Powitajki przy kawie 70

02 lipca 2022 05:20 / 4 osobom podoba się ten post
Doberek sobotnio,za oknem już od dobrrej godziny ptasie trele,a ja oczywiście przy kawie.Po wczorajszym wolnym popołudniu czułam się bardziej zmęczona niż zazwyczaj.Senior poznym wieczorem zazyczyl sobie spacer, nawet seniorkę udało mi się zabrac,co było nie lada wyczynem.Padlam o 22 iej jak mucha.Wszystkim spokojnej soboty, dużo wolnego, mało roboty?☕
02 lipca 2022 07:19 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień  dobry! Wolna sobota! Dzisiaj w mieście obok jest flohmarkt a w mojej wiosce koncert tutejszego  chóru. No takie atrakcje !Jest okazja popatrzeć  na ludziMiłej soboty kochani 
02 lipca 2022 10:02 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Dzień  dobry! Wolna sobota! Dzisiaj w mieście obok jest flohmarkt a w mojej wiosce koncert tutejszego  chóru. No takie atrakcje !Jest okazja popatrzeć  na ludzi:-)Miłej soboty kochani :najlepszego3:

Zachłanna jestem, biorę wszystko, całymi garściami 
I dzień dobry bardzo ?
Dzisiaj później, babcia poleżała sobie do 8:30,później duszowanie i inne rytuały ,więc dopiero kończymy kawę śniadaniową na tarasie. Chyba trzeba w domu jeść, jakoś apetyt mniejszy, na zewnątrz ciągle głodna jestem ?
Pralka już "białe " pierze, jakiś szybki obiad, zakupy, małe porządki i tyle będzie na dzisiaj. Pogoda piękna, słoneczna i przyjemne 22st, w ciągu dnia max 27,prawdziwe lato, chce się żyć. 
Pięknej soboty Wam życzę  
02 lipca 2022 14:05 / 3 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich serdecznie 
Od wczoraj na nowym miejscu. Jestem pierwsza więc trochę nowych informacji jest, tym bardziej że do opieki 2 osoby. Seniorzy pogodni ,przyjaźni przyjęli mnie razem z córką . Dom ogrooomny , ale na zboczu góry wiec widoki mam piękne.Samochod jest ,więc wdrapywanie się na górę z zakupami mi nie grozi.Jest tu powiem szczerze trochę misz masz,no ale trudno niech sobie będzie, robię swoje.
Pozdrawiam i dziś późna przerwa.
Pozdrawiam ?
 
02 lipca 2022 18:01 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo  pozdrawiam serdecznie z Bydgoszczy 
02 lipca 2022 19:49 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Dzień  dobry! Wolna sobota! Dzisiaj w mieście obok jest flohmarkt a w mojej wiosce koncert tutejszego  chóru. No takie atrakcje !Jest okazja popatrzeć  na ludzi:-)Miłej soboty kochani :najlepszego3:

 ,,Veni,vidi, vici " 
02 lipca 2022 19:53
dorotee

Dzień dobry Opiekunkowo :-) pozdrawiam serdecznie z Bydgoszczy :chaplin:

Ale blisko mnie,czyli Inowrocławia.
03 lipca 2022 05:24 / 2 osobom podoba się ten post
Pogodnej, niezbyt upalnej niedzieli życzę Wszystkim ☕??☘️
03 lipca 2022 06:19 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w niedzielę! Dzisiaj odpoczywam po wvzorajszych wojażach I Wy też  nie przemęczajcie się. 
03 lipca 2022 07:44 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

 ,,Veni,vidi, vici ":-) :-):-)

Dokładnie tak,wzięłam wszystko i zwycięstwo-wszystko dostałam 
03 lipca 2022 07:54 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry bardzo bo jeszcze bardzo tak,jak lubię-kawka, pyk-pyk z fajeczki, gruchają gołąbeczki, widok na ogród, błogostan ?. Jeszcze pół godziny tylko dla mnie o tym pięknym poranku.Chwilo trwaj. 
Dobrego dnia życzę 
03 lipca 2022 07:54 / 4 osobom podoba się ten post
03 lipca 2022 07:57 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dokładnie tak,wzięłam wszystko i zwycięstwo-wszystko dostałam :radosc:

03 lipca 2022 14:02 / 5 osobom podoba się ten post
witam opiekunkowo w niedzielę we wtorek do domku pora na urlop milego popołudnia wszystkim 
03 lipca 2022 18:51 / 6 osobom podoba się ten post
Urlop się kończy, niebawem zaczyna się nowy
Witam serdecznie
Kończy się mój pobyt w Münster.
Cóż... Podopieczny (76) Al, Dem, Krebs... Mobilny, samodzielny. To co do mnie należy to przygotowanie posiłków (płatki na śniadanko zawsze robi sam), zakupy, pranie, sporadycznie prasowanie, dopilnowanie przyjęcia tabletek, gry karciane i chińczyk. Poza tym zawsze trzeba go pilnować, gdy idzie z psem na spacer do pobliskiego parku. Trzy razy mi się za daleko oddalił, to musiałem rowerem jechać za nim do miasta. Stracił orientację. Mam zainstalowany taki Tracker Weenect, on ma przy kluczach nadajnik i mam go cały czas
pod kontrolą. Od dwóch tygodni doszły jeszcze ekstra obowiązki. Codziennie (w dni robocze) o 9 muszę robić test, po kwadransie na meila przychodzi wynik, który okazujemy w szpitalu. On test robi dwa razy w tygodniu. O 13 wyjazd taksówką do szpitala, naświetlanie i powrót taksówką do domu. Wstaje około 6-7, ja również. Mam bardzo dużo czasu wolnego. W czasie pauz muszę go śledzić i cały czas mieć przy sobie "szpiega". Ale mi to nie przeszkadza. Sporadycznie wizyty czy to u fizjo, czy u urologa, czy u okulisty, czy Fusspflege itp. A gdy idzie w bety o 19-20, to już mam czas tylko dla siebie. Muszę mu o wszystkim przypominać, bo ma zaburzeniia pamięci krótkotrwałej.
Rodzina inteligentna. Pdp to były nauczyciel, jego ś.p. żona była psychologiem, dzieci odpowiednio wykształcone. Jedna córka mieszka w Münster, druga córka oraz syn mieszkają na północy Niemiec. Naprzemiennie co dwa tygodnie przyjeżdżają na weekend. Kaska 150-170 i ja oceniam, ile potrzebuję. Z powodu drożyzny już nie mówią o produktach bio.
Chcą, żebym we wrześniu wrócił. Zobaczymy.
Dobra lokalizacja. REWE 150 m, centrum kilka minut spacerkiem, a rowerem 3 minuty. Warunki bytowe dobre.
W środę wieczorem przyjeżdża zmiennik (mam nadzieję, że to ogarnie), w czwartek wprowadzam go w to wszystko, a w piątek rano jadę Pastransem do domu.
Jeździłem przeważnie ostatnio Osobusem. Było ok. Tyle tylko, że nam z kierunku południowego, wydłużał się zawsze przejazd. Poza planową przesiadką w Jędrzychowicach dodatkowy zjazd z A4 do Złotoryi, gdzie siedziba firmy i zmiana kierowców. Podróż przedłużona o około 1,5 godziny.
Pozdrawiam pracujących i urlopowiczów
A Gusi dziękuję za fajne spotkanie☺️
 
Do popisania już w kraju
 

Tschüss ?☀️?