Pomocy - kręgosłup

13 grudnia 2013 19:03 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Nieee to nie jest tak zupełnie prawda ;-)) Często po prostu "trzeba" albo lepiej by było gdyby ......  Masaże to cudna sprawa a wykonywane na kręgosłupie cuda czynią ;-))))  Stres często "mści" się na kręgosłupie i warto o niego zadbać. 

Dokładnie dlatego na nasze spotkanie w styczniu zaproponowalem 90 min zabiegow SPA na poczatek 
08 lutego 2014 21:42 / 3 osobom podoba się ten post
Właśnie sobie wymasowałam a raczej wymiętoliłam moją własną, obolałą kość ogonową, robiąc przy tym rożne wygibasy. A teraz się bachnę na parę minut na podłogę i pomacham moimi cudnymi, pulchniutkimi nóżkami. Pa dziewczyny. Jak co to też możecie sobie obolałe członki ( nie mylić z innymi ) wymiętolić. Do jutra ;-)))
05 kwietnia 2014 11:15
Trzymam własnie w rękach gazetkę Netto i u mnie nie ma tej maty:((
05 kwietnia 2014 11:21
Na poprzednium wyjeżdzie kupila kolezanka-ja niestety za późno przyjechałam i juz nie było:(,ale wyprobowałam i masaże były  super:):)Fajnie ,że o tym napisałaś ,jeszcze gazetki nie mam  a tez na tę matę poluję:):):)Może u mnie będzie ? :)
05 kwietnia 2014 11:26
Nie ma:((((((((((((( czyżby były różne asortymenty w Netto??
05 kwietnia 2014 12:43
Ja mam od wczoraj bole kregoslupa , teraz po porzadnej dawce tabletek przeciwbolowych , jest lepiej. Ale ledwo co moglam wstac !!!!!! Jesli jednak silny bol wroci to ide do lekarza w montag. Mam nadzieje ze da mocne tabletki lub zastrzyki bo na zadne gimnastyki czy masaze nie mam zamiaru chodzic! Dodam ze nic nie robilam, wiec nie wiem skad ten bol.
 
 
p.s. wyprostowac sie nadal nie moge , a dzisiaj samstag
05 kwietnia 2014 16:12
Athenka

Ja mam od wczoraj bole kregoslupa , teraz po porzadnej dawce tabletek przeciwbolowych , jest lepiej. Ale ledwo co moglam wstac !!!!!! Jesli jednak silny bol wroci to ide do lekarza w montag. Mam nadzieje ze da mocne tabletki lub zastrzyki bo na zadne gimnastyki czy masaze nie mam zamiaru chodzic! Dodam ze nic nie robilam, wiec nie wiem skad ten bol.
 
 
p.s. wyprostowac sie nadal nie moge , a dzisiaj samstag

Jak się wyprostować nie możesz to mogą być korzonki,ból promieniuje i wydaje się ,że to kręgosłup.Jak masz Ibuprom,to bylby najlepszy bo jest też p/zapalny.Ale jak nie minie jutro to rzeczywiście idź -nie ma się co męczyć.
05 kwietnia 2014 16:40
Athenka, potrafisz określic dokładnie miejsce bólu i jakie masz objawy, bół rwany, ciagły, dolna część kręgosłupa, czy część szyjna?
05 kwietnia 2014 16:41
napisz mi czy mozesz stojąc prosto obracac sie w lewo i prawo i czy możesz pochylic sie do przodu i do tyłu i czy przy tych czynnosciach odczuwasz ból, jesli tak to przy których?
31 lipca 2014 12:18
Problemy z kręgosłupem to chyba nasza choroba zawodowa:D
06 lutego 2015 11:28

oj, ja też miałam problemy z kręgosłupem, gdy wróciłam z Niemiec. Leżałam w mieszkaniu w Warszawie i płakałam, bo ciężko było mi się chociaż podnieść, nie mówiąc już o tym, żeby iść i czekać w kolejce do lekarza. Musiałam zamówić usługi pielęgniarskie do domu, oczywiście prywatnie, bo nie miałam wtedy ubezpieczenia. Przyszła miła pani z spam trochę mi pomogła. Dostałam też kroplówkę w domu z lekami przeciwbólowymi i po kilku dniach mi przeszło na tyle, że mogłam iść do urzędu się zarejestrować i normalnie do lekarza do przychodni. Kazał się oszczędzać, jakieś leki przepisał, ale nadal nie jest idealnie, bo często mnie coś boli czy strzyka.

04 marca 2015 13:42 / 1 osobie podoba się ten post
malwal

oj, ja też miałam problemy z kręgosłupem, gdy wróciłam z Niemiec. Leżałam w mieszkaniu w Warszawie i płakałam, bo ciężko było mi się chociaż podnieść, nie mówiąc już o tym, żeby iść i czekać w kolejce do lekarza. Musiałam zamówić usługi pielęgniarskie do domu, oczywiście prywatnie, bo nie miałam wtedy ubezpieczenia. Przyszła miła pani z spam trochę mi pomogła. Dostałam też kroplówkę w domu z lekami przeciwbólowymi i po kilku dniach mi przeszło na tyle, że mogłam iść do urzędu się zarejestrować i normalnie do lekarza do przychodni. Kazał się oszczędzać, jakieś leki przepisał, ale nadal nie jest idealnie, bo często mnie coś boli czy strzyka.

Zamulili Cię lekami przeciwbólowaymi i nic więcej. Oczywiście że dalej Cię będzie boleć i strzykac, bo nie podjęłaś leczenia. Lekarz Ci się kazal oszczędzać - standard w polskiej służbie zdrowia. Powinnaś unikać przeciążeń odcinka, który Ci dokucza oraz pewnych ruchów, które ew. mogą Ci zaszkodzić, a ruszać powinnaś się jak najwięcej.
09 listopada 2015 22:33
Janusz tu napisze, zeby pochwalijek nie zasmiecac Ja z tych pourazowych. W maju zerwalam miesien w posladku i przy okazji wyszlo, ze dysk mam wbity w kanal rdzenia kregowego. Wyszlo na rezonansie. Do tego cysty na zakonczeniach nerwow(przynajmniej tak zrozumialam).Na pamiatke zostala mi lekko otepiala lewa stopa. Chodze na rehabilitacje, przy ciezszej pracy nosze pas wzmacniajacy. Lekow nie biore, bo od lipca juz nie boli. Na stale mam uczucie lekkiego mrowienia. Tak jakby mi zdretwiala stopa. W nocy z piatku na sobote mialam ostre klucia w tej stopie. Takie jakby mi ktos igle wbijal. Pozniej zaczelo sie swedzenie i pieczenie. W piatek mam termin u ortopedy, wiec dowiem sie wiecej. W sobote wmowilam sobie, ze to polepszenie Ze moze ucisk jest mniejszy i krew do tych otepialych czesci doplywac zaczela Byles mi w sobote potrzebny by mnie uspokoic Teraz znowu wrocilo wszystko do normy. Nie kluje, ale mrowi dalej. Acha... Wg zdjec powinnam sie polozyc pod noz. Neurochirurg sie nie zgodzil. Nie operuje zdjec tylko ludzi. A skoro mnie nie boli to nie ma co grzebac przy tym. Ortopedzi w ilosci sztuk 3 marzyli by mnie zoperowac.
09 listopada 2015 23:44 / 4 osobom podoba się ten post
moncherie

Janusz tu napisze, zeby pochwalijek nie zasmiecac:-) Ja z tych pourazowych. W maju zerwalam miesien w posladku i przy okazji wyszlo, ze dysk mam wbity w kanal rdzenia kregowego. Wyszlo na rezonansie. Do tego cysty na zakonczeniach nerwow(przynajmniej tak zrozumialam).Na pamiatke zostala mi lekko otepiala lewa stopa. Chodze na rehabilitacje, przy ciezszej pracy nosze pas wzmacniajacy. Lekow nie biore, bo od lipca juz nie boli. Na stale mam uczucie lekkiego mrowienia. Tak jakby mi zdretwiala stopa. W nocy z piatku na sobote mialam ostre klucia w tej stopie. Takie jakby mi ktos igle wbijal. Pozniej zaczelo sie swedzenie i pieczenie. W piatek mam termin u ortopedy, wiec dowiem sie wiecej. W sobote wmowilam sobie, ze to polepszenie:-) Ze moze ucisk jest mniejszy i krew do tych otepialych czesci doplywac zaczela:-) Byles mi w sobote potrzebny by mnie uspokoic:-) Teraz znowu wrocilo wszystko do normy. Nie kluje, ale mrowi dalej. Acha... Wg zdjec powinnam sie polozyc pod noz. Neurochirurg sie nie zgodzil. Nie operuje zdjec tylko ludzi. A skoro mnie nie boli to nie ma co grzebac przy tym. Ortopedzi w ilosci sztuk 3 marzyli by mnie zoperowac.

Dobrze że trafiłaś na neurochirurga, który ma rozum. Oczywiście nie powinnaś się operować. Poszukaj dobrego rechabilitanta, najlepiej z wieloletnim doświadczeniem i niech Ci przeprowadzi manipulację na kilku zabiegach. Tylko pytaj przez telefon zanim pójdziesz, jaki rodzaj manipulacji wykonuje. Jeśli youmeiho, ackermann albo coś hardcorowego to nie idź. Jeśli maniulacja mieśniem - poczytaj opinie i jak człowiek będzie ok, to możesz do niego iść. Oprócz tego niech ci zapisze ćwiczenia. Moim zdaniem można Cię doprowadzić do zdrowia. Żadnych chirurgów! Dobrze że nosisz pas, ale pamiętaj o technice podnoszenia - nie "z krzyża", tylko plecy proste i pracuj nogami (jak przy robieniu przysiadów).
10 listopada 2015 09:59
opiekun_Janusz

Dobrze że trafiłaś na neurochirurga, który ma rozum. Oczywiście nie powinnaś się operować. Poszukaj dobrego rechabilitanta, najlepiej z wieloletnim doświadczeniem i niech Ci przeprowadzi manipulację na kilku zabiegach. Tylko pytaj przez telefon zanim pójdziesz, jaki rodzaj manipulacji wykonuje. Jeśli youmeiho, ackermann albo coś hardcorowego to nie idź. Jeśli maniulacja mieśniem - poczytaj opinie i jak człowiek będzie ok, to możesz do niego iść. Oprócz tego niech ci zapisze ćwiczenia. Moim zdaniem można Cię doprowadzić do zdrowia. Żadnych chirurgów! Dobrze że nosisz pas, ale pamiętaj o technice podnoszenia - nie "z krzyża", tylko plecy proste i pracuj nogami (jak przy robieniu przysiadów).

DziekujeNie wiem czy moja rehabilitantka jest dobra czy zla. Wieksza ode mnie, sily wiecej ma i niezle w kosc mi daje. Ostra taka. Ale serce tez maOstatnio mialam wiecej stresow niz zwykle,a wiadomo, ze to zaraz na plecy idzie. Zrobila mi dwie sesje z fango i masazem glowy. Nie mam pojecia co ponaciskala, ale dobrze mi na tyle zrobila, ze bez problemu skarpetki zalozylam. A byl juz problem, ze nie moglam stopy do posladka dosunac