Jak minął dzień 14

25 października 2023 22:26 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Tinuś,ale c.d.czego ?Certyfikatów czy haftów??

Certyfikatów :) Ale hafty też są spoko. Ciągnij dalej tę nić 
26 października 2023 18:51 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień bardzo zakręcony... Od jutra koniec wakacji ? Wraca podopieczna 

Cóż, dojdzie trochę obowiązków. Póki co jest tylko leżącą osobą. Oprócz zmiany pampersów dojdzie karmienie. Mirela ma zająć się dwa razy w tygodniu myciem podopiecznej. Pdp będzie mieć gimnastykę rąk, zwłaszcza palców, by mogła samodzielnie filiżankę trzymać i sztućcami się posługiwać. Później dojdzie rehabilitantka, by próbować ją na nogi postawić. Kurcze, sześć operacji od maja "zaliczyła".
Helmutowi planu dnia nie zmieniam. Oczywiście uzgodnili podwyżkę. Ta sytuacja mi pasuje, byleby nie było dźwigania.
Rano o 7 pójdę coś dokupić do jedzenia, a w sobotę też zakupy. Jutro piątek, tradycyjny dzień z obiadem od Metzgera, ale ustaliłem z H., że jutro zrobię szybki obiad w domu. Jakiś makaronem z sosem. Bo przed południem podopieczna może już być w domu. I tak ten czas będzie leciał. Już taki pewny nie jestem co do powrotu, jest jeszcze jednak czas, by podjąć decyzję.Rano zrobię też łóżko. 
26 października 2023 18:58 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Dzień bardzo zakręcony... Od jutra koniec wakacji ? Wraca podopieczna :placze1:
:smiech3:
Cóż, dojdzie trochę obowiązków. Póki co jest tylko leżącą osobą. Oprócz zmiany pampersów dojdzie karmienie. Mirela ma zająć się dwa razy w tygodniu myciem podopiecznej. Pdp będzie mieć gimnastykę rąk, zwłaszcza palców, by mogła samodzielnie filiżankę trzymać i sztućcami się posługiwać. Później dojdzie rehabilitantka, by próbować ją na nogi postawić. Kurcze, sześć operacji od maja "zaliczyła".
Helmutowi planu dnia nie zmieniam. Oczywiście uzgodnili podwyżkę. Ta sytuacja mi pasuje, byleby nie było dźwigania.
Rano o 7 pójdę coś dokupić do jedzenia, a w sobotę też zakupy. Jutro piątek, tradycyjny dzień z obiadem od Metzgera, ale ustaliłem z H., że jutro zrobię szybki obiad w domu. Jakiś makaronem z sosem. Bo przed południem podopieczna może już być w domu. I tak ten czas będzie leciał. Już taki pewny nie jestem co do powrotu, jest jeszcze jednak czas, by podjąć decyzję.Rano zrobię też łóżko. 

Powodzenia, trochę pracy dojdzie. 
26 października 2023 21:21 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

Dzień bardzo zakręcony... Od jutra koniec wakacji ? Wraca podopieczna :placze1:
:smiech3:
Cóż, dojdzie trochę obowiązków. Póki co jest tylko leżącą osobą. Oprócz zmiany pampersów dojdzie karmienie. Mirela ma zająć się dwa razy w tygodniu myciem podopiecznej. Pdp będzie mieć gimnastykę rąk, zwłaszcza palców, by mogła samodzielnie filiżankę trzymać i sztućcami się posługiwać. Później dojdzie rehabilitantka, by próbować ją na nogi postawić. Kurcze, sześć operacji od maja "zaliczyła".
Helmutowi planu dnia nie zmieniam. Oczywiście uzgodnili podwyżkę. Ta sytuacja mi pasuje, byleby nie było dźwigania.
Rano o 7 pójdę coś dokupić do jedzenia, a w sobotę też zakupy. Jutro piątek, tradycyjny dzień z obiadem od Metzgera, ale ustaliłem z H., że jutro zrobię szybki obiad w domu. Jakiś makaronem z sosem. Bo przed południem podopieczna może już być w domu. I tak ten czas będzie leciał. Już taki pewny nie jestem co do powrotu, jest jeszcze jednak czas, by podjąć decyzję.Rano zrobię też łóżko. 

Luke,chyba nie tylko dzień zakręcony,ale i Ciebie trochę pewnie ta nowa sytuacja zakręciła. Przemyśl dobrze ewentualny powrót. To już nie tylko Helmut do opieki,gdzie "spokój,spokój,spokój",wszystko jasne i przewidywalne. To też Jego żona wymagająca opieki i pielęgnacji. To duże wyzwanie i,nie oszukujmy się,fizyczna,wymagająca praca. "Pieniądze to nie wszystko",podwyżka na Twoje zdrowie i kondycję fizyczną wpływu nie ma,a sam też musisz o swoim zdrowiu myśleć . Dobry z Ciebie opiekun,ale Twoja rodzina bardzo potrzebuje zdrowego ojca i męża . O sobie i o nich musisz myśleć. Powodzenia życzę i przemyślanych decyzji co dalej 
26 października 2023 22:09 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Dzień bardzo zakręcony... Od jutra koniec wakacji ? Wraca podopieczna :placze1:
:smiech3:
Cóż, dojdzie trochę obowiązków. Póki co jest tylko leżącą osobą. Oprócz zmiany pampersów dojdzie karmienie. Mirela ma zająć się dwa razy w tygodniu myciem podopiecznej. Pdp będzie mieć gimnastykę rąk, zwłaszcza palców, by mogła samodzielnie filiżankę trzymać i sztućcami się posługiwać. Później dojdzie rehabilitantka, by próbować ją na nogi postawić. Kurcze, sześć operacji od maja "zaliczyła".
Helmutowi planu dnia nie zmieniam. Oczywiście uzgodnili podwyżkę. Ta sytuacja mi pasuje, byleby nie było dźwigania.
Rano o 7 pójdę coś dokupić do jedzenia, a w sobotę też zakupy. Jutro piątek, tradycyjny dzień z obiadem od Metzgera, ale ustaliłem z H., że jutro zrobię szybki obiad w domu. Jakiś makaronem z sosem. Bo przed południem podopieczna może już być w domu. I tak ten czas będzie leciał. Już taki pewny nie jestem co do powrotu, jest jeszcze jednak czas, by podjąć decyzję.Rano zrobię też łóżko. 

Zapowiada się hardrockowo.  Dbaj o siebie przede wszystkim. Teraz już dasz radę . Później pomysł czy gra jest warta świeczki? Zdrowie ważniejsze. 
28 października 2023 16:44 / 5 osobom podoba się ten post
Dziś w centrum na głównym placu dużo ludzi. A to dlatego, że Bayern gra jeszcze z Darmstadt. Tradycyjnie kibice spotykają się na Marienplatz. Również na Viktualienmarkt, czyli największym miejskim targowisku, sporo ludzi pijących piwo, zajadających się w barach. Ale ogólnie spokój, kibice się nie pobili. Przy okazji obejrzałem grzyby... Maronen 29, kurki 39, borowiki 49, oczywiście cena za kg. 
Dzień słoneczny, wieczorem nie zapomnijcie przestawić zegarków. 
Jeszcze w odniesieniu do dwóch pozostałych oprzednich postów... Oczywiście nade wszystko zawsze przekładam swoje zdrowie. Więc zobaczę, jak rozwinie się sytuacja. A powinno być dobrze. Zobaczymy, co czas pokaże. Nie za wszelką cenę.  Babci w szpitalu wdała się jakaś infekcja grzybiczna, ale już nie drążyłem tematu, co i jak i dlaczego. Lekarz w piątek nie wypuścił jej do domu i bardzo dobrze. W poniedziałek jeszcze jakieś badania zrobią i zobaczymy, czy wtorek będzie realnym dniem do opuszczenia murów szpitala. 
 
 
28 października 2023 17:04 / 4 osobom podoba się ten post
Leniuchuje dzień drugi tylko rundka 1h wokół jeziora , kaffka z termosa?
Zakupy , kapuśniak pyka powolutku. 
Zimno strasznie i mzy 
Luke na Viktualienmarkt była kiedyś 50% promocja na owoce i warzywa od @6 bądź 17?
28 października 2023 18:21 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee, możliwe, ale o tej porze jestem już w domu. Ponadto Helmut nie je owoców i nie przegadasz go. Ja też rzadko je jem. A w ostatnich dniach szparagów i truskawek, to wyprzedawali je nawet w południw, byleby im zeszły. To chyba koniec czerwca był, jakoś tak. 
28 października 2023 21:55 / 4 osobom podoba się ten post
Zapakowałam się. Wszystko na przyjazd zmienniczki przygotowane,ale dzisiaj prześpię się jeszcze w swoim łóżku. Jutro przeniosę się do gościnnego. Dzień zakończony kolacją w Greckiej,smacznie i w miłej atmosferze. Podopiecznej co i rusz oczy wilgotnieją. Trochę jej  smutno bo przyzwyczaiła się do mnie i polubiłyśmy się, trochę z obawy przed nową sytuacją. Szybko się przyzwyczai,tak jak i do mnie. Mam taką nadzieję i trzymam kciuki za obie,za podopieczną i jeszcze mocniej za nową opiekunkę. To nietypowe miejsce i nietypowa rodzina. Na pewno będzie dobrze.
Aaaa,dokupiłem się dzisiaj ?. No kurcze,taka wyprzedaż to grzechem byłoby nie kupić. Dwa wyjścia do sklepu i sporo nowych rzeczy. Wszystkie baaardzo mi się podobają i jestem baaardzo z zakupów zadowolona. Ale najbardziej podobają mi się te porównawcze rachunki 
29 października 2023 08:16 / 4 osobom podoba się ten post
29 października 2023 10:51 / 4 osobom podoba się ten post
Cudny??
29 października 2023 11:01
max2003

Cudny??

29 października 2023 11:02 / 3 osobom podoba się ten post
♀️
 
29 października 2023 16:20 / 4 osobom podoba się ten post
Abu

♀️
 

Abu ona jest słodka - jak się wabi?? Boziuu jak ja tesknie za swoimi szkrabami ?( i to jest minus wyjazdów, że trzeba je zostawić). 
29 października 2023 17:53 / 4 osobom podoba się ten post
Przed nami znów wolny dzień. 
 
wtorek 31 października 2023 – Święto Reformacji – Reformationstag –  święto państwowe tylko w Brandenburgii, Bremie, Hamburgu, Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Dolnej Saksonii, Saksonii, Saksonii-Anhalt, Szlezwiku-Holsztynie, Turyngii. 

środa 1 listopada 2023 – Wszystkich Świętych – Allerheiligen   - święto państwowe tylko w Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie, Kraju Saary.