Powitajki przy kawie 73

04 lutego 2023 17:15 / 7 osobom podoba się ten post
U mnie też ...i przebiśniegi widziałamWiosna idzie,chce się żyć!
04 lutego 2023 17:52 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Trzymaj się Dusia :bezradny:

Spoko. Dzięki. Ostatnie dni . Potem zmiana rodziny.  Do środy to tutaj może nie będzie czego zbierać? ?
04 lutego 2023 17:55 / 6 osobom podoba się ten post
Damessa

U mnie też ...i przebiśniegi widziałam:-)Wiosna idzie,chce się żyć!

O tak. Energia wróciła w Margaretkowym ogrodzie  też już kwitną. 
04 lutego 2023 17:56 / 4 osobom podoba się ten post
Ja mam pytanko takie może głupie ale mnie to właśnie zastanawiam. Czy w DE jest coś takiego że się podpisuje że w razie W żeby nie ratować tego człowieka? 
Chodzi mi w kontekście tej szteli. Babka bez p bólowych nawet plastrów wyje z bólu mało je pije też resztkami sił a on decyzyjny i nie wzywa pogotowia mimo moich sygnałów i Pfkege? 
Pytanie głupie ale może tutaj o to chodzi ? 
 
Ps. Proszę bez hejtu. 
04 lutego 2023 18:01 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ja mam pytanko takie może głupie ale mnie to właśnie zastanawiam. Czy w DE jest coś takiego że się podpisuje że w razie W żeby nie ratować tego człowieka? 
Chodzi mi w kontekście tej szteli. Babka bez p bólowych nawet plastrów wyje z bólu mało je pije też resztkami sił a on decyzyjny i nie wzywa pogotowia mimo moich sygnałów i Pfkege? 
Pytanie głupie ale może tutaj o to chodzi ? 
 
Ps. Proszę bez hejtu. 

Tak , większość Niemców podpisuje Patientenverfügung. 
Właśnie o nie ratowaniu. 
Niektórzy też odrzucają środku przeciwbólowe. Mój paliatywn podopieczny chciał jeszcze trochę pobyć z rodziną. 
 
04 lutego 2023 18:09 / 6 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ja mam pytanko takie może głupie ale mnie to właśnie zastanawiam. Czy w DE jest coś takiego że się podpisuje że w razie W żeby nie ratować tego człowieka? 
Chodzi mi w kontekście tej szteli. Babka bez p bólowych nawet plastrów wyje z bólu mało je pije też resztkami sił a on decyzyjny i nie wzywa pogotowia mimo moich sygnałów i Pfkege? 
Pytanie głupie ale może tutaj o to chodzi ? 
 
Ps. Proszę bez hejtu. 

Pytanie  nie głupie ,przecież nie wszyscy z tym  mieli styczność.Tak,podpisują  taki dokument  ale  dostają  morfium lub inne przeciwbólowe.Odchodzą godnie ,bez  bólu....Miałam  3 takie przypadki.
04 lutego 2023 18:20 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Pytanie  nie głupie ,przecież nie wszyscy z tym  mieli styczność.Tak,podpisują  taki dokument  ale  dostają  morfium lub inne przeciwbólowe.Odchodzą godnie ,bez  bólu....Miałam  3 takie przypadki.

Dzięki dziewczyny za info. Tak mi się zdawało bo mnie tylko boli to , że ona tylko krzyczy Ał ? nasz każdy dotyk boli ja niemiosiernie. Pierwszy raz spotykam się że osoba z tak już zaawansowanym Parkinsonem nie ma żadnych p bólowych. Dziś przyszło ja dwóch facetów kąpać to na każdy ruch był ból . Nawet trudno jest ja ułożyć na bok bo cierpi. Obłożona kilkoma poduchami i kocami a pupa i plecy czerwone. No cóż . Jest mąż . Jemu lekarz też powiedział że max zostało mu rok życia przy tym nowotworze trzustki . ☹️
04 lutego 2023 18:21 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ja mam pytanko takie może głupie ale mnie to właśnie zastanawiam. Czy w DE jest coś takiego że się podpisuje że w razie W żeby nie ratować tego człowieka? 
Chodzi mi w kontekście tej szteli. Babka bez p bólowych nawet plastrów wyje z bólu mało je pije też resztkami sił a on decyzyjny i nie wzywa pogotowia mimo moich sygnałów i Pfkege? 
Pytanie głupie ale może tutaj o to chodzi ? 
 
Ps. Proszę bez hejtu. 

Owszem, w DE i nie tylko pacjenci podpisują oswiadczenie o niewykonywaniu terapii uporczywej, ale to z niepodawaniem środków przeciwbólowych nie ma nic wspólnego. Wręcz przeciwnie -przejście do opieki paliatywnej nie oznacza rezygnacji z podstawowych zabiegów jakie chory powinien otrzymywać, w tym terapii znoszącej ból. Chory w stanie terminalnym ma nie czuć głodu, zimna , bólu, duszności i strachu. 
04 lutego 2023 18:23 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Owszem, w DE i nie tylko pacjenci podpisują oswiadczenie o niewykonywaniu terapii uporczywej, ale to z niepodawaniem środków przeciwbólowych nie ma nic wspólnego. Wręcz przeciwnie -przejście do opieki paliatywnej nie oznacza rezygnacji z podstawowych zabiegów jakie chory powinien otrzymywać, w tym terapii znoszącej ból. Chory w stanie terminalnym ma nie czuć głodu, zimna , bólu, duszności i strachu. 

Dzięki 
04 lutego 2023 18:25 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dzięki :kwiatek dla ciebie:

Przykro, że twoja pdp musi coś takiego znosić, a Ty, że musisz na to patrzeć 
04 lutego 2023 18:33 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Przykro, że twoja pdp musi coś takiego znosić, a Ty, że musisz na to patrzeć :-(

Jestem tutaj do środy max do czwartku. Agencja wypowiedziała umowę dziadkowi nie tylko chodzi o babcie ale o zachowanie bezczelne w stosunku do opiekunek. Ok rozumiem jest chory na raka, żona też w stanie paliatywnym ale nie znaczy że ktoś ma za to obrywać. Psychiatra miałby z nim co robić i ja mu to powiedziałam. Roszczeniowy charakter i taki typ wampirka energetycznego. 
Ps. Sory za szczerość ale oby Bóg się zlitowal i ją zabrał bo szkoda babci. 
04 lutego 2023 18:42 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Jestem tutaj do środy max do czwartku. Agencja wypowiedziała umowę dziadkowi nie tylko chodzi o babcie ale o zachowanie bezczelne w stosunku do opiekunek. Ok rozumiem jest chory na raka, żona też w stanie paliatywnym ale nie znaczy że ktoś ma za to obrywać. Psychiatra miałby z nim co robić i ja mu to powiedziałam. Roszczeniowy charakter i taki typ wampirka energetycznego. :-(
Ps. Sory za szczerość ale oby Bóg się zlitowal i ją zabrał bo szkoda babci. :-(

Powinni obydwoje mieć opiekuna prawnego a dziadek nie może być osobą decyzyjną. On sie nad swoją żoną znęca. Może to nowotwór popycha go do takiego postępowania, charakter pewnie też. Nieważne-powinien mieć odebrane zabawki.
Nie masz za co przepraszac, rozumiem. 
04 lutego 2023 19:38 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Powinni obydwoje mieć opiekuna prawnego a dziadek nie może być osobą decyzyjną. On sie nad swoją żoną znęca. Może to nowotwór popycha go do takiego postępowania, charakter pewnie też. Nieważne-powinien mieć odebrane zabawki.
Nie masz za co przepraszac, rozumiem. 

I tu jest właśnie pies pogrzebany. I o to też przyczepiła się firma. Dzieci nie mają, żadnej dalszej rodziny także , żadnych przyjaciół ani odoby, która w razie czego będzie pomocna. Dziadek 2x w tygodniu jeździ na chemię i też o tym wspominałam że różnie może być i też może tam zostać w szpitalu a tu chora żona. Kiedy agencja zapytała czy załatwić przynajmniej dla niej kuratora to oburzył się że on jest zdrowy psychicznie i nikt go nie będzie wyręczał. Jest nieugięty w swoich przekonaniach a ostatnio nawet rzekł że on taka pokona i że wszystko będzie ok. 
No nie mnie to rokowac. Mało tego załatwił babce fizjo co wtorek do domu. Byl 1x 10 minut babcia ma taki przykurcz mięśni że nie dała się ruszyć a dziadek na to że 3-4 zabiegi i ona stanie na nogi. No chyba napgladal się filmów fantastyki. Optymistą. Nic nie dający sobie przetłumaczyć zawsze musi mieć ostatnie zdanie i niestety ja nie mam zamiaru się tutaj z nim użerać i patrzeć jak znęca się nad babcia. 
04 lutego 2023 20:06 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

I tu jest właśnie pies pogrzebany. I o to też przyczepiła się firma. Dzieci nie mają, żadnej dalszej rodziny także , żadnych przyjaciół ani odoby, która w razie czego będzie pomocna. Dziadek 2x w tygodniu jeździ na chemię i też o tym wspominałam że różnie może być i też może tam zostać w szpitalu a tu chora żona. Kiedy agencja zapytała czy załatwić przynajmniej dla niej kuratora to oburzył się że on jest zdrowy psychicznie i nikt go nie będzie wyręczał. Jest nieugięty w swoich przekonaniach a ostatnio nawet rzekł że on taka pokona i że wszystko będzie ok. 
No nie mnie to rokowac. Mało tego załatwił babce fizjo co wtorek do domu. Byl 1x 10 minut babcia ma taki przykurcz mięśni że nie dała się ruszyć a dziadek na to że 3-4 zabiegi i ona stanie na nogi. No chyba napgladal się filmów fantastyki. Optymistą. Nic nie dający sobie przetłumaczyć zawsze musi mieć ostatnie zdanie i niestety ja nie mam zamiaru się tutaj z nim użerać i patrzeć jak znęca się nad babcia. 

No to dziadek nie ma pojęcia o wyobrażeniu i albo lub i -hołduje stereotypom. Opiekun prawny nie jest ustanawiany tylko w wypadku niedomogi psychicznej, ale również fizycznej gdyż i w tym wypadku chory nie może sam o siebie zadbac, a juz na pewno o zależnych od siebie bliskich.Do chorego w agonii nikt fizjo nie zamawia, a i fizjo rozeznawszy się w stanie pacjenta nie ruszy palcem, bo wie, ze nie wolno. W przykurczach jakie sie da jeszcze wyrównac, owszem fizjoterapia jest pomocna, ale zaleglosci przy jeszcze nie umierającym pacjencie jest trudno nadrobic i jest to na pewno dluższy proces niz 3-4 sesje terapeutyczne. Niewiedza zwyczajnie szkodzi. Dlaczego nie daje babci srodków przeciwbólowych załatwic pozostaje zagadką z archiwum x ,albo co najmniej dziwną, bo jesli babcia choruje na Parkinsona to takie bole moze miec juz od dawna, a kiedys jakis lekarz jej leki ustawial i pewnie takie srodki tez zalecił .
Tak czy owak już niedługo zjeżdżasz i odpoczniesz od tego wszystkiego. 
04 lutego 2023 20:16 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

No to dziadek nie ma pojęcia o wyobrażeniu i albo lub i -hołduje stereotypom. Opiekun prawny nie jest ustanawiany tylko w wypadku niedomogi psychicznej, ale również fizycznej gdyż i w tym wypadku chory nie może sam o siebie zadbac, a juz na pewno o zależnych od siebie bliskich.Do chorego w agonii nikt fizjo nie zamawia, a i fizjo rozeznawszy się w stanie pacjenta nie ruszy palcem, bo wie, ze nie wolno. W przykurczach jakie sie da jeszcze wyrównac, owszem fizjoterapia jest pomocna, ale zaleglosci przy jeszcze nie umierającym pacjencie jest trudno nadrobic i jest to na pewno dluższy proces niz 3-4 sesje terapeutyczne. Niewiedza zwyczajnie szkodzi. Dlaczego nie daje babci srodków przeciwbólowych załatwic pozostaje zagadką z archiwum x ,albo co najmniej dziwną, bo jesli babcia choruje na Parkinsona to takie bole moze miec juz od dawna, a kiedys jakis lekarz jej leki ustawial i pewnie takie srodki tez zalecił .
Tak czy owak już niedługo zjeżdżasz i odpoczniesz od tego wszystkiego. 

No i to by było na tyle. Dziękuję