Pomocy - kręgosłup

17 października 2013 22:22
opiekun_Janusz

Nie odchylaj głowy do tyłu! Po powrocie do kraju zrób prześwietlenie odcinka szyjnego od razu.

Dzieki, na cale szczescie nie mam potrzeby odchylac glowy do tylu, a zrobie tak jak mowisz :)
19 października 2013 19:55
anker

bol w tej chwili jest tylko w srodreczu,szczegolnie gdy musze cos scisnac,przytrzymac itp.no i palce nadal jak nie moje.moze to jakas przepuklinka od dzwigniecia.trwa to od ok 5ciu dni.a 7 dni minelo od tego zdarzenia z babunia.
 

Ciężko stwierdzić w tej chwili czy to ręka, czy kręgosłup. Bo to co piszesz pasuje do objawów i jednego i drugiego. Możesz wszystko jeszcze raz dokładnie opisać od A do Z ze szczegółami?
19 października 2013 22:59
opiekun_Janusz

Nie odchylaj głowy do tyłu! Po powrocie do kraju zrób prześwietlenie odcinka szyjnego od razu.

Sluchaj, tak sobie mysle.... A, co to moze oznaczac to przeswietlenie? Bol jest nadal w nocy najbardziej. Dzis nawet podczas dluzszego pobytu na zwenetrznym, bolalo mnie masakrycznie. Moze mnie przewialo z tej strony? Cos musze zrobic tu na miejscu aby wytrzymac te pozostane 6 tyg., ale nie wiem co?
20 października 2013 00:22
anker

bol w tej chwili jest tylko w srodreczu,szczegolnie gdy musze cos scisnac,przytrzymac itp.no i palce nadal jak nie moje.moze to jakas przepuklinka od dzwigniecia.trwa to od ok 5ciu dni.a 7 dni minelo od tego zdarzenia z babunia.
 

pisze tak na szybko bo nie znalazlem twojego wpisu o wypadku z babcia,,, ale jesli to mialo cos wspolnego z obciazeniem fizycznym moze to byc pogrubienie pochewek zginaczy palcow a gdybys zrobila badania rtg, mocz i nic nie wykaza, a ze sciegnami bedzie wszystko ok to najprawdopodobniej bedzie to zmiana reumatoidalna, powinnas to konsultowac z reumatologiem. Pozdrawiam serdecznie i zycze szybkiego powrotu do zrowia
20 października 2013 21:46
Angel76

Sluchaj, tak sobie mysle.... A, co to moze oznaczac to przeswietlenie? Bol jest nadal w nocy najbardziej. Dzis nawet podczas dluzszego pobytu na zwenetrznym, bolalo mnie masakrycznie. Moze mnie przewialo z tej strony? Cos musze zrobic tu na miejscu aby wytrzymac te pozostane 6 tyg., ale nie wiem co?

Prześwietlenie, to zdjęcie rentgenowskie Wykonuje się je w celach diagnostycznych. W Twoim przypadku bez tego ani rusz. Jak masz możliwość to zrób w Niemczech, a jak nie masz, to nie wiem jak Ci pomóc. Możesz się zawsze ratować painkillerami, ale to nie jest dobre na dłuższą metę. Jak zamierzasz jeszcze "kiblować" 6 tygodni, to uważaj na siebie i nie dźwigaj.
20 października 2013 21:50
opiekun_Janusz

Prześwietlenie, to zdjęcie rentgenowskie :-) Wykonuje się je w celach diagnostycznych. W Twoim przypadku bez tego ani rusz. Jak masz możliwość to zrób w Niemczech, a jak nie masz, to nie wiem jak Ci pomóc. Możesz się zawsze ratować painkillerami, ale to nie jest dobre na dłuższą metę. Jak zamierzasz jeszcze "kiblować" 6 tygodni, to uważaj na siebie i nie dźwigaj.

Ok, dziekuje :) dam rade, mysle do konca Mam przy sobie Nimesil, moze byc chwilowo (w saszetkach do picia) ?
20 października 2013 21:57
Angel76

Ok, dziekuje :) dam rade, mysle do konca Mam przy sobie Nimesil, moze byc chwilowo (w saszetkach do picia) ?

Srodek zatujacy zycie mojemu ojcu, problemy z kregoslupem(odcinek szyjny), smialo mozesz brac. Jesli sie nie myle masz problem z szyja, ja miewam podobny czesto...wyglada jak przewianie jednak u mnie to poczatki zmian reumatologicznych....nie wiele mozna z tym zrobic.        

20 października 2013 22:01
opiekunDE

Srodek zatujacy zycie mojemu ojcu, problemy z kregoslupem(odcinek szyjny), smialo mozesz brac. Jesli sie nie myle masz problem z szyja, ja miewam podobny czesto...wyglada jak przewianie jednak u mnie to poczatki zmian reumatologicznych....nie wiele mozna z tym zrobic.        

Rano wypilam jedna, i wieczorem druga- nie czuje bolu, jak reka odjol, a meczylam sie dwa tygodnie. Zobacze jak nocka, bo bol powtaca tak, 3, 4 w nocy.
21 października 2013 09:16
robert72

angel76,opis Twojej dolegliwości jest bardzo lakoniczny niemniej jednak wg mnie jest to Zarastające zapalenie torebki stawu
ramiennego to schorzenie o podłożu
idiopatycznym (nieznanym), która
obejmuje staw barkowy. Tego
schorzenia nie stwierdza się w żadnej
innej części narządu ruchu. Polega
ono na powstaniu stanu zapalnego,
który powoduje wynaczynienie się
krwi do stawu w postaci tkanek, które
następnie ulegają zrostom
Za główny
czynnik predysponujący uważa się
choroby reumatyczne. Stanem
zapalnym objęta jest tu torebka
stawowa stawu barkowego ręki, którą
wykonywana jest większość
czynności dnia codziennego (u
praworęcznych - ręka prawa, zaś u
osób leworęcznych - ręka lewa).
Do głównych objawów należy przede
wszystkim silny ból w obrębie stawu
barkowego. Nie ustępuje on nawet
podczas spoczynku czy snu, przez co
leżenie na boku jest
niemożliwe. Z czasem ból
uniemożliwia nawet wykonywanie
niewielkich ruchów w stawie, co
wpływa na zmniejszenie zakresu
ruchu w jego obrębie, a co za tym
idzie - nie jesteś w stanie
wykonywać niektórych czynności
dnia codziennego. Wśród objawów
można wyróżnić również
promieniowanie bólu do okolic szyi,
karku (potęgowane przez ruchy w
stawie barkowym, a nie podczas
ruchów szyi) oraz grzbietowej części
dłoni i palców u rąk (przy zachowanej
sile mięśniowej).

Jeśli możesz opisz dokładnie co Ci dolega lub poprzez mail daj namiar to zadzwonię i porozmawiamy. Zaznaczam, że moje przypuszczenie opiera się na krótkim opisie jaki zamieściłaś. Mam też skype w razie pytań dzwoń-sunmenrobert. Pozdrawiam.

Witaj Robercie,
Kurcze dopiero teraz przeczytamam Twoj wpis...nie wiem dlaczego mi gdzies sie pominal? Przepraszam, mysle ze mi wybaczysz :))
Wiec jest tak jak piszesz, okolice i itp. Sama dokladnie nie wiem co mnie boli, ale na pewno lewa strona, w okolicach karku, do tego dretwieje mi lewa reka mimo, ze pracuje w wiekszosci prawa (jestem praworeczna). Niestety, jesli chodzi o skypa musze na nowo zalozyc, bo pozapominalam wszystko Login, haslo (bardzo dawno nie korzystalam). Ale dziekuje Ci za pomoc, zaraz przestudiuje jak fachowo w przyblizeniu nazywa sie to miejsce, to Ci napisze dokladniej. Wczoraj pisalam, ze bralam ten lek przeciwzapalny. Pomogl, a i owszem z tym, ze w nocy musialam spac na tej rece, bo bol powrocil i musze spac na brzuchu a lewa reke mam zarzucona do gory wtedy bol mija. Kurcze ile sie musze nagimnastykowac w nocy zeby w miare pospac (od przeszlo 2 tygodni masakra).
13 grudnia 2013 13:46
Nareszcie "dotarłam" z moim kręgosłupem do masażysty ;-))) Miejmy nadzieję, że to pomoże doprowadzić kręgosłup chociaż trochę do porządku. Muszę o siebie zadbać przed następnym wyjazdem ;-))
13 grudnia 2013 13:48
Mycha

Nareszcie "dotarłam" z moim kręgosłupem do masażysty ;-))) Miejmy nadzieję, że to pomoże doprowadzić kręgosłup chociaż trochę do porządku. Muszę o siebie zadbać przed następnym wyjazdem ;-))

Przez pierwsze dni po masazach,bedziesz sie czula,hmmmmmmmm ,no tak jak by Ciebie z krzyza zdjeli,ale za to potem bedzie git:)
Ja tak mam:)
13 grudnia 2013 13:50 / 1 osobie podoba się ten post
hogata76

Przez pierwsze dni po masazach,bedziesz sie czula,hmmmmmmmm ,no tak jak by Ciebie z krzyza zdjeli,ale za to potem bedzie git:)
Ja tak mam:)

Ja też. Fajny nasażysta, tzn. fajnie masuje i myślę że będzie dobrze ;-)))
13 grudnia 2013 18:07
Ja teraz mam tak tez jestem w Spa i mam masaże rozne ale czuje sie strasznie .Dlaczego zeby być pieknym trzeba sie tak katowac ?masakra.....
13 grudnia 2013 18:14 / 1 osobie podoba się ten post
justa

Ja teraz mam tak tez jestem w Spa i mam masaże rozne ale czuje sie strasznie .Dlaczego zeby być pieknym trzeba sie tak katowac ?masakra.....

No nie trzeba tylko sie chce ha ha
13 grudnia 2013 18:56
ORIM

No nie trzeba tylko sie chce ha ha

Nieee to nie jest tak zupełnie prawda ;-)) Często po prostu "trzeba" albo lepiej by było gdyby ......  Masaże to cudna sprawa a wykonywane na kręgosłupie cuda czynią ;-))))  Stres często "mści" się na kręgosłupie i warto o niego zadbać.