Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

24 maja 2023 13:48 / 3 osobom podoba się ten post
A u nas...warzywnie ,jak każdego dnia. Sałata rzymska z dodatkami, dzisiaj extra ziołowe wurfelki?fety,cukinie nadziewane kaszą jaglaną i czerwoną soczewicą bo jagłów miałam tylko 2 łyżki, ugotowane,wymieszane z przesmażoną cebulą, czosnkiem, papryką,pomidorami,pod koniec zapiekania posypane tartą mozarellą,a już na talerzach skropione oliwą u posypane świeżą kolendrą. Na deser jogurt grecki z miodem i malinami (świeżymi), sok jabłkowo buraczany. Uff,nocny stres musiałam zneutralizować a że w kuchni się relaksuję,to pitrasiłam
24 maja 2023 14:05 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś u mnie egzotyka... Bami Goreng :smiech3:
Podgrzałem w mikrofali i na patelnię wrzucę. Danie z Bofrostu. Muszę powoli pozbywać się tego, bo Pflegedienst zamawiał, żeby zaoszczędzić sobie czasu na przygotowanie obiadu. 

Wiele starszych osób w DE  od dawna zamawia bofrost, może Twoi seniorzy wspólnie z pflege robili zamówienia!. Ja też kiedyś razem z seniorką robiłam zamówienia wybierając z katalogu. Wiele dań, również ciasta są bardzo smaczne. Fakt, że pdp przesadzała z zamówieniami,ale w upalny lipiec cieszyłam się,że nie muszę stać długo przy garnkach. Tutaj chętnie bym się podparła, od czasu do czasu, jakimś wege gotowcem,ale nie ma zamrażarki,tylko taki mały zamrażalniczek w lodówce. Dwa pudełka lodów i jakieś coś małe jeszcze pomieści. Dla pflege to na pewno łatwiejsze i duża oszczędność czasu. My mamy tylko jednego ewentualnie dwoje podopiecznych, oni mają nieraz i kilka obiadów do przygotowania +inne prace. Muszą patrzeć na zegarek,my mamy pod tym względem lepiej 
24 maja 2023 15:17 / 3 osobom podoba się ten post
Gusiu, zgadza się. Ale jeśli o służby chodzi, to już pisałem, jak kobietka z Pflegedienst robiła danie z Bofrostu... Odmrożoną zawartość podgrzewała. Było ciepłe, ale twarde. O warzywa, i makaron. Dlatego albo na patelni albo podgotować. Oni tu twardego nie zjedzą. Najlepiej im smakuje ugotowane wszystko. Teraz to tylko podopieczny je.
24 maja 2023 17:13 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Krokiety z kapustą i grzybami:-)

Zmieniłam menu 
Przepyszne knedle ze śliwkami, teraz sama się czuje jak jeden wielki knedlik
24 maja 2023 17:21 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Gusiu, zgadza się. Ale jeśli o służby chodzi, to już pisałem, jak kobietka z Pflegedienst robiła danie z Bofrostu... Odmrożoną zawartość podgrzewała. Było ciepłe, ale twarde. O warzywa, i makaron. Dlatego albo na patelni albo podgotować. Oni tu twardego nie zjedzą. Najlepiej im smakuje ugotowane wszystko. Teraz to tylko podopieczny je.

Luke,nie napisałam żebyś się tłumaczył,przed nami nie musisz na pewno 
"Broniłam" tylko Bofrosta, że nie jest taki całkiem be,a chyba błędnie wywnioskowałam,że Ty tego typu produkty całkowicie odrzucasz . A i rozmawiałam wiele razy z Diakonówkami czy Caritasówkami ?,tam gdzie przychodziły i wiem, jak się muszą często sprężać, żeby się w czasie wyrobić.
24 maja 2023 18:33 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Luke,nie napisałam żebyś się tłumaczył,przed nami nie musisz na pewno :-)
"Broniłam" tylko Bofrosta, że nie jest taki całkiem be,a chyba błędnie wywnioskowałam,że Ty tego typu produkty całkowicie odrzucasz :oczko:. A i rozmawiałam wiele razy z Diakonówkami czy Caritasówkami ?,tam gdzie przychodziły i wiem, jak się muszą często sprężać, żeby się w czasie wyrobić.

Gusiu, jest ok, nie jestem przeciwnikiem tej firmy. Bo smaczne i dobre rzeczy mają, chociaż drogie. Wolę jednak unikać mrożonek, skoro mogę świeże składniki dodawać. Też myślę gotowca sobie kupić,a co, lasagne, bo gdzie się będę bawić z tym w domu. Niemniej jestem zwolennikiem świeżych i nieprzeterminowanych produktów. Aczkolwiek i w domu często używamy mrożonych warzyw do zupy, z reguły w sezonie zimowym i wiosennym.
Byle w temacie, to... Jutro druga część pomidorówki z zamrażarki. Szkoda mi było jej wyrzucać, a pdp chętnie zje. W piątek białe szparagi itd
24 maja 2023 19:55 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Gusiu, jest ok, nie jestem przeciwnikiem tej firmy. Bo smaczne i dobre rzeczy mają, chociaż drogie. Wolę jednak unikać mrożonek, skoro mogę świeże składniki dodawać. Też myślę gotowca sobie kupić,a co, lasagne, bo gdzie się będę bawić z tym w domu. Niemniej jestem zwolennikiem świeżych i nieprzeterminowanych produktów. Aczkolwiek i w domu często używamy mrożonych warzyw do zupy, z reguły w sezonie zimowym i wiosennym.
Byle w temacie, to... Jutro druga część pomidorówki z zamrażarki. Szkoda mi było jej wyrzucać, a pdp chętnie zje. W piątek białe szparagi itd:gotuje:

 może szukasz posady kucharza 
 
Byłoby coś .
24 maja 2023 21:19 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

 może szukasz posady kucharza :mniam:
 
Byłoby coś .:gotuje:

I pewnie jeszcze w pięknym otoczeniu 
25 maja 2023 05:20 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa pomidorowa i zapiekanka makaronowa z warzywami .
 
Ogórki malosolne zetre na tarce i zagotuje w słoiczkach. Będzie pyszna zupka zima . 
25 maja 2023 07:12 / 3 osobom podoba się ten post
Ziemniaki, kotlety mielone i sałata lodowa z sosem winegret. 
25 maja 2023 07:19 / 3 osobom podoba się ten post
Gąbki w sosie  paprykowo- pomidorowym
25 maja 2023 08:00 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa krem cukiniowo paprykowa z groszkiem ptysiowym i chyba ryż zapiekany z jabłkami zrobię,bo mi się chce 
Ostatnio jadłam u koleżanki, ależ był smakowity . Krysia moja ubija żółtka z cukrem, łączy z ubitą pianą i miesza to z ryżem. Teraz też będę tak robiła bo dotychczas, goły ryż zapiekałam. Był smaczny ale z jajami smaczniejszy 
25 maja 2023 08:21 / 3 osobom podoba się ten post
Jak to z jajami
25 maja 2023 08:22 / 4 osobom podoba się ten post
Rosół na wołowinie z zieloną fasolką , ostatni raz latem zawieszam to wydanie rosołu .
25 maja 2023 08:32 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Jak to z jajami:-)

No właśnie,jaja trzeba mieć