Jak minął dzień 14

25 stycznia 2023 17:35 / 4 osobom podoba się ten post
Maluda

Jak mija dzień?Tragedia.Po południu granda,bo przełozyła w inne miejsce portfel i nie mogła znaleźć.Myślałam, że stane obok i wyjdę z siebie.Szukałam w całym domu,a ona w międzyczasie się darła.To w końcu powiedzialam, że ma być cicho i nie drzeć się na mnie.Jeszcze z 5 minut bezowocnych poszukiwań i byłam sklonna zadzwonić na policję,bo patrzyła na mnie jak na złodziejkę.W koncu podniosłam ntą poduszkę na jej sofie i jest!!!Inna torebka,a w niej portfel.Nawet nie powiedziała przepraszam,czy dziękuję.A tą pałkę zobaczyłam pod jej łozkiem,gdy szukałam portfela.Ciekawe po co jej, jak myślicie?

Babcia z bejsbolem, tego jeszcze nie było ;)
25 stycznia 2023 20:30 / 7 osobom podoba się ten post
Wreszcie koniec, Seniorka sama ubrała się w piżamę,ja tylko szkarpetki i termofor do łóżka.Była też Wnuczka rozdzielić leki -dała mi wcześniej znać na What's appa, że będzie, żebyśmy mogły trochę pogadać.Grete jest bardzo zazdrosna,gdy ta rozmawia z opiekunkami bez niej.No i mam newsa-zobaczę się ze zmienniczką,bo przyjedzie późnym wieczorem w poniedziałek.Ale już powiedziała, że będzie problem,bo nowa kiepsko mówi po niemiecku.Co będę mogla,to jej przekażę ale zawsze będę powtarzać, że warto inwestować w naukę języka,bo nie wiadomo,co nas może czekać na miejscu.A podejrzewam,ze Seniorka będzie chciała zrobić z niej Putzfrau i znowu wyloni się temat nieszczesnych serwisów.Ale to już nie moja broszka.Dostałam na jutrzejsze zakupy 100euro i postaram się wykorzystać je jak najlepiej ??☘️
26 stycznia 2023 17:37 / 5 osobom podoba się ten post
Maluda

Wreszcie koniec, Seniorka sama ubrała się w piżamę,ja tylko szkarpetki i termofor do łóżka.Była też Wnuczka rozdzielić leki -dała mi wcześniej znać na What's appa, że będzie, żebyśmy mogły trochę pogadać.Grete jest bardzo zazdrosna,gdy ta rozmawia z opiekunkami bez niej.No i mam newsa-zobaczę się ze zmienniczką,bo przyjedzie późnym wieczorem w poniedziałek.Ale już powiedziała, że będzie problem,bo nowa kiepsko mówi po niemiecku.Co będę mogla,to jej przekażę ale zawsze będę powtarzać, że warto inwestować w naukę języka,bo nie wiadomo,co nas może czekać na miejscu.A podejrzewam,ze Seniorka będzie chciała zrobić z niej Putzfrau i znowu wyloni się temat nieszczesnych serwisów.Ale to już nie moja broszka.Dostałam na jutrzejsze zakupy 100euro i postaram się wykorzystać je jak najlepiej ??☘️

To już bliżej niż dalej :) 
26 stycznia 2023 17:54 / 5 osobom podoba się ten post
Kika67

Nie wiem ???
Przepraszam, ale chyba to nie to o czym pomyślałam ?

Ja to bym się bała zajrzeć głębiej co ona tam pod tym łóżkiem skrywa? 
26 stycznia 2023 18:01 / 5 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja to bym się bała zajrzeć głębiej co ona tam pod tym łóżkiem skrywa? 

He, he różne rzeczy Ci starsi ludzie mają ukryte czy to pod łóżkiem, czy w szafie ?
Jak mi kiedyś koleżanka powiedziała jakie gadżety jej pdp przechowuje w szafie między ubraniami, to do dziś się czerwienię jak mi się przypomni ??
Ps
Żeby nie było, że ja pod łóżkami pdp czy w szafach grzebię, ale czasami trzeba podłogę umyć czy pilota, który się gdzieś zagubił poszukać. No, ubrania też trzeba przygotować. 
Wiem, że może niepotrzebnie się tłumaczę, ale niestety jest tak jak jest 
26 stycznia 2023 20:02 / 6 osobom podoba się ten post
Dawno, dawno temu, kiedy placili jeszcze 1500 za mc  byłam na zastępstwie -podopieczny Horst. Typowy Niemiec, wychwalający swój kraj, co niemieckie to było naj, naj, naj . Nie wiem co trzymał w tajnych schowkach, ale miał poczucie humoru. Kiedyś chcąc go dziabnąć w jego niemieckość na pytanie gdzie coś tam położył odpowiedziałam- możesz mnie zastrzelic , nie mam pojęcia :) Nastepnym razem gdy sobie nosił winko do lodówki zapytałam-co ty tam niesiesz-dziadzio na to "zwei Handgranaten" 
26 stycznia 2023 20:50 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dawno, dawno temu, kiedy placili jeszcze 1500 za mc :-) byłam na zastępstwie -podopieczny Horst. Typowy Niemiec, wychwalający swój kraj, co niemieckie to było naj, naj, naj . Nie wiem co trzymał w tajnych schowkach, ale miał poczucie humoru. Kiedyś chcąc go dziabnąć w jego niemieckość na pytanie gdzie coś tam położył odpowiedziałam- możesz mnie zastrzelic , nie mam pojęcia :) Nastepnym razem gdy sobie nosił winko do lodówki zapytałam-co ty tam niesiesz-dziadzio na to "zwei Handgranaten" :lol1:

26 stycznia 2023 21:00 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dawno, dawno temu, kiedy placili jeszcze 1500 za mc :-) byłam na zastępstwie -podopieczny Horst. Typowy Niemiec, wychwalający swój kraj, co niemieckie to było naj, naj, naj . Nie wiem co trzymał w tajnych schowkach, ale miał poczucie humoru. Kiedyś chcąc go dziabnąć w jego niemieckość na pytanie gdzie coś tam położył odpowiedziałam- możesz mnie zastrzelic , nie mam pojęcia :) Nastepnym razem gdy sobie nosił winko do lodówki zapytałam-co ty tam niesiesz-dziadzio na to "zwei Handgranaten" :lol1:

Dobrze, że poczucie humoru i Ty miałaś bo mogło być różnie . 
26 stycznia 2023 21:02 / 6 osobom podoba się ten post
A zapowiadało sie tak spokojnie,prawie jak w tytule tego radzieckiego filmu -Tak tu cicho o zmierzchu... Pojechałam do Rewe,wydałam całą stówę plus moje na jeansy i budzik na wifi.Zadowolona przygotowałam gotowca-Linsensuppe na obiad.Do popołudnia wzgledny spokój, choć już wspomniała, że trzeba przetrzeć żyrandol u Niej w salonie,pominełam milczeniem.No,a potem zadzwonił synek, że przyjedzie w niedzielę.I się zaczęło.A czy dosyć ? jest,kielbasy, mięsa...Powiedzialam,ze do wtorku dla Nas i dla nowej opiekunki wystarczy.Nosz,myślalam, że mnie drzwiami od lodówki zabije.A co ze spaniem?Pokoj sprzatam i zdaję nowej,ja miałam zamiar przespać się na dole,bo bus mam wczesnie i nie chcę przeszkadzać.No,to wystosowalam petycję na What's appie do Franusia,czy dokupić coś pod Jego kątem i zaznaczylam, że śpię na dole-zeby czasem pokoi nie pomylil.Odpisal bardzo słuzbowo, że mam tak zrobic,a zakupy On zrobi w poniedziałek.No i alles klar.Przekazalam wiadomości Seniorce mówiąc, że na tym kończę temat przyjazdu Syna i ma mi dać już spokój.Na szczęście obrazila się i do 20.20 siedziała w swoim mauzoleum.No i tak mija mi kolejny dzień.
26 stycznia 2023 21:50 / 7 osobom podoba się ten post
A u mnie spokojnie, żadnych niespodzianek pod łóżkiem, żadnych wesołych czy nerwowych przepychanek z podopiecznymi. Już coraz mniej dni takiego luksusu przede mną, wyjazd zbliża się coraz większymi krokami. 
Ze strachem czekałam na ból kiedy znieczulenie minie, a tu do tej pory nic się nie dzieje . Żadnych tabletek nie musiałam brać. Trochę lekceważąco podeszłam do zaleceń lekarza, żebym oszczędzała prawą rękę przez najbliższe dni, a nawet w domu na temblaku nosiła. A tam, pomyślałam, co ma ręka do rany na plecach? A jednak ma. Znamię było na prawej łopatce i kiedy ruszam, coś podnoszę ,pracuję prawą ręką to mięśnie na plecach też pracują. Nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad tym. A dzisiaj krojąc pierś z kurczaka i warzywa czułam jak pod plastrem coś ciągnie, lekko kłuje (pewnie te nitki, bo mam tych kilka szwów),ogólnie dyskomfort . Aż żałowałam ze nie jestem leworęczna ?. Zmęczyłam sie trochę gotując i uważając na rękę. A muszę, bo w przeciwnym razie szwy się porozłażą i zamiast małej blizny zostanie duża i brzydka. Qrcze, przysnęło mi się po obiedzie, i to porządnie, bo aż na 3 godziny! Dwie ostatnie noce mało spałam ze strachu przed "operacją " i w końcu organizm upomniał się o swoje. Teraz pewnie znów do późnej nocy nie zasnę. 
Wam życzę już spokojnej i dobrej nocy 
26 stycznia 2023 21:59 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dobrze, że poczucie humoru i Ty miałaś bo mogło być różnie . 

Zazwyczaj miałam, dopóki nie był mój czas wolny zagrożony :) Wtedy mogłam stawiać sprawę na ostrzu noża :) Ale od dłuzszego czasu mam to z głowy :) 
27 stycznia 2023 11:59 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dawno, dawno temu, kiedy placili jeszcze 1500 za mc :-) byłam na zastępstwie -podopieczny Horst. Typowy Niemiec, wychwalający swój kraj, co niemieckie to było naj, naj, naj . Nie wiem co trzymał w tajnych schowkach, ale miał poczucie humoru. Kiedyś chcąc go dziabnąć w jego niemieckość na pytanie gdzie coś tam położył odpowiedziałam- możesz mnie zastrzelic , nie mam pojęcia :) Nastepnym razem gdy sobie nosił winko do lodówki zapytałam-co ty tam niesiesz-dziadzio na to "zwei Handgranaten" :lol1:

A to dobre ?
28 stycznia 2023 16:17 / 5 osobom podoba się ten post
U mnie dziś spokojnie. Synuś podopiecznej jest.W zasadzie mam być do 3 marca. No ale czasem mam tu wqurwq ,po ostatnim stwierdziłam ,ze mam to gdzieś i jadę w piątek do domu. Babka miała mieć taka dochodząca kontrole ,a w weekendy jej dzieci na zmianę . No ale wczoraj odpierd..ila nr. Poszła niby na chwilkę do sąsiadki ,a przywiozła ją Polizei po 2 h. Ponad kilometr lazła ubrana tylko w polar. 
A dziś rano wsiadła do samochodu i pojechała po bułki?
Co będzie dalej nie wiem ?
28 stycznia 2023 16:40 / 3 osobom podoba się ten post
poznanianka1

U mnie dziś spokojnie. Synuś podopiecznej jest.W zasadzie mam być do 3 marca. No ale czasem mam tu wqurwq ,po ostatnim stwierdziłam ,ze mam to gdzieś i jadę w piątek do domu. Babka miała mieć taka dochodząca kontrole ,a w weekendy jej dzieci na zmianę . No ale wczoraj odpierd..ila nr. Poszła niby na chwilkę do sąsiadki ,a przywiozła ją Polizei po 2 h. Ponad kilometr lazła ubrana tylko w polar. 
A dziś rano wsiadła do samochodu i pojechała po bułki?
Co będzie dalej nie wiem ?

Babcia lubi wycieczki ? ??
28 stycznia 2023 16:55 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Babcia lubi wycieczki ? ??

Raczej mundurowych ?