Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

21 maja 2023 13:13 / 3 osobom podoba się ten post
Takie obiady gotuje, że dziadek przy mnie zrezygnował z deserów. Zawsze górna mówiła, że wolał a teraz sam do niej , że ona ( ja) ? tak dobrze gotuje, że on już nie miałby gdzie deseru wcisnąć. I to mnie cieszy bo dla mnie obiad musi być syty żebym zaraz po kuchni nie musiała szukać. 
21 maja 2023 13:16 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Takie obiady gotuje, że dziadek przy mnie zrezygnował z deserów. Zawsze górna mówiła, że wolał a teraz sam do niej , że ona ( ja) ? tak dobrze gotuje, że on już nie miałby gdzie deseru wcisnąć. I to mnie cieszy bo dla mnie obiad musi być syty żebym zaraz po kuchni nie musiała szukać. 

To najlepszy komplement 
22 maja 2023 14:38 / 3 osobom podoba się ten post
Miałam w lodówce kapustę kiszoną więc ugotowałam ja z grochem .Tak jak gotuje na wieczór wigilijny 
Już zamrozilam , bo to  moj przysmak .Do wieczora nie byłoby po niej  śladu .
23 maja 2023 06:31 / 3 osobom podoba się ten post
Sznycelki drobiowe,szparagi w sosie holenderskim,ziemniaki  tłuczone
23 maja 2023 06:58 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlety mielone, ziemniaki i marchewką z groszkiem. 
23 maja 2023 08:32 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj zmienniczka jeszcze gotowała. Miło z jej strony,bo nie musiała. Ziemniaki tłuczone okraszone lekko podsmażonym szczypiorkiem od dymki,kotlety jaglano warzywne,szparagi zielone,pomidorki i buraczki z jabłkiem na zimno. Wszystko bardzo smaczne.
A dzisiaj zupa porowo ziemniaczana, dużo pora w lodówce znalazłam,to trzeba coś z nim zrobić. Sałata rzymska z dodatkami na start i jogurt grecki z miodem+maliny na zakończenie.
Znów jestem wśród wegetarianek. Teraz dobry czas,coraz więcej świeżych,nowych warzyw,nie trzeba za bardzo główkować co ugotować 
23 maja 2023 09:25 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa kalafiorowa z kluseczkami lanymi i koperkiem. Truskawki
Masz racje Gusiu tylecwarzyw i owocow to az zal miwsko jesc , no chyba ze rybe. 
23 maja 2023 09:31 / 3 osobom podoba się ten post
Klopsiki w sosie, puree, marchew z groszkiem.
 
23 maja 2023 09:41 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Zupa kalafiorowa z kluseczkami lanymi i koperkiem. Truskawki:gotowanie:
Masz racje Gusiu tylecwarzyw i owocow to az zal miwsko jesc , no chyba ze rybe. :chaplin:

To prawda,czekam na młody bób 
24 maja 2023 06:53 / 2 osobom podoba się ten post
Poczciwa polska zupa pomidorowa że śmietanka i duuuzo natki pietruszki plus do tego makaron.  Juz chodzi za mną od kilku dni. 
24 maja 2023 06:59 / 3 osobom podoba się ten post
Pierogi  z mięsem.Gotowce z polskiego  sklepu.
24 maja 2023 08:09 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa mleczna z zacierką . Nie mam apetytu .Może wczorajsze samopoczucie spowodowane byto " bo coś zjadłam " 
Objadlam się truskawkami ? Może ?
24 maja 2023 10:47 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Pierogi  z mięsem.Gotowce z polskiego  sklepu.:-):gotowanie:

Krokiety z kapustą i grzybami
24 maja 2023 11:42 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś u mnie egzotyka... Bami Goreng 
Podgrzałem w mikrofali i na patelnię wrzucę. Danie z Bofrostu. Muszę powoli pozbywać się tego, bo Pflegedienst zamawiał, żeby zaoszczędzić sobie czasu na przygotowanie obiadu. 
24 maja 2023 11:50 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś u mnie egzotyka... Bami Goreng :smiech3:
Podgrzałem w mikrofali i na patelnię wrzucę. Danie z Bofrostu. Muszę powoli pozbywać się tego, bo Pflegedienst zamawiał, żeby zaoszczędzić sobie czasu na przygotowanie obiadu. 

Bifrostowe Nami Goreng najlepsze z gotowców. Tylko nie podgrzewaj w mikrofali ,  traci na wartości i smaku