Zwrot niemieckiego podatku

13 listopada 2012 18:20
Podatki, podaTKi



Wiec moze podczepie moje pytanie pod ten temat : Czy to jest legalne o czym pisze tutaj pracodawca : "Pośrednik pobiera prowizję w wysokości 1200€ płatną w 4 ratach po 300€ miesięcznie dopiero po zawarciu umowy z niemieckim pracodawcą. Prowizja potrącana jest z wynagrodzenia na podstawie rachunków wystawianych przez pośrednika.



Cała prowizja jest dla pracownika kosztem uzyskania przychodu i jest odliczana od podstawy opodatkowania w rocznym rozliczeniu podatkowym z niemieckim urzędem skarbowym."



Praca niby ma byc legalna platnosc 1000 € / miesiecznie
13 listopada 2012 18:30
legalna praca ??1000euro-300,zostaje 700!!moim zdaniem na pewno nie!!!!!!!!!Kaya-sama wiesz ze Ty juz zarabiasz najmniej z nas wszystkich,700euro to nie jest normalne wynagrodzenie za ta prace-to znowu przyklad naciagania naiwnych-tylko tym razem wiadomo o tym z gory!
13 listopada 2012 18:44
Mysle ze nasza Kocia dobrze wie, jakie przywileje w zwiazku z tak niska wyplata ma.....

Mam racje Kayu......

Do naiwnych sie przeciez nie zaliczasz......
13 listopada 2012 18:48
Znowu sciema zgadza sie Anna77 ale to jest jasna sciema no nie ? hahaha Nie powinnam sie smiac ale teraz to juz plaga a oszukujacy widac sa bezzkarni !!!
13 listopada 2012 19:49
kika1, tak masz racje Kika Kika .
19 listopada 2012 22:17
HUUUUUUUUUUURAAAAAAAAA!!!!!!!!

Własnie przeczytałam maila z kancelarii prawnej, który Wam tu wklejam wraz z ich adresem i kontaktami. Po przeczytaniu, kolejny raz utwierdziłam się w przekonaniu, że dobra byłam póki pracowałam i nic się nie odzywałam!!!!! Suma sumarum, ja dostanę 200 (bo 100eu to honorarium kancelarii) ale satysfakcję mam taką jakbym milion dolarów wygrała, bo utarłam nosa chciwym pyszałkom.



"Dzien dobry, tak, w dniu dzisiejszym otrzymalm odpowiedz od Pani RAin

Butter Berking byla oburzona pismem, gdyz jej zdaniem prowadzila obsluge

prawna umowy o prace z jej tesciami i rsporzadzial deklarecje

podatkowa, za co nie policzyla Pani wynagrodzenia.W zalaczneniu

przeslala rachunek tytulem dokonanego dla Pani rozliczenia podatkowego

w wysokosci 245,02 Eur ( moim zdaniem za wysoki) i roznice w wysokosci

309,04 Eur przekazala w dniu dzisiejszym dla Pani na konto bankowe

mojej Kancelarii . Pieniadze, po odciagnieciu mojego honorarium,

zostana przekazane na Pani konto. Dlatego tez jesli nie posiadam to

prosze o podanie. Prosze o Pani stanowisko i pozdrawiam



mit freundlichen Grüßen



KANZLEI ZIAJSKI

Urszula E. Ziajski

Rechtsanwältin (D) und Radca Prawny ( PL)



Auf dem Bännjerrück 59

D-67663 Kaiserslautern

Tel. +49 (0) 631 - 37 100 446

Fax. +49 (0) 631 - 37 105 99

Mobil +49 (0) 172 - 66 75 669

email: (usunięto ze względów bezpieczeństwa) />
http:// www.kanzlei.ziajski.com



19 listopada 2012 22:24
Nooooo,moje gratulacje!Z pisma wynika czarno na białym wynika ,że chcieli Cię wykiwać,ale popatrz ,jeszcze byli tak pazerni ,ze ponad 200 eur skasowali za sporządzenie deklaracji podatkowej!
19 listopada 2012 22:38
No to gratulacje Alutka !!!

Ale swoją drogą ciśnie się brzydkie słowo na usta na tego babtszyla.....

Czegóż to się nie wymyśli, żeby urwać......i to ile urwać! prawie połowę -za jedno rozliczenie!

A dałaś jej umowę na wykonanie tej usługi "prowadzila obsluge prawna umowy o prace z jej tesciami" i to za taką kwotę?

Z tego co ja wiem tylko ją upoważniłaś do rozliczenia podatku, bo w międzyczasie byłaś w PL i nie było mowy o żadnym wynagrodzeniu za to.!

Jeśli chciała prowadzić jakąś obługę prawną -to niech jej teściowie zapłacą -bo to jest po stronie pracodawcy (ty byłaś tylko pracownikiem).

Za rozliczenie roczne (praktycznie 2 mce) możesz jej odpalić 50e ;)

A do tego jeszcze powinno ci się należeć te 5 dni urlopu -200 e !

Ja bym ci radziła w ten sposób odpisać do pani Ziajski, tym bardziej że ona sama sugeruje że potracenie jest za wysokie.

Powodzenia :)



19 listopada 2012 22:38
no widzisz Tina, a taka wspaniała opiekunka byłam, dopóki sie o swoje pieniązki nie upomniałam:):)! CH jej w DE, dla mnie najwazniejsza jest satysfakcja!!!!!!!!:):), no te 200eu tez się przyda!!!!!!:):)
19 listopada 2012 22:43
Mija, nie będę się już szarpać, bo to są chciwe buraki!! Maja nauczkę, że Polacy nie gęsi...Mnie najbardziej cieszy FAkT, że zostali przez głupia opiekunke wyprostowani!!!! Czy ty pracujesz???
19 listopada 2012 22:54
za ktora place 40 € .... roczne rozliczenie.....
19 listopada 2012 22:55
Gratuluje Alutka, dopielas swego......
19 listopada 2012 22:58
Ja tez gratuluje przytomnosci umyslu bo wiele ludzi macha reka i takim pazerniakom uchodzi bezkarnie pozdrawiam
19 listopada 2012 23:05
wiesz, sądziłam już, że to sie nie uda, bo prawnika z Polski olała totalnie! Celowo wkleiłam Wam namiary na tę kancelarie, bo może sie ten adres komuś przydac (wiele z nas ma wsród bliskich, osoby oszukane). Ja poczekam jeszcze troche i zlecę tej kancelarii odzyskanie wynagrodzenia mojego syna:). Uważam, że warto poświęcić 100eu by odzyskac to co sie należy. W moim przypadku, jak widzisz jest to kwota niewielka, ale i tak warto było!
19 listopada 2012 23:09
Dobrze sie stalo,Alutka,ty to taka babeczka ,ale za jajami