Powitajki przy kawie 74

04 czerwca 2023 05:45 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Witam już z Polski. :chaplin: Właśnie dotarliśmy do Świnoujścia. Ja oczywiście ostatnia w busie zostałam. Jak zawsze spałam całą drogę. No tak mam aby wsiądę do busa i odlot. :smiech3: A czemu zostałam bo kierowca czeka akurat na kogoś kto zjedzie z promu żeby odebrać od tej osoby paczkę i dlatego sobie siedzimy w busie. Kierowca jakieś papiery przegląda a ja piszę do Was.  Zaraz idę po kawe i coś trzeba przekąsić oraz rozprostować nogi. Może spacer sobie zrobię. Słońce ☀️ już świeci ale wieje jak to od morza. 
Zmiana wczoraj dotarła dopieto przed 11 bo czekali na granicy. Kobieta 57 lat , 5 lat w De ale słabiej mówi i bez prawka. No cóż albo piechotka do sklepu albo z córką. Familia się pytała czy wroce a ja nic nie obiecałam bo wczoraj dziadek był bardzo słabiutki . ? Nawet córka to widziała, że coś nie tak. 
Później jeszcze około 8 godzin jazdy i oby szczęśliwie do domciu dojechać. 
Wam życzę spokojnej i leniwej niedzieli i do popisania i poczytania kiedyś tam. 

Wdychaj  morskie powietrze
04 czerwca 2023 05:52 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry! Wyspałam się i juz od godziny siedzę  w telefonie...Słońce  nieśmiało wygląda a ptaki  ćwierkają Dzisiaj mój  wolny dzień.Wszystkim  życzę  spokojnej niedzieli.
04 czerwca 2023 06:00 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Wdychaj  morskie powietrze:-):super:

teraz i to duża 
04 czerwca 2023 06:38 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Może polędwiczki w jakimś sosie? Lubię w takim kremowym,z suszonymi pomidorami. Ale to takie zapożyczone,nie nasze :oczko1:
Ostatnio w domu robiłam w sosie kurkowym,z mrożonymi kurkami i wszyscy się zajadali :mniam:

Dzięki Gusiu .Chyba coś do śląskich klusek z dziurką zrobię, a więc musi być sosik . Oni wozili mnie po restauracjach a ja w domu zrobię . Na deser mam pomysla  szarlotka z lodami . Może wyda 
04 czerwca 2023 06:50 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry tłukę się po chacie  od 4 tej .Zapach pyrkajacego rosołu zwiastuje niedzielny obiad .Chyba wywalkuje makaron ,bo mam dzisiaj zwyszkujacs formę fizyczną .Pogoda stresująca , ani kropli deszczu ..Teraz częściej widuje kikuty suchych drzew , źle się dzieje .
Opalajcie się , łapcie Wit. 
Dobrej, spokojnej niedzieli .
 
Tel.mam włączony i słucham, akurat reklamy lecą . Niektóre są tak durne , że zleceniodawca powinien  trzykrotną stawkę płacić .A jedna z partii powinna mieć dożywotni zakaz umieszczania spotów reklamowych .Cykuta .....
04 czerwca 2023 07:05 / 5 osobom podoba się ten post
Witam serdecznie 
Następny piękny dzień. Jednak od jutra mogą się pojawić już opady. 
Gusiu, Stade jest naprawdę ładnym miastem, położonym nad Łabą. Poczytasz, to się zdecydujesz. Idzie dojechać RE i S-Bahn.
Spokojnego dnia Opiekunkowo
04 czerwca 2023 07:46 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Czyli wypad udany!:-):super:Byłam tam 4 lata, 2  w miejscowości obok:placze1:Hotel ,,Maritim"....

No ,nie dziwi mnie Twój płacz  . Tylko mi nie mów,że w takim wielkim Maritimie,jak ten przy plaży,bo znów zazdrościć będę 
04 czerwca 2023 07:53 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Wdychaj  morskie powietrze:-):super:

A ja myślałam że Dusia w Świnoujściu na swoją Love:serce .
I dzień dobry Opiekunkowo. Wyspałam się, zakwasów nie mam, mogę dalej na pauzie maszerować ?. U mnie też ładny dzień się zapowiada. Babcia jeszcze śpi albo doleża,to cichutko siedzę. Mieszkanie ma ten minus,że jak się nie chce budzić podopiecznej,to trwa się w zawieszeniu.
Pięknej niedzieli życzę 
04 czerwca 2023 08:10 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo ja po wcześniejszym bieganiu , samotnie okraze jezioro piechotą . Pewnie mogą za nogą 
Tak 10 km , tylko będzie jezioro zamiast morza . 
Gusiu ciekawa wycieczka. A Lueneburg? Masz daleko? 
Damessa udangi dnia wolnego
Dusiu dobrego czasu w domu. 
04 czerwca 2023 08:28 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Dzień dobry Opiekunkowo:-) ja po wcześniejszym bieganiu , samotnie okraze jezioro piechotą . Pewnie mogą za nogą :-)
Tak 10 km , tylko będzie jezioro zamiast morza . 
Gusiu ciekawa wycieczka. A Lueneburg? Masz daleko? 
Damessa udangi dnia wolnego:chaplin:
Dusiu dobrego czasu w domu. 

Niedaleko,ten Lueneburg. To o tym miejscu wczoraj mi Gisela opowiadała. I do Stade też blisko. Przyjemnego spaceru 
Ja, choć towarzyska bardzo,to lubię te samotne wycieczki.
04 czerwca 2023 09:01 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

No ,nie dziwi mnie Twój płacz :-) . Tylko mi nie mów,że w takim wielkim Maritimie,jak ten przy plaży,bo znów zazdrościć będę :oczko1:

Tak...w wielkim  ,,Maritimie"" .Pacjent  na 24 piętrze ja na 8 a zmiennki na 5.RAJ!!!!pa! Wychodzę  już 
04 czerwca 2023 09:09 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Tak...w wielkim  ,,Maritimie"" .Pacjent  na 24 piętrze ja na 8 a zmiennki na 5.RAJ!!!!pa! Wychodzę  już :buziaki2:

Fajnego, wolnego dnia życzę ☀️?
04 czerwca 2023 09:20 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Tak...w wielkim  ,,Maritimie"" .Pacjent  na 24 piętrze ja na 8 a zmiennki na 5.RAJ!!!!pa! Wychodzę  już :buziaki2:

No proszę,pomyślcie tylko,że w tym widocznym w oddali wielkim Maritimie, nasza Demessa sobie mieszkała 
A jaki miała widok!!!
Dobrze wiedzieć,że opiekunkom zdarza się coś,tak "jakby luksusowo"
04 czerwca 2023 09:22 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja myślałam że Dusia w Świnoujściu na swoją Love:serce .
I dzień dobry Opiekunkowo. Wyspałam się, zakwasów nie mam, mogę dalej na pauzie maszerować ?. U mnie też ładny dzień się zapowiada. Babcia jeszcze śpi albo doleża,to cichutko siedzę. Mieszkanie ma ten minus,że jak się nie chce budzić podopiecznej,to trwa się w zawieszeniu.
Pięknej niedzieli życzę :angel3:

Tak na moje love  czekałam na stacji ulica Fińska. Byliśmy wcześnie więc jakieś 2 godzinki z hakiem małym czekałam na moje kochanie ❤️. Kawkę sobie wypiłam z kierowcą, zjadłam śniadanko , WC zaliczyłam i jeszcze spacer. Klamoty w busie zostawilam. Kierowca trochę drzemał trochę łaził . Prom był o 7.15 i około 8 żeśmy wyruszyli do domu z moim love.  On kieruje póki co bo wyspał się d kajucie . Potem zamiana. Myślę że koło 16 będziemy w domu . Jeszcze zajedziemy do teściów bo coś tam nam teściowa naszylowala żebyśmy do jutra z głodu nie umarli.  a siły na wieczór musimy mieć.  Ja auto dobie drugie wezmę od nich bo na wsi gdzie wszędzie dalemo jedno auto to mało a jutro już o 8 mam siedzieć na tyłku u fryzjera.  bo to jest chrzestna mojej córki i dla mnie otwiera o 8 zanim się jej ludzie zejdą. Przed Bożym Ciałem ma oblężenie. Tak więc póki co jedziemy, jedziemy, jedziemy .... 
04 czerwca 2023 09:27 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Dzień dobry Opiekunkowo:-) ja po wcześniejszym bieganiu , samotnie okraze jezioro piechotą . Pewnie mogą za nogą :-)
Tak 10 km , tylko będzie jezioro zamiast morza . 
Gusiu ciekawa wycieczka. A Lueneburg? Masz daleko? 
Damessa udangi dnia wolnego:chaplin:
Dusiu dobrego czasu w domu. 

W domu tylko kilka dni bo od 13 wyjazd do sanatorium. Po operacji tarczycy dostałam szybko ale nie było czasu i przekładalam. W końcu mówię no nie bo mi cofną i pocałuj się w nos. Mój wraca od 13 do pracy jeszcze bo terminy mają pilne a ja się będę kurować.