Umowy o pracę i kontrakty

21 listopada 2012 01:10
No właśnie, czasem się nie da i to jest niestety minus umowy zlecenia.
21 listopada 2012 14:44
Przebywam obecnie na zwolnieniu lekarskim i zasilek chorobowy wyplaca mi ZUS.

Bylam zatrudniona na umowe o prace,kontrakt sie skonczyl.Jest mozliwe na skorzystanie z zasilku chorobowego "po ustaniu zatrudnienia".Warunek-choroba musi sie zaczac do 14 dnia po ustaniu zatrudnienia i zwolnienie lekarskie musi byc na conajmniej 30 dni (moze byc kilka zwolnien,np 2 po 15 dni).na zwolnieniach musi byc ten sam nr statyst. choroby.Za krotsze zwolnienie niz 30 dni ZUS nie wyplaci zasilku chorobowego.Tutaj przydatne info na ten temat.

http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/straciles-prace-i-chorujesz-zus-wyplaci-ci-zasilek-72992.html
21 listopada 2012 23:17
Tak, to prawda. Bardzo przydatny link. Warto przeczytać
09 grudnia 2012 22:32
mam umowe o prace na czas wykonania okreslonej pracy i jest tylko data rozpoczecia pracy,mam te umowe przy sobie,czytalam uwaznie
Znalazłamcoś na ten temat może komus sie przyda



UMOWA NA CZAS WYKONANIA OKREŚLONEJ PRACY
Rodzaj terminowej umowy o pracę zawieranej w celu wykonania konkretnej pracy. Moment zakończenia powierzonego zadania nie jest w tym przypadku ściśle określony. Umowa rozwiązuje się z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania została zawarta. Umowę taką zawiera się w przypadku prac dorywczych i sezonowych oraz w celu wykonania przez pracownika ściśle określonego zadania, na przykład: zorganizowanie szkolenia, wybudowanie obiektu. Osobom zatrudnionym na umowę na czas wykonania określonej pracy przysługuje prawo do urlopu, a przepracowany czas wlicza się do stażu pracy. Pracownik zatrudniony w oparciu o umowę na czas wykonania określonej pracy ma takie same uprawnienia jak pozostali pracownicy. Długość urlopu w tym przypadku liczy się proporcjonalnie do części roku, w jakiej daną osobę obowiązywała umowa. Wynagrodzenie objęte jest obowiązkowymi ubezpieczeniami i składkami tak jak w przypadku innych umów o pracę. W przeciwieństwie jednak do umowy zawartej na czas określony, umowa na czas wykonania określonej pracy nie może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Może być jedynie rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym przy czym zakres sytuacji, w których pracodawca może rozwiązać umowę bez wypowiedzenia z winy pracownika, jest bardzo ograniczony – musi wskazywać jako przyczynę np. ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych.
04 stycznia 2013 13:13
czy ktoś mógłby przesłac mi umowe zlecenia lub umowe pracy tymczasowej zawarta miedzy agencja a wyjezdzajacym?? jak ona powinna wygladac i co zawierac?

(usunięto ze względów bezpieczeństwa) z góry dzieki
04 stycznia 2013 13:15
seryjna... pierwszy moj odruch po przeczytaniu Twojego wpisu... to samoobrona... :)))
To co Berlinka na poprzedniej stronie napisala... nie zadawala Cie....
04 stycznia 2013 13:31
seryjna ,pojechalas teraz po "bandzie":) .Po co ci to ?Wujek Google sie klania.Wzorow w necie od wyboru do koloru .Kazda firma ma swoje "MOSTRY":):)
05 lutego 2013 17:13

Hej dziewczynki....co oznacza niemiecka umowa o pracę .plus polska umowa o dzieło??? żadna z Was nie miała do czynienia z takim rodzajem umowy?;((((


 


Edytuj posty, nie pisz kilku pod rząd

05 lutego 2013 22:05
Hmm, jedno przeczy drugiemu ... Czuje w tym jakis przekret i juz pisze - dlaczego:

wedlug naszego prawa praca polegajaca na swiadczeniu uslug opiekunczych, lub w charakterze pomocy domowej - nie podlega pod zasady umowy o dzielo. Umowa o dzielo, jak nazwa wskazuje, polega na wykonaniu jakiegos konkretnego zadania w konkretnie okreslonym czasie i platnosc za to dzielo nastepuje po odbiorze (zlecajacy jest zadowolony z wykonanego dziela). Nijak sie to nie ma do swiadczenia uslug opiekunczych, czy podobnych. Pierwszy raz slysze o takim polaczeniu - umowa o prace w DE plus umowa o dzielo w PL, dla mnie totalna, prawna bzdura, ale moze ktos wie cos wiecej na ten temat.
05 lutego 2013 23:01
dokładnie w ogłoszeniu jest napisane tak:

"Praca jest legalna – niemiecka umowa o pracę + polska umowa o dzieło. Zakwaterowanie, wyżywienie i przejazd bezpłatne"....sama nie wiem co myśleć, a opinii brak o firmie:(

pomóżcie:))
05 lutego 2013 23:04
Wiesz co, najlepiej zadzwon do tej firmy i zapytaj wprost o co chodzi, jak ma wygladac umowa niemiecka i po co umowa o dzielo ... Bierz pod uwage to, co napisalam.
05 lutego 2013 23:10
A co z ubezpieczeniem, gwarantują ubezpieczenie, czy musisz sama płacić?
06 lutego 2013 00:09
powiedzieli że ubezpieczenie jest w De.....w Pl już nie ma....
06 lutego 2013 10:36
Ja znalazlam sobie prace, jest to Umowa o prace, poslalam wszystkie dokumenty ale Umowe mi posla, dopiero po akceptacij rodziny z niemiec

Nic z tego nie rozumiem??????? czy ktoras z Was tez tak milała? prosze o porade, o pomoc.
06 lutego 2013 11:33
Czyli podpisałaś unowę, a oni Ci dopiero będą szukać stelli.ja takie firmy omijam z daleka.bo się można pracy nie doczekać....nie przeczytałaś dokładnie warunków?