Umowy o pracę i kontrakty

12 września 2013 21:36
Elfi77

dokladnie opisane http://e-prawapracownika.pl/591/ekwiwalent-za-urlop-wypoczynkowy/

podalam wczesniej prostszy sposob wyliczenia tak czy inaczej roznica jest niewielka 20 , 30 zl 
12 września 2013 21:43
To jest logiczne....Jesli masz 1/8 etatu,to i urlop jest inaczej naliczany,przypuszczam,ze u Ani wlasnie tak bylo,pewnie dlatego napisala Jalmuzna.
12 września 2013 21:45
Elfi77

podalam wczesniej prostszy sposob wyliczenia tak czy inaczej roznica jest niewielka 20 , 30 zl 

pracowalam u niech dwa razy po dwa mies, przysługuje mi 26 dni urlopu i dostałam 150 zł za 8 dni urlopu od kwoty na umowie 1600 brutto.Śmieszna suma . Ciekawe co mi odpiszą, bo nasmarowałam im maila, żeby wyjaśnili jak to naliczone zostało . A po drugie za badania lekarskie musialam zapłacic sama , gdzie w kodeksie pracy jak wól stoi że za to płaci pracodawca. Zresztą nie jest to pierwsza moja firma , w której pracowałam a tłumaczenia że agencje pracy inne zasady kodeksu pracy obowiązują to mnie smieszą.
No i mam wqrwa wrrrrrrr .Nienawidze jak mnie któs próbuje oszukać.
12 września 2013 21:47
hogata76

To jest logiczne....Jesli masz 1/8 etatu,to i urlop jest inaczej naliczany,przypuszczam,ze u Ani wlasnie tak bylo,pewnie dlatego napisala Jalmuzna.

Miałam cały etat, nie 1/8 i dlatego uważam to za jałmużnę.
12 września 2013 21:48
kasia63

A konkretne.obecne zlecenie do kiedy?Jesli masz datę zakonczenia zlecenia to napisz wypowiedzenie tej umowy z dniem zakonczenia zlecenia i wyslij do firmy listem poleconym!!!!!

obecne zlecenie mam do 15 pazdziernika to kiedy najlepiej napisac wypowiedzenie? dziekuje za podpowiedz :) pozdrawiam :)
12 września 2013 21:49
Pracowałam dwa mies potem miesiąc w domu i znowu dwa mies. I za poprzedni okres też nic nie dostałam. Więc jak narazie wszystko po mojej stronie
12 września 2013 21:53
Za miesiąc na umowie 1600 brutto, a w czasie kiedy byłam w domu nic nie miałam
12 września 2013 21:53
miki76

obecne zlecenie mam do 15 pazdziernika to kiedy najlepiej napisac wypowiedzenie? dziekuje za podpowiedz :) pozdrawiam :)

Czy masz w tej obecnej umowie zleceniu napisane ile wynosi okres wypowiedzenia ?Jeśli tak to do tego sie dostosuj co masz napisane.Jeśli nie to przy tego rodzaju umowie zazwyczaj jest to 2 tyg -czyli wypowiedzenie powinnaś napisac z DATĄ 01.10.2013.
 
12 września 2013 21:54
ania0806

Miałam cały etat, nie 1/8 i dlatego uważam to za jałmużnę.

No to ok,ja sie odnioslam do postu Anrejki:)Tez w tym systemie pracowalam i tak mialam:)
12 września 2013 21:57
miki76

obecne zlecenie mam do 15 pazdziernika to kiedy najlepiej napisac wypowiedzenie? dziekuje za podpowiedz :) pozdrawiam :)

Najlepiej 1 .10.,
Z dwutygodniwym wypowiedzeniam.
 
Oczywiście najlepiej, jak jestes na zjeździe, 
nie mozesz porzucić babci czy dziadka.
 
12 września 2013 22:13 / 1 osobie podoba się ten post
Jak jesteś na wyjeździe to do dokładnie tak jak Andrejka pisze.
 
Pozdrowionka.
13 września 2013 13:48 / 1 osobie podoba się ten post
andrea oczywiscie ze czytalam twojego posta :) bardzo ci dziekuje za podpowiedz ty zawsze jestes bardzo pomocna :) !!!!!!oby takich osob jak ty bylo wiecej na forum .pozdrawiam serdecznie :)
18 grudnia 2016 10:27
Orientujecie się czy jeśli ktoś pracuje w Niemczech to czy może wziąć kredyt na mieszkanie w Polsce?
18 grudnia 2016 10:31
tala

Orientujecie się czy jeśli ktoś pracuje w Niemczech to czy może wziąć kredyt na mieszkanie w Polsce?

Na niemiecką umowę to nie. 
18 grudnia 2016 14:15 / 1 osobie podoba się ten post
tala

Orientujecie się czy jeśli ktoś pracuje w Niemczech to czy może wziąć kredyt na mieszkanie w Polsce?

Możesz wziąść kredyt, tylko to nie takie proste, wyciągi z konta do kilku lat w stecz + zabezpieczenie itp. Kto ci da kredyt jak na koncie zero było kilka lat wstecz,albo na minusie co miesiąc ? + Umowa z pracy.