Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

28 marca 2023 10:36 / 4 osobom podoba się ten post
Ziemniaki gotowane razem z kalafiorem ,utłuczone i posypane natką,klopsiki warzywne(masę już wczoraj zrobiłam,kasza jaglana jako "spoiwo"),sałata lodowa z dodatkami - pomidorki,papryka,szalotka i winegret,którego wczoraj zrobiłam więcej. Dodałam trochę soku jabłkowego,tak eksperymentuję z tymi sałatowymi sosami?. Lody na deser,trzeba skończyć bo chcę lodówkę umyć a w zamrażalniku trochę lodu się zebrało
28 marca 2023 12:32 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ziemniaki gotowane razem z kalafiorem ,utłuczone i posypane natką,klopsiki warzywne(masę już wczoraj zrobiłam,kasza jaglana jako "spoiwo":lol1:),sałata lodowa z dodatkami - pomidorki,papryka,szalotka i winegret,którego wczoraj zrobiłam więcej. Dodałam trochę soku jabłkowego,tak eksperymentuję z tymi sałatowymi sosami?. Lody na deser,trzeba skończyć bo chcę lodówkę umyć a w zamrażalniku trochę lodu się zebrało

Najlepiej wychodzą takie smaki , jak już nie ma z czego zrobić sosu i się eksperymentuje .Ja lubię fetę do zieleniny i jak nikt nie chce to sobie na talerzu to posypie . 
A w ogóle to lubię wszelkie sery i dodaje do zupy do sosu do sałatki . Oczywiście dopasowuje smakowo . Teraz są drogie 
28 marca 2023 12:36 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Biala kiełbasa  to też życzenie  mojego PDP:-)Zmowa?:-)

Będę jadła kiełbasę jak już  dopadnie mnie demencja . Za dobrze pamiętam smak prawdziwej białej kiełbasy i nikt mnie nie namówi na ten obecny ersatz .
28 marca 2023 12:39 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ziemniaki gotowane razem z kalafiorem ,utłuczone i posypane natką,klopsiki warzywne(masę już wczoraj zrobiłam,kasza jaglana jako "spoiwo":lol1:),sałata lodowa z dodatkami - pomidorki,papryka,szalotka i winegret,którego wczoraj zrobiłam więcej. Dodałam trochę soku jabłkowego,tak eksperymentuję z tymi sałatowymi sosami?. Lody na deser,trzeba skończyć bo chcę lodówkę umyć a w zamrażalniku trochę lodu się zebrało

Masz Gusiu warzywka z warzywami  .Wnet w domku zjesz obiadek w doborowym, swojskim towarzystwie z  ulubionym menu 
 
28 marca 2023 14:00 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Będę jadła kiełbasę jak już  dopadnie mnie demencja . Za dobrze pamiętam smak prawdziwej białej kiełbasy i nikt mnie nie namówi na ten obecny ersatz .:-(

A ja już się cieszę na pieczoną białą kiełbaskę na Wielkanoc. Tym razem spędzamy ją rodzinnie u brata. Tylko moich dzieci nie będzie . Kiełbasa będzie własnego wyrobu. Pyszną,chudą a soczystą robi mama mojej bratowej. Nigdzie lepszej nie jadłam 
28 marca 2023 14:03 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Masz Gusiu warzywka z warzywami  .Wnet w domku zjesz obiadek w doborowym, swojskim towarzystwie z  ulubionym menu :mniam:
 

Dokładnie tak . Muszę jednak przyznać,że absolutnie nie stęskniłam się za mięsem. Aż sama sobie się dziwię. To,za czym tęsknię,to kartofelki czy kasza gryczana w prawdziwym,mięsnym sosie. Wystarczą mi do tego buraczki,mięso mogę oddać innym 
28 marca 2023 14:05 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Najlepiej wychodzą takie smaki , jak już nie ma z czego zrobić sosu i się eksperymentuje .Ja lubię fetę do zieleniny i jak nikt nie chce to sobie na talerzu to posypie . 
A w ogóle to lubię wszelkie sery i dodaje do zupy do sosu do sałatki . Oczywiście dopasowuje smakowo . Teraz są drogie :placze1:

Sałatę z fetą bardzo lubię. Ale nie jako dodatek do mięsa,na przykład,tylko jako samodzielne danie z dobrą bagietką, najlepiej czosnkową 
28 marca 2023 17:25 / 4 osobom podoba się ten post
Hmm?
Ni to risotto, ni to warzywa, mięsko i ryż 

 
Początkowo chciałem podać ryż osobno, a potem wrzuciłem do gotowych już warzyw i mięska Poddusiłem jeszcze bulionem. 
Ale smakuje, jak trza. 
28 marca 2023 20:07 / 2 osobom podoba się ten post
Ja na  100 % smażę rybkę . Muszę zrobić sos marchewkowo- pomidorowy bo inaczej nie zjem . Koleżanka dała mi paczkę mintaja w kostce , takiej nigdy nie kupuje . Ale przecież nie wyrzucę. Ona nie je ryb , spodziewała się gościa i kupiła .  Pachnie ładnie przy smażeniu , jednak to nie to .
 
Jakie macie przepisy na sos do ryby ?
28 marca 2023 20:20 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ja na  100 % smażę rybkę . Muszę zrobić sos marchewkowo- pomidorowy bo inaczej nie zjem . Koleżanka dała mi paczkę mintaja w kostce , takiej nigdy nie kupuje . Ale przecież nie wyrzucę. Ona nie je ryb , spodziewała się gościa i kupiła .  Pachnie ładnie przy smażeniu , jednak to nie to .
 
Jakie macie przepisy na sos do ryby ?

Np:tuńczykowo/kaparowy 1/3 puszki tuncz.w sosie wl, lacze z odrobiną oleju, łącze z majonezem i jogurtem, dodaje soku z cytryny, cukru i pieprzu(soli mało bo jest w tuńczyku i kaparach tez:są dosyć słone).Do takiej pasty daje przegotowanej cieplej wody i kroje na drobno kapary pół malego sloiczka, można dodać koperku.Smaczneg
28 marca 2023 20:41 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja już się cieszę na pieczoną białą kiełbaskę na Wielkanoc. Tym razem spędzamy ją rodzinnie u brata. Tylko moich dzieci nie będzie :-(. Kiełbasa będzie własnego wyrobu. Pyszną,chudą a soczystą robi mama mojej bratowej. Nigdzie lepszej nie jadłam :mniam:

Ja jem smalczyk po smażonej białej kiełbasie . A to mój przepis :
Parzę kiełbasę nie dopuszczam do zagotowania jej w wodzie . Potem obsmazam na smalcu ze sporą ilością czosnku.  Smalczyk pyszny na chleb .
28 marca 2023 21:39 / 2 osobom podoba się ten post
Tamara

Np:tuńczykowo/kaparowy 1/3 puszki tuncz.w sosie wl, lacze z odrobiną oleju, łącze z majonezem i jogurtem, dodaje soku z cytryny, cukru i pieprzu(soli mało bo jest w tuńczyku i kaparach tez:są dosyć słone).Do takiej pasty daje przegotowanej cieplej wody i kroje na drobno kapary pół malego sloiczka, można dodać koperku.Smaczneg:gotuje:

Dzięki  To taka rybka do chlebka albo bułki  ?
 
Ja mam dwa sosy do ryby jeden to  jak wszyscy " ryba po grecku " a drugi to cebulowo pomidorowy z majrankiem  . Wiem że na Kaszubach można fajne sosy podejrzeć 
Jakby była jakaś Kaszubka może by się podzieliła .
 
Oooo. Malgi dawaj coś do ryb ( oprócz flaszki ). 
28 marca 2023 22:43 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ja jem smalczyk po smażonej białej kiełbasie . A to mój przepis :
Parzę kiełbasę nie dopuszczam do zagotowania jej w wodzie . Potem obsmazam na smalcu ze sporą ilością czosnku.  Smalczyk pyszny na chleb .

O matko,nie wiem czy zasnę,takiego ślinotoku dostałam 
28 marca 2023 22:55 / 1 osobie podoba się ten post
Tamara

Np:tuńczykowo/kaparowy 1/3 puszki tuncz.w sosie wl, lacze z odrobiną oleju, łącze z majonezem i jogurtem, dodaje soku z cytryny, cukru i pieprzu(soli mało bo jest w tuńczyku i kaparach tez:są dosyć słone).Do takiej pasty daje przegotowanej cieplej wody i kroje na drobno kapary pół malego sloiczka, można dodać koperku.Smaczneg:gotuje:

Mnie taki sos kojarzy się z vitello tonatto,do gotowanego mięsa,powinna być cielęcina,ale jak myślę o cielaczkach,to mi "rośnie" w buzi,robię więc czasami z piersi indyczej. Z rybą nigdy nie jadłam
28 marca 2023 23:02 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Dzięki  To taka rybka do chlebka albo bułki  ?
 
Ja mam dwa sosy do ryby jeden to  jak wszyscy " ryba po grecku " a drugi to cebulowo pomidorowy z majrankiem  . Wiem że na Kaszubach można fajne sosy podejrzeć 
Jakby była jakaś Kaszubka może by się podzieliła .
 
Oooo. Malgi dawaj coś do ryb ( oprócz flaszki ). :lol3::lol3:

Ja to takie kombinowane te sosy robię. Baza to ten Twój,cebulowo pomidorowy. Raz majeranek,raz tylko dużo pieprzu,ostatnio w domu polubiłam ten grubo młotkowany,od Kamisa chyba. Ależ on pachnie cudnie. Jadłam kilka razy rybę w sosie z pomidorami,cebulą i brzoskwiniami. Chyba coś tam jeszcze było .Bardzo mi smakowała. Na święta spotkam się z teściową mojego brata,to poproszę o przepis,bo to jej danie popisowe. Wszyscy zawsze ją o nie proszą,nawet mój brat co to "wynalazków" typu mięso czy ryba +owoce nie lubi