Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

17 maja 2024 11:42 / 2 osobom podoba się ten post
Kasza, duszone grzyby, gotowy gulasz tylko odgrzac, Pdp.chce do tego salatke z pomidorow z mozarella.Ok.
17 maja 2024 14:03 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Mam wolny dzień :lol3: O 6 tej podlalam rośliny , kąpiel,  poszłam do sąsiada zrobić zabiegi higieniczne :kapiel: i daje na luz z gotowanie .
 
Jadę na obiad do pensjonatu :
Polędwiczki w sosie kurkowym i kluski śląskie . Deser okaże się na miejscu .
Kluski wcisne gorzej z polędwiczka .

Narobiłaś mi smaka na polędwiczkę,już dzisiaj kupiłam ,zrobię w niedzielę,w świątecznym wydaniu,w końcu Zielone Świątki . Jak byłam tutaj ostatnio,córka pdp robiła taką,że palce lizać. Później ja powtórzyłam i w domu też gotowałam. Polecam przepis na Rosmarin-Balsamico-Schweinfilet z niemieckich stron kulinarnych,np Chefkoch.
18 maja 2024 06:35 / 2 osobom podoba się ten post
Ziemniaki, kotlet schabowy i sałatą . 
18 maja 2024 07:28 / 1 osobie podoba się ten post
U nas ta kasza z wczoraj(bo tak nam zeszlo czasowo ze obiad byl o 14).Wiec kupulysmy gnochi w pobliskim sklepie I tylko podgrzalam gulasz(tzn.te skrawki miesa z sosem), gnochi i sal.z pomid z mozarella. A dzis wlasnie ta kasza z grzybami w formie kaszotta, do tego mix salat.
18 maja 2024 09:22 / 2 osobom podoba się ten post
Coś kupię ? Tylko co? Benrath to u Wlocha
18 maja 2024 10:00 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie smażone kiełbaski te białe małe i zasmażana kapusta którą zrobiłam wczoraj i nam została.Kartfli pdp nie chce a zjem od wczoraj bo troszkę zostało,ona pewnie znów zrobi wojnę że jak to ziemniaki do tego a ja chcę jeś po swojemu.Co komu do tego.
18 maja 2024 16:47 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj będzie pierś z kurczaka po koreańsku 
Nudno,siedzimy w domu bo co chwilę zanosi się na deszcz i...nie pada. Ale jak nagle lunie,to nie zdążyłabym z babcią uciec żeby się gdzieś schronić.
Pedepcia niepocieszona,żadnego wyjścia?. Ano dzisiaj nie. Oglądamy telewizję a ja z tabletem wymyślam co by tu  ugotować. I tak padło na tego kurczaka. Mam wszystkie składniki. Będzie do niego ryż jaśminowy a na przystawkę sałata. Przepis znalazłam na Ania gotuje. Już przy czytaniu przepisu smakowało mi bardzo 
18 maja 2024 17:28 / 3 osobom podoba się ten post
Kupiłam zupę krem z pomidorów  pyszna , jeszcze na jutro zostało , truskawki na deser
18 maja 2024 18:54 / 3 osobom podoba się ten post
Gusiu , zainspirowalas mnie , jutro będzie kurczak po tajsku znalazłam 4 pudełka mleczka kokosowego 
18 maja 2024 19:52 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Gusiu , zainspirowalas mnie , jutro będzie kurczak po tajsku:chaplin: znalazłam 4 pudełka mleczka kokosowego :-)

Cieszę się ,ja też czasem pomysły na obiad z Forum małpuję
U mnie dzisiaj bez mleczka. Było na ostro i bardzo smacznie .. Niedawno zjadłyśmy 
19 maja 2024 07:10 / 1 osobie podoba się ten post
Z okazji niedzieli po kawaleczku lososia w smietanie, ziemniaki I zielone szparagi z patelni z parmezanem
19 maja 2024 09:53 / 4 osobom podoba się ten post
Polędwiczka wieprzowa "Rosmarin-Balsamico", karmelizowane marchewki(te mini) i ziemniaki,jeszcze nie wiem jakie. Chyba podgotuję a później na patelnię na olej rozmarynowy wrzucę .
Babcia jeszcze śpi ,to wymyślam 
19 maja 2024 11:09 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Cieszę się :-),ja też czasem pomysły na obiad z Forum małpuję:oczko1:
U mnie dzisiaj bez mleczka. Było na ostro i bardzo smacznie :mniam:.. Niedawno zjadłyśmy 

Bo  nie zaprosiłaś 
19 maja 2024 19:57 / 1 osobie podoba się ten post
No,kochani,ale się objadłyśmy,ale jesteśmy przyjemnie syte a nie napchane.
Wszystko szybko się robi tylko garnków i patelni kupa do mycia. Ale warto,w restauracji smaczniej bym nie zjadła. Nie pierwszy raz robiłam tę polędwiczkę i wiem,że wszystko zależy od octu balsamicznego. Dzisiaj miałam ten marki Rewe,taki w kanciatej, niedużej butelce. Najlepszy,polecam 
19 maja 2024 20:01 / 3 osobom podoba się ten post
Zapomniałam dodać że była jeszcze roszponka na przystawkę. Z pysznym, orzechowo -malinowym dressingiem