Powitajki przy kawie 74

03 czerwca 2023 09:40 / 5 osobom podoba się ten post
W tym roku jeszcze się nie moczyłam w  jeziorze no to po śniadaniu plecak i lecę. Dwa dni wolne to trzeba wykorzystać.
Duśka  szerokości i fajnego wypoczynku  życzę?
Dzień dobry Rodacy miłego dnia ?
03 czerwca 2023 09:56 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

W tym roku jeszcze się nie moczyłam w  jeziorze no to po śniadaniu plecak i lecę. Dwa dni wolne to trzeba wykorzystać.
Duśka  szerokości i fajnego wypoczynku  życzę?
Dzień dobry Rodacy miłego dnia ?

03 czerwca 2023 17:34 / 3 osobom podoba się ten post
Wróciłam z miasta , 4h biegłyśmy , nic nie kupiłam 
03 czerwca 2023 17:40 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Wróciłam z miasta , 4h biegłyśmy , nic nie kupiłam :chaplin:

Ja po pauzie skoczyiam rowerem do Lidla  i coś kupiłam
03 czerwca 2023 17:59 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Ja po pauzie skoczyiam rowerem do Lidla  i coś kupiłam:-):super:

W polskim Lidlu są sałatki z krewetkami z mango . Muszę zobaczyć tutaj . 
Tylko Hausgemachte Lemoniade u Włocha 
03 czerwca 2023 18:00 / 4 osobom podoba się ten post
Ciekawe co tam Gusia Trawemundzi
03 czerwca 2023 18:05 / 5 osobom podoba się ten post
A ja robię naprawdę małe zakupy. Podopieczny malutko je, ja również. Co robić z kasą
Jeszcze się dziś przejdę po herbatę dla niego, bo pije tylko Fenchel albo Kamilla, a już się kończą. .
Na śniadanie tak polubił płatki, że do tego zje tylko kromkę Zopf z masłem. Dżemu nie rusza. Na kolację ostatnio mój serniczek z REWE i Milchreis. Wędliny nie rusza. Na obiad chciał zjadł, bo chciał, dziś parówki. Słowem jest ciekawie.
Dziś zrobiłem pauzę sobie, a jutro podjadę do "tłumów"  Na i w okolice Hbf. Połazić, kawę wypić w centrum.
Jeszcze 6 tygodni. Czas szybko mija. 
 
03 czerwca 2023 18:09 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

A ja robię naprawdę małe zakupy. Podopieczny malutko je, ja również. Co robić z kasą:bezradny:
Jeszcze się dziś przejdę po herbatę dla niego, bo pije tylko Fenchel albo Kamilla, a już się kończą. .
Na śniadanie tak polubił płatki, że do tego zje tylko kromkę Zopf z masłem. Dżemu nie rusza. Na kolację ostatnio mój serniczek z REWE i Milchreis. Wędliny nie rusza. Na obiad chciał zjadł, bo chciał, dziś parówki. Słowem jest ciekawie.
Dziś zrobiłem pauzę sobie, a jutro podjadę do "tłumów" :smiech3: Na i w okolice Hbf. Połazić, kawę wypić w centrum.
Jeszcze 6 tygodni. Czas szybko mija. 
 

To kupuj z wyższj półki produkty? Bio? Od rolnika? Ja np szparagi w sezonie ml ige jeść codziennie. jak mi się nie chce obierC to zielone jemy
03 czerwca 2023 18:11 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

To kupuj z wyższj półki produkty? Bio? Od rolnika? Ja np szparagi w sezonie ml ige jeść codziennie. jak mi się nie chce obierC to zielone jemy:-)

Nie mam potrzeby Oni nie sugerowali, a ja też tego raczej nie kupuję. Szparagami już się przejadłem, truskawkami i malinami też. A on w ogóle takich rzeczy nie je
03 czerwca 2023 18:20 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Nie mam potrzeby:-) Oni nie sugerowali, a ja też tego raczej nie kupuję. Szparagami już się przejadłem, truskawkami i malinami też. A on w ogóle takich rzeczy nie je

Szparagami nie można się przejesc. Koniec kropka . Tylko sezon się skończy i będzie płacz
03 czerwca 2023 18:24 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Szparagami nie można się przejesc. Koniec kropka . Tylko sezon się skończy i będzie płacz:wiking:

To po niedzieli zielone kupię dla odmiany
03 czerwca 2023 23:19 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

W polskim Lidlu są sałatki z krewetkami z mango . Muszę zobaczyć tutaj . 
Tylko Hausgemachte Lemoniade u Włocha :piwosze2:

W Rewe są, kupowałam 
04 czerwca 2023 00:07 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Ciekawe co tam Gusia Trawemundzi:piknik1:

Oj,Travemündziłam się pięknie i na całego, dopiero na 21ściągnęłam do domu 
W nogach prawie 10 km. Spacery brzegiem z nogami w wodzie (zimna,nie wiem jak wytrzymywali ci,co się kąpali),popływałam promem w tę i z powrotem bo to na ten abo Ticket można, zafundowałam sobie godzinny rundfahrt statkiem, już za swoje , obejrzałam wystawę figur z piasku. Na latarnię morską się nie wspięłam bo stać w kolejce do wejścia mi się nie chciało. Pojadłam backfischa z bułką i krewetek z sałatą,całe 5 sztuk,na szczęście duże były ,no i jak szaleć to szaleć, campari orange musiało być . A co,w końcu pracujemy,to możemy sobie pozwolić,jak to Luke ostatnio powiedział. Poszłam za przykładem ?.
Dzień naprawdę udany. Jak tam jest pięknie,jak ja lubię takie klimaty. Dobrze że Demessy już tam nie ma. Zazdroszczę że aż 2 lata szagała po Travemünde jak po Sopocie,a jakby nadal tam była,to chyba zzieleniałabym z zazdrości . Może jeszcze kiedyś się tam wybiorę. Ale planuję jna cały eden dzień na Blankenese się wybrać. Byłam w listopadzie i podobało mi się,teraz musi być tam pięknie. Wróciłam szczęśliwa i nawet nie bardzo zmęczona. Oczywiście musiałam zdać dziewczynom szczegółową relację z wycieczki, pokazać zdjęcia a zrobiłam ich mnóstwo, no i już mnie wysyłają do kolejnych miast i miasteczek, gdzie podobno też mi się spodoba ?. Na początek jakieś Stade,inne nazwy wyleciały mi z głowy. Qrcze, fajnie by było,gdyby było na odwrót. Tzn jeden dzień pracy a reszta tygodnia wolne . Tylko czy ja bym wtedy chociaż na te wolne zarobiła?
 
04 czerwca 2023 05:29 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Oj,Travemündziłam się pięknie i na całego, dopiero na 21ściągnęłam do domu :-)
W nogach prawie 10 km. Spacery brzegiem z nogami w wodzie (zimna,nie wiem jak wytrzymywali ci,co się kąpali),popływałam promem w tę i z powrotem bo to na ten abo Ticket można, zafundowałam sobie godzinny rundfahrt statkiem, już za swoje :-(, obejrzałam wystawę figur z piasku. Na latarnię morską się nie wspięłam bo stać w kolejce do wejścia mi się nie chciało. Pojadłam backfischa z bułką i krewetek z sałatą,całe 5 sztuk,na szczęście duże były :-),no i jak szaleć to szaleć, campari orange musiało być :lol1:. A co,w końcu pracujemy,to możemy sobie pozwolić,jak to Luke ostatnio powiedział. Poszłam za przykładem ?.
Dzień naprawdę udany. Jak tam jest pięknie,jak ja lubię takie klimaty. Dobrze że Demessy już tam nie ma. Zazdroszczę że aż 2 lata szagała po Travemünde jak po Sopocie,a jakby nadal tam była,to chyba zzieleniałabym z zazdrości :lol1:. Może jeszcze kiedyś się tam wybiorę. Ale planuję jna cały eden dzień na Blankenese się wybrać. Byłam w listopadzie i podobało mi się,teraz musi być tam pięknie. Wróciłam szczęśliwa i nawet nie bardzo zmęczona. Oczywiście musiałam zdać dziewczynom szczegółową relację z wycieczki, pokazać zdjęcia a zrobiłam ich mnóstwo, no i już mnie wysyłają do kolejnych miast i miasteczek, gdzie podobno też mi się spodoba ?. Na początek jakieś Stade,inne nazwy wyleciały mi z głowy. Qrcze, fajnie by było,gdyby było na odwrót. Tzn jeden dzień pracy a reszta tygodnia wolne :oczko1:. Tylko czy ja bym wtedy chociaż na te wolne zarobiła? :smiech3:
 

Czyli wypad udany!Byłam tam 4 lata, 2  w miejscowości obokHotel ,,Maritim"....
04 czerwca 2023 05:41 / 4 osobom podoba się ten post
Witam już z Polski.  Właśnie dotarliśmy do Świnoujścia. Ja oczywiście ostatnia w busie zostałam. Jak zawsze spałam całą drogę. No tak mam aby wsiądę do busa i odlot.  A czemu zostałam bo kierowca czeka akurat na kogoś kto zjedzie z promu żeby odebrać od tej osoby paczkę i dlatego sobie siedzimy w busie. Kierowca jakieś papiery przegląda a ja piszę do Was.  Zaraz idę po kawe i coś trzeba przekąsić oraz rozprostować nogi. Może spacer sobie zrobię. Słońce ☀️ już świeci ale wieje jak to od morza. 
Zmiana wczoraj dotarła dopieto przed 11 bo czekali na granicy. Kobieta 57 lat , 5 lat w De ale słabiej mówi i bez prawka. No cóż albo piechotka do sklepu albo z córką. Familia się pytała czy wroce a ja nic nie obiecałam bo wczoraj dziadek był bardzo słabiutki . ? Nawet córka to widziała, że coś nie tak. 
Później jeszcze około 8 godzin jazdy i oby szczęśliwie do domciu dojechać. 
Wam życzę spokojnej i leniwej niedzieli i do popisania i poczytania kiedyś tam.