Zwrot niemieckiego podatku

19 listopada 2012 23:15
noooooooooo, miałam kumpla, który często mi powtarzał, zwłaszcza po kieluchu: " fajny chłop z ciebie":)
19 listopada 2012 23:15
Gratulacje !!!
19 listopada 2012 23:17
Oj jak fajnie ,ja mam tak samoA myslalam juz ,ze jakas inna jestem i zaczelam sie martwic:-D

19 listopada 2012 23:26
Nie pracuję, jeszcze choruję.....rozłozyło mnie solidnie, ale coś się ruszyło .....z tym, że 1 miejsce już straciłam przez to chorowanie.

Alutka, ty masz dać stanowisko tej prawniczce, czy akceptujesz to rozwiązanie (dane przez synową), prawniczka sugeruje że za drogo -więc w czym rzecz? Napisz, ze nie dawałaś żadnego zlecenia odpłatnej obsługi prawnej i zwrot podatku powinnaś dostać w całości, tym bardziej ze nie dostałaś pieniedzy za należny ci wg. prawa urlop 5 dni -równowartość 200e.

Ta rekompensata za urlop powinna w pełni pokrywać i tak zawyżone wynagrodzenie tej pani.



19 listopada 2012 23:49
pomyślę o tym jutro, dzis się kładę , bo rano jedziemy do domu:). Tymczasem ciszę się jak dziecko:)
20 listopada 2012 00:05
Te Twoje tym czasem......Hehe Tylko Ty tak mowisz,to takie zawsze interesujace,bo nigdy nie wiadomo co bedzie dalej,hehe.Dobranoc
20 listopada 2012 00:06
hahaha .....zupełnie jak Scarlet z "Przeminęło z wiatrem".

Dobanoc wszystkim, ja tez do łóżka....
20 listopada 2012 08:18
Gratuluję Alutka! Świetnie ze Ci sie udało.
20 listopada 2012 11:16
Alutka, wspaniale !!! SZkoda tylko ze nie widzialas min "swojej rodzinki" :)))) Oooo, super !!!!!

Co zrobisz z taka kasiora??
20 listopada 2012 12:32
Mija ty masz racje .Alutka jak powiedzialas a powiedz bzakoncz ta sprawe z Honorem juz tyle czekalas to i troche dluzej co ci szkodziczesc kasy juz masz pewne i do konca bys im nosa utarla pozdrawiam

20 listopada 2012 12:52
Alutka , zapłaciłaś na pewno za dużo i to dużo . Mnie co roku rozlicza niemieckie biuro podatkowe i przy rocznym dochodzie brutto 22000 eu płace za rozliczenie roczne 89 Eu . Jak masz czas to poszukaj tabel - bo wynagrodzenie Steuerberatera jest zunifikowane i określane procentowo od kwoty rocznego dochodu i nie może sobie wynagrodzenia ta pani wsiąść tak z sufitu . Policz sobie ile zarobiłaś brutto - zajrzyj do tabeli , oblicz jej wynagrodzenie i napisz do niej , ze w terminie 14 dni ma ci zwrócić różnice na konto - inaczej będziesz zmuszona zgłosić sprawę do Finanzamtu ale przede wszystkim - to powinnaś mięć na reku kopię twojego rozliczenia , które ta pani posłała do Finanzamtu - tam będzie jej numer o ile oczywiście ma uprawnienia . W piśmie do Finanzamtu podaj jej numer i napisze , ze pobrała zawyżoną prowizję za rozliczenie roczne .

Nie odpuściłabym .
20 listopada 2012 18:55
Alutka, Ty nie jesteś chłop, tylko syrenka z jajami, czego nie było jeszcze w żadnej bajce. Gratulacje! Mija, Twoja wiedza prawnicza robi wrażenie! Uprawiasz ten zawód, czy jesteś księgową (oni też sporo wiedzą)?
20 listopada 2012 23:25
Aniutka.... za roczne rozliczenie place... 40€ majac powyzej 22.000 rocznego dochodu...

Kilka lat temu w gazecie mojego miasteczka wyczytalm, ze mozna raz w tygodniu /okreslony dzien/ dokonac rozliczen finansowych za 30€ .. byla to dopiero co wchodzaca na rynek firma.... obecnie miasteczkowy potentat.... ktory podwyzszyl stawke o 10 € ale nie miga sie z danego przed laty slowa....
21 listopada 2012 12:12
dziewczyny, wczoraj nie pisałam bo od 10.30 byłam w drodze do domu:). Rozmawiałam z Panią Ziajski i ustalenia są takie: ona wystąpi do tego biura o zwrot swojego honorarium, więc mnie to nie będzie kosztowało. Otrzymam 300 eu. Ta Pani twierdzi, że szarpanie sie o tę zawyżona kwote trwałoby miesiącami. Tak jak napisałam wcześniej dla mnie najważniejsza jest satysfakcja, że udowodniłam im OSZUSTWO ( tak to okresliła pani prawnik)
21 listopada 2012 12:58
Wspaniale AlutkaJa musze z toba pogadac,na forum tego nie moge zrobic,bo mnie w koncu Yoda zbanuje.Masz skype?PILNE