Co robicie dla seniorów na obiady ?

18 września 2012 12:02
I juz czasem brakuje pomyslow, wiec zaczelam brac recepty z Internetu. Powiedzcie jak to u Was wyglada ? Gotujecie codziennie cos innego , czy raz na 2 dni czy w ogóle ? Wiem ze czesto posilki sa zamawiane, bo senior ma specialna diete.
Z najszybszych obiadow to moja frau lubi Sahneherings z kartoflami . Kupuje tylko tego sledzia i gotuje kartofle - obiad gotowy :)
Pozatym je chetnie placki ziemiaczane z musem jablkowym ( ja tez uwielbiam :P Musze robic od razu dwie patelnie :)  ) , schnitzeln ( ja nie jem bo jestem wegetarianka, ale kupuje sobie czesto "FalschFleisch" kotelety ktore pachna i smakuja prawie tak jak "normalne" ale nie maja w sobie zadnego miesa.  I jeszcze zupy moja frau lubi (jutro na kolacje robie Kürbissuppe ) .
Szukam pomyslu na jutrzejszy obiad.

p.s. jak temat jest w zlym dziale to prosze przerzucic, nie obraze sie :)
18 września 2012 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
ja gotuje raz na 2 dni, zupe np.jarzynową z takimi kulkami z miesa mielonego, barszcz czerwony,pomidorowa,polubiła moja babka, mielone, rybe, schabowe, leczo tez robiłam, moja babka nie jest wymagajaca, je wszystko co zrobie;-) jaka w sosie chrzanowym tez jej bardzo smakowaly;-) moze spróbuj swojej podać;-)
18 września 2012 13:09
Berlinka2, jajka w sosie chrzanowym na obiad ? ooo . daj przepis . ciekaweee
18 września 2012 13:14
prosba do moderatora prosze przeniesc tematy powielone w odpowiednie miejsce sa ich az 3 dziekuje
18 września 2012 13:40
moim dzisdkom, raz w tygodniu robiłam naleśniki (niestety oni tylko z dżemem jedli) i do tego jakąś zupę, np. pomidorową. Jeśli dziadek kupował mielone mięso, to robiłam kotleciki mielone, albo pulpety w sosie pomidorowym. Zaskoczyłam ich kiedyś kopytkami:), nigdy ich nie jedli:):) ( niemcy to jenak kulinarne buraki), które można przecież podac na różne sposoby.
18 września 2012 16:18
kaya, prosze link:http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/obiady/jaja_w_sosie_chrzanowym
o włansie nalesniki Gute Idee,
albo zrob szaszłyki z kurczaka, frytki do tego i lodowa, szybko i prosto a smaczne, ostatnio robilam tez papryki faszerowane miesem mielonym, farsz taki jak na gołabki, zajadała sie babka
Ps. ja dziewczyny zjeżdzam w piatek do Polski, odbebniłam 6tyg.;-)))
18 września 2012 17:21
Berlinka2, dzieki :) 6 tygodni - super , ze wytrzymalas :)

Nie ma to jak "WZAJEMNA POMOC" .

Alutka, ja uwielbiam nalesniki :) Robilam babce ze szpinakiem i bialym serem . bo z dzemem to deser .

Dzis mam wolne, smaze sobie od wczoraj Pilze mniam mniam :) Drogie sa, ale pyszne ....
18 września 2012 20:00 / 1 osobie podoba się ten post
haha Kaya, a tam wytrzymałam wczasy tu mam oprocz gotowania i prania i wozeniem babki czasem do lekarza nic wiecej do roboty tu nie mam, mam zaprzyjaznionych polaków za płotem, bardzo czesto u nich bywam, babka ma duzy dom z ogrodem, caly czas jest super pogoda wiec sie plazuje na ogrodzie ile sie da, moja babka jest fit;-) chodzaca, ona bardziej potrzebuje towarzystwa, a nie opiekunki;-)
18 września 2012 20:09
Pozdrawiam wszystkie opiekunki serdecznie. Na szczęście w piątek wracam do Polski po 9 tyg. Buźka. Nie mogłam tu pisać bo w miejscowości w której jestem internet i dostęp do niego jest bardzo trudny.... szkoda, bo bardzo brakowało mi wsparcia. Życzę Wam samych dobrych dni w pracy.
18 września 2012 20:17
Widzisz, Berlinka2, jak sie udala pierwsza stella :)

mi tez sie nudzi , dlatego wzielam sie za gotowANIE :)
18 września 2012 20:39
kaya to nie moja pierwsza stella, ja juz 10lat jezdze do Rzeszy;-)
19 września 2012 16:40
oooo, to mnie zaskoczylas :SS Ja dopiero poczatkujaca :~) I zawsze 6tygodniowe stelle wybierasz ? :)
20 września 2012 11:16 / 2 osobom podoba się ten post
www.przepisy-opiekunek.pl znalazłam taką stronę z przepisami. Ciekawe czy to tylko przepisy typowo niemieckimi, bo jeszcze się nie wczytywałam dobrze. Z niemieckiej książki kucharskiej staram się nie korzystać.
20 września 2012 11:22
staram sie jezdzic na 4tyg, max 6 tyg. nigdy dluzej nie byłam, dzisiaj sie pakuje, a jutro do domku;-)
20 września 2012 15:46
Baska, dzieki hehe :) Ja korzystam z Chefkoch.de

Berlinka2, ooo - na 4 tygodnie fajnie :) A slyszalam ze wiekszosc rodzin chce opiekunke na minimum 6 tygodnii .
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.