Przejazdy koleją DB w Niemczech

11 grudnia 2012 22:05 / 1 osobie podoba się ten post
... tez musze dojechac... jesli bagazu masz wiecej niz wymienilam to nadajesz dhl lub innym przewoznikiem i nie meczysz sie 20 godzinna jazda...

Macie komputery i nie korzystacie z nich.... jezdzicie tak... jak ja 10 lat temu.... jestescie mlode... otworzcie sie na nowe....
12 grudnia 2012 07:14
Kika masz rację, ja do poprzedniej pracy w Austrii latałam samolotem, ale pracowałam w Wiedniu. Tu trzeba liczyć się z tym, że z lotniska trzeba dojechać do innego miasta i dotrzeć na wioskę. Jest to jednak do "ogarnięcia", cena wyjdzie ta sama (samolot+dojazd z lotniska+dojazd na stele),tyle iż trzeba min. z miesięcznym wyprzedzeniem znać termin. Dość ryzykowne zamawiać bilet, bo podopieczni są w różnej formie:( Poza tym adres nowej steli dostajesz z 2 tyg. wyprzedzeniem i ceny lotu nie są już tak atrakcyjne.

U Ciebie inna sytuacja- nawet jeśli podczas Twojej nieobecności zejdzie któryś podopieczny, to jeszcze Ci kilkunastu zostanie:) U nas w dniu wyjazdu może się okazać, że stela nieaktualna. Ale można próbować, bo co innego 1,5 h lotu, a co innego kilkanaście h. Nawet wliczając 2h na odprawę i ew. 2 h na dojazd to wyjdzie 5,5h, a nie 20h:)
12 grudnia 2012 11:29 / 1 osobie podoba się ten post
Kocinek.... nie pomyslalam o zgonach podopiecznych... a tak wogole wiesz o czym piszesz...

przyznaje.... ze przebukowanie biletu autobusowego... jest znacznie latwiejsze...

No coz... wczoraj sie uparlam na samoloty.... dzisiaj zmienilam zdanie...

Przyjemnego dnia:)
20 stycznia 2013 15:01
Od zeszłego roku jeżdżę na zlecenia tylko DB, mam karte rabatową Bahncard 50. Jestem zadowolona, połączenia do Polski są w kolei coraz lepsze. Jest to wygodny i szybki środek transportu, ale uważam, że kazdy musi zdecydować co dla niego jest najlepsze.
20 stycznia 2013 16:28
lipa6,a ile jest zniżki z ta karta? i gdzie ja można dostać?opowiedz nam,prosimy.
20 stycznia 2013 16:54
karta BahnCard50:Dzięki BahnCard na terenie Niemiec otrzymają Państwo 50% rabatu, a jej koszt to 247 euro w klasie 2 oraz 496 w klasie 1. Małżonkowie oraz partnerzy życiowi z jednego gospodarstwa domowego, dzieci (w wieku 6-17 lat włącznie), uczniowie, osoby odbywające praktykę, studenci do dwudziestego szóstego roku życia włącznie oraz seniorzy mogą zakupić BahnCard 50 w cenie 125 euro (klasa 2) lub 250 euro (klasa 1)..



kartaBahnCard25:Za BahnCard 25 z funkcją RAILPLUS płacą Państwo odpowiednio 60 euro za przejazd 2 klasą oraz 122 euro za przejazd 1 klasą.

Dzięki BahnCard 25 z RAILPLUS mogą Państwo naprawdę dużo zaoszczędzić, ponieważ otrzymują Państwo nie tylko 25% rabatu od ceny standardowej, ale mogą także łączyć BahnCard z innymi ofertami oszczędnościowymi (brak sprzedaży w pociągu, regulacja dot. ceny minimalnej). Oszczędność może wynieść do 62,5%.

20 stycznia 2013 17:28
aha,czyli opłaca się tylko jak ktoś dużo podróżuje DB.ja akurat sporadycznie jezdzę na Bayer Ticket.

dziękuję.
24 kwietnia 2013 10:55
Mija

Załozyłam ten temat, więc go uzupełnię .

Generalnie podróż koleją niemiecką jest dosyć droga, ale komfort jazdy i szybkość nieporównywalne do autobusa, a tym bardziej kolei w PL.

Koszty podróży koleją w DE można BARDZO obniżyć korzystając z następujących możliwości:

1. Sparpreis: bilet można kupić na 3 mce wcześniej, ale nie póżniej niż na 3 dni przed wyjazdem. Cena na każdej trasie II kl. od 29e, I kl. od 49e, dowolna ilość przesiadek na trasie . Za dopłatą 4e można kupić do 2 miejscówek na danej trasie. Obejmuje jazdę Intercity. W poprzednim poście opisałam wyszukiwanie połączeń/cen. Można również kupić na dworcu w kasie (sprawdzają i doradzają).

2. bilet weekendowy: koszt 40e, ważny 1 dzień dla 1 do 5 osób (sobota, niedziela) od 0.00 do 3.00 dnia następnego –dowolna ilość przejazdów 2gą klasąw całym DE, wszystkie koleje regionalne i S-Bahn (nie obejmuje Intercity).

3. Bilet dookoła kraju: cena 42e dla 1 osoby (do 4 osób każda następna dopłaca tylko 6e).Ważny 1 dzień (pon.-piątek) od godz. 9.oo do 3.oo dnia następnego na pociągi jak w pkt. 2

4. są jeszcze bilety krajowe (w danym Landzie) od 21e.

5. są jeszcze BahnCard 25, 50 czy 100 (karty rabatowe).

Te info dotyczą podróży po DE.



Dla podróży zagranicznych, a nas interesuje gł. trasa PL-DE i na odwrót, warto skorzystać z Europa-Spezial. Tutaj można też niedrogo kupić bilet. Ja na trasie Kiel-Warszawa czyli ok. 1000 km zapłaciłam tylko 39e ( taniej niż Sindbadem i jechałam 2x krócej).

Warunek: czym wcześniej się kupuje, tym więcej tanich ofert.

Teraz linki:

http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/prices/germany/regionalangebote-uebersicht.shtml

http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/pn?revia=yes&existOptimizePrice=1&country=POL

Mija ratunku!!!!
Prosze pomoz mi w wyszukaniu taniego biletu z Gdanska do Frankfurtu n/M... 2 osoby dorosle i dwojka dzieci do 3 lat...
wyjazd 23.05 powrot 30.05. ....w mojej wyszukiwarce wg Twoich polecen znalazlam cene biletu w jedna strone dla wszystkich za 291 € czyli z powrotem liczac 582€... to strasznie drogo... moze znajdziesz cos tanszego!!!
Za ta cene mozna by lekko i przyjemnie samolotem podrozowac... tylko...ze  wnusio... jest po operacji uszu i do konca roku ma zabronione loty.... p r o s z e   p o m o z   m i:)))
24 kwietnia 2013 12:02 / 2 osobom podoba się ten post
Niestety.
Nic tańszego koleją nie ma. Najszybsze połączenie kosztuje ponad 300 EUR.
Zastanów się nad podróżą autobusem.
Podróż koleją z Gdańska do Frankfurtu trwa od 11 do 13 godzin i to przynajmniej z jedną, albo z dwoma, czy trzema przesiadkami.
Podróż autobusem jest porównywalna w czasie, a znacznie tańsza. Owszem, mogą być przesiadki, ale wtedy nie biegasz z bagażem i dziećmi, a obsługa przeniesie Ci bagaż i wskaże kolejny autobus. Komfort w autobusach też jest niezły i widziałem już wiele razy osoby podróżujące z dziećmi, nawet z niemowlętami.
Jak zamówisz bilety wcześniej i podasz swoje potrzeby, to zapewne nie będzie problemu z wyborem miejsc.
24 kwietnia 2013 12:08
Hej kika1!
Masz szczęście :) bo własnie wpadlam do sąsiadki a ona czyta forum i wskazała mi na Twoją prośbę.
Tak na szybko znalazłam coś lepszego -bilet w jedną stronę za 178e (oszczędność prawie 120e).
To połączenie na wyjazd:
Gdansk Glowny
Do, 23.05.13 ab 06:31 11:13 1 EC, ICE 178,00 EUR (Sparpreis)
327,20 EUR (Normalpreis)
Frankfurt(Main)Hbf Do, 23.05.13 an 17:44

Bahnhof/Haltestelle Datum Zeit Gleis Produkte
Gdansk Glowny Do, 23.05.13 ab 06:31 EC 54 Eurocity
Reservierungspflicht, Bei gleichzeitigem Fahrscheinkauf Reservierung im Preis enthalten, Bordrestaurant
Berlin Ostbahnhof Do, 23.05.13 an 13:01 7
Umsteigezeit 23 Min.

Berlin Ostbahnhof Do, 23.05.13 ab 13:24 7 ICE 691 Intercity-Express
Bordrestaurant
Frankfurt(Main)Hbf Do, 23.05.13 an 17:44 9

W wolnej chwili poszukam jeszcze powrotu + innych możliwości.

Nie wiem, czy wystarczy czasu na przesiadkę w Berlinie (23 min. 2 małych dzieci), możesz sobie tam dopasować późniejszy pociąg.

Poza tym bilety na "tam" i "z powrotem" kupuj osobno -jest taniej.
W bilecie powrotnym (kupowanym od razu) zawsze 1 jazda jest pełnopłatna.

Mam nadzieję, że na razie pomogłam, resztę postaram się później :)
24 kwietnia 2013 12:08
Chyba tak zrobie... innego wyjscia nie widze... tzn. jest jeszcze mozliwosc jazdy samochodem... ale przy tych malych gzubach... byloby to udreka dla wszystkich... Misiek sadzisz... ze najlepszym wyjsciem... bedzie jednak autokar... pomoz mi podjac decyzje... dziekuje i pozdrawiam:)
24 kwietnia 2013 12:16
Mija

Hej kika1!
Masz szczęście :) bo własnie wpadlam do sąsiadki a ona czyta forum i wskazała mi na Twoją prośbę.
Tak na szybko znalazłam coś lepszego -bilet w jedną stronę za 178e (oszczędność prawie 120e).
To połączenie na wyjazd:
Gdansk Glowny
Do, 23.05.13 ab 06:31 11:13 1 EC, ICE 178,00 EUR (Sparpreis)
327,20 EUR (Normalpreis)
Frankfurt(Main)Hbf Do, 23.05.13 an 17:44

Bahnhof/Haltestelle Datum Zeit Gleis Produkte
Gdansk Glowny Do, 23.05.13 ab 06:31 EC 54 Eurocity
Reservierungspflicht, Bei gleichzeitigem Fahrscheinkauf Reservierung im Preis enthalten, Bordrestaurant
Berlin Ostbahnhof Do, 23.05.13 an 13:01 7
Umsteigezeit 23 Min.

Berlin Ostbahnhof Do, 23.05.13 ab 13:24 7 ICE 691 Intercity-Express
Bordrestaurant
Frankfurt(Main)Hbf Do, 23.05.13 an 17:44 9

W wolnej chwili poszukam jeszcze powrotu + innych możliwości.

Nie wiem, czy wystarczy czasu na przesiadkę w Berlinie (23 min. 2 małych dzieci), możesz sobie tam dopasować późniejszy pociąg.

Poza tym bilety na "tam" i "z powrotem" kupuj osobno -jest taniej.
W bilecie powrotnym (kupowanym od razu) zawsze 1 jazda jest pełnopłatna.

Mam nadzieję, że na razie pomogłam, resztę postaram się później :)

Mija... dzieki wielkie... Za chwile poczlapac musze do pracy... wracam po 20.00 wglebie sie w Twoja propozycje po powrocie... a moze jednak autoka... jak radzi Misiekr??? jezdzlam kiedys i byly mocno przepelnione... od kilku lat staram sie je omijac... poza tym tyle pisza o wypadkach... ale tu znowu mam w glowie znak zapytania... samemu prowadzic auto przez 14-15 godzin to tez duze ryzyko / przyjazd do Ffm...dotyczy mojego syna i jego rodzinki/ :)))  
Czy cena biletu to tam i spowrotem?
Pozdrawiam....
24 kwietnia 2013 12:20
Kika, chyba nie zauważyłaś (pisałyśmy prawie jednocześnie) -podałam Ci połączenie za 178 euro. Podróż trwa 11 godz. z 1 przesiadką w Berlinie (Ostbahnhof.
Wg mnie podróż pociągiem z małymi dziećmi jest nieporównywalnie wygodniejsza, ale zzrobisz jak uważasz :)
Wątpię też, czy za autobus zapłacisz taniej (2 dorosłych i 2 dzieci).
24 kwietnia 2013 12:23
Mijus kochanie... podaj mi link... to przesle synowi... byloby cudownie za takie pieniadze podrozowac pociagiem:)))
24 kwietnia 2013 12:25
Samochodem pewnie wychodzi jeszcze taniej, ale sama piszesz, ze to uciążliwe dla dzieci i dla opiekunów. Można jeszcze wynająć np. busa, ale to przy czterech osobach się nie opłaca /chyba?/, albo żeby chociaż w samochodzie było dwóch kierowców.
W autobusie dzieci będą miały swoje miejsca, większe niż w samochodzie, są przystanki, można je też położyć jak są śpiące itd.
Więcej możliwości do wyboru nie masz.

Ale decyduj sama, żeby potem nie było na biednego Miśka ;-).