzę :taniec2:

A pauza też  była 2 godz.z książką nad jeziorem.
25 marca 2022 19:35 / 5 osobom podoba się ten post
A ja magnolie podziwiałam
25 marca 2022 19:42 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja magnolie podziwiałam:-)

Piękne zaraz mi się przypomniał film ,,Stalowe magnolie "z Julią Roberts?
25 marca 2022 19:43 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

A pauza też  była :-)2 godz.z książką nad jeziorem.

Też bym tak sobie stopy poopalala ☺️?
25 marca 2022 19:48 / 5 osobom podoba się ten post
A do nas dziś wesołe miasteczko przyjechało i stragany z piernikami ,orzeszkami i różową watą cukrową.A od tych karuzel to mi się w głowie zakręciło?
Spokojnego wieczoru ?⭐⭐⭐⭐?
 
25 marca 2022 19:59 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja magnolie podziwiałam:-)

Cudo 
25 marca 2022 20:19 / 5 osobom podoba się ten post
Nie mogę się pochwalić taką fotką, co najwyżej przy okazji fotką z plantacji jabłek. Tu jest zagłębie "jabłkowe".
Dzień spokojny, dziadek już przebrany, wymyty. Nie powiem, że już w łóżku, bo cały czas w nim jest 
Z babcią też fajnie się dogadujemy, z córkami też. Nawet wczoraj się jedna z nich pytała, czy bym nie zmienił potem tej opiekunki. Tu była duża rotacja opiekunów i opiekunek, około trzydziestu. Może ze względu, że był lift albo że troszkę pracy przy dziadku było. Ciężko nie jest. Trzeba lubić tę robotę, po prostu. Może nie każdy lubił i niektórzy myśleli, że na wczasy przyjechali. Takie moje przemyślenia.
Spacer do gminy zaliczony, do Steinkirchen, jutro też, w niedzielę nad Łabę. Z rowerem poczekam, dopóki córka któraś nie przyjedzie... Po prostu klucza do zamknięcia znaleźć nie mogę.
Jutro też będzie fajny dzień. W niedzielę i w poniedziałek ma tu być po południu 20 stopni. 
25 marca 2022 21:04 / 7 osobom podoba się ten post
Skarpetki wieczorkiem przywdziałam,  żeby kataru nie dostać ?
Czuję się jak Januszowa na urlopie 
26 marca 2022 13:49 / 5 osobom podoba się ten post
Dostałam wiadomość z domu że gołębie w karmniku u nas na parapecie gniazdo budują ?
Już raz tak było 2 lata temu .One są takie mądre że przez pierwsze 2/3 dni leżą w karmniku dwie galązki ,czyli czekają (może sprawdzają )czy ich nie wyrzucimy a jak zostaną to budują gniazdo .A od wewnątrz wszystkiemu bacznie przygląda się kocica na parapecie .Jednak żaden ptak się jej  boi ?Znają ją już .Poza tym.zaslaniamy w oknie wewnętrzne rolety ,,opcja dzień "i aż tak dokładnie się nie widzą ?
27 marca 2022 12:17 / 4 osobom podoba się ten post
La Vie Est Balle 
27 marca 2022 13:07 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

La Vie Est Balle :-)

Fajny jednoślad
27 marca 2022 20:15 / 4 osobom podoba się ten post
Rano chłodno, ale ok południa słońce grzało podobnie jak w minionym tygodniu. Godzinny spacer z babcią zaliczony.Pół  godziny w jedną stronę, tyle zajmuje nam dreptanie do babci córki,i pół godziny droga powrotna. Zięć hucznej imprezy urodzinowej nie robił. Tylko dwoje  dzieci ze swoimi drugimi połówkami i ja z podopieczną. Babci córka to super wypiekaczka, podobnie jak nasza Damessa. Dzisiaj był pyszny biszkopt z masą serkowo-śmietanową i ananasem i rolada ,przełożona najpierw czymś mocno cytrynowym, taką gęstą żelową masą i na to krem. No i białe wino mozelskie. Tak mi smakowało, że aż wstyd?. Na szczęście wszyscy chętnie sobie dolewali, nawet babcia, na równi ze  mną, dwie lampki machnęła ?. Nie pytałam co to za wino, bo mam dostać butelkę w prezencie, to sobie flaszkę  obejrzę dokładnie. Jak nie zapomną o obiecanym prezencie 
Smutno mi za każdym razem kiedy spaceruję z podopieczną. Tak pięknie wokół, a Ona tego nie może zobaczyć 
Podziwiałam magnolie i też mi smutno zawsze, że tak krótko pokazują się nam w pełnej krasie.  
Ja to szukam sobie smutków,ale z tymi magnoliami to mam tak co roku?
Przyjemnego niedzielnego wieczoru 
27 marca 2022 20:17 / 5 osobom podoba się ten post