Przejazdy koleją DB w Niemczech

24 kwietnia 2013 12:26
To jest ta strona:
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query2.exe/dn?ld=9649&country=DEU&rt=1&OK#focus
strona jest interaktywna, więc trzeba samemu wypełnić odpowiednie dane i wtedy wyskoczy to połączenie.
24 kwietnia 2013 12:27
Mija

To jest ta strona:
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query2.exe/dn?ld=9649&country=DEU&rt=1&OK#focus
strona jest interaktywna, więc trzeba samemu wypełnić odpowiednie dane i wtedy wyskoczy to połączenie.

....duzy buziak... syn bedzie wiedzial co zrobic... ja juz spadam na dyzur...
 
24 kwietnia 2013 13:56
Mija

Kika, chyba nie zauważyłaś (pisałyśmy prawie jednocześnie) -podałam Ci połączenie za 178 euro. Podróż trwa 11 godz. z 1 przesiadką w Berlinie (Ostbahnhof.
Wg mnie podróż pociągiem z małymi dziećmi jest nieporównywalnie wygodniejsza, ale zzrobisz jak uważasz :)
Wątpię też, czy za autobus zapłacisz taniej (2 dorosłych i 2 dzieci).

:)kurcze,nie wiem czemu mam takiego"cykora":)ale nigdy nie jechalabym do Niemiec pociagiem:)w Polsce nie moge skapowac jadac pociagiem gdzie jestem w danym momencie a w Niemczech to juz chyba calkowicie:)bym chyba'wyladowala'gdzies w Holandii przez przypadek haha:)-ofiara losu pociagowa.
24 kwietnia 2013 14:27 / 1 osobie podoba się ten post
Hej Dziewczyny.
Ja mam BahnCard 50. Kupilam ja za niecale 250€. Starcza na 1 rok i daje 50% znizki na pociagi DB. ALe zaluje ze kupilam.
Chociaz czasem sie przydala.
24 kwietnia 2013 19:58
Kika, na powrót 30.05. najtańsze połączenie znalazłam za 238e :
Frankfurt(Main)Hbf wyjazd 11.13 1 przesiadka na Berlin Ostbahnhof, w Gdańsku o 22.15
Jest połączenie dzień później (31.05) za 178e : te same godziny, ale przesiadka Berlin Hbf.
Albo dzień wcześniej za 198e (te same godziny co 30.05. i przez Ostbahnhof)

Trochę mi się nie podoba ta przesiadka na Berlin Hbf. –ogromny wielopoziomowy dworzec – co prawda piszą że Fußweg 9 Min. a na przesiadkę masz 16 min, ale wiadomo jak to z dzieciakami…..
Warto by było do Berlina dopasować jakiś wcześniejszy pociąg.

Najlepiej by było jakbyś spisała sobie najbardziej odpowiednie połączenia (i ceny!) i udała się na dworzec –tam ci dopasują …mają większe możliwości….mnie przedstawiono kilka kombinacji w tej samej cenie dopasowanych do EC na Wwę.

Może pomogłam, może nie ……przede wszystkim syn musi zadecydować o środku lokomocji.
24 kwietnia 2013 20:34
Mijus... dobrze rozumiem... powrotny bilet 238€.... czyli z przyjazdem do mnie calosc biletu w obydwie strony bedzie ok. 500€ kosztowala?
Mija ide pod prysznic... do pozniej:)
24 kwietnia 2013 21:07
Kika, źle zrozumiałaś :)
Ja Ci podałam osobno połączenia z cenami na wyjazd i powrót (tak kupowane jest taniej).
Czyli jest tak:
-wyjazd 23.05, powrót 30.05. --> cena: 178 + 238 = 416 e
-wyjazd 23.05, powrót 29.05. --> cena: 178 + 198 = 376 e
-wyjazd 23.05, powrót 31.05. --> cena: 178 + 178 = 356 e
Pełna (normalna) cena na wszystkie warianty:
326 + 326 = 652 e

Jeśli chcesz skorzystać z tych niższych cen, trzeba jak najszybciej się zdecydować i wykupić (jest ograniczona ilość).
A tak w ogóle najlepsze oferty można znaleźć na 6 tygodni przed wyjazdem (wtedy jest „zwalniana” rezerwacja na EC do Polski. Na podróż w ramach DE już na 3 miesiące wcześniej.

Jeśli zdecydują się na pociąg warto wcześniej ściągnąć z netu plan dworców przesiadkowych i zapoznać się z nim dokładnie :)
Z podróżą Gdańsk -> Frankfurt nie ma problemu, bo tam przesiadka na Ostbanhof i odjazd z tego samego peronu :)

24 kwietnia 2013 22:19
Mija

Kika, źle zrozumiałaś :)
Ja Ci podałam osobno połączenia z cenami na wyjazd i powrót (tak kupowane jest taniej).
Czyli jest tak:
-wyjazd 23.05, powrót 30.05. --> cena: 178 + 238 = 416 e
-wyjazd 23.05, powrót 29.05. --> cena: 178 + 198 = 376 e
-wyjazd 23.05, powrót 31.05. --> cena: 178 + 178 = 356 e
Pełna (normalna) cena na wszystkie warianty:
326 + 326 = 652 e

Jeśli chcesz skorzystać z tych niższych cen, trzeba jak najszybciej się zdecydować i wykupić (jest ograniczona ilość).
A tak w ogóle najlepsze oferty można znaleźć na 6 tygodni przed wyjazdem (wtedy jest „zwalniana” rezerwacja na EC do Polski. Na podróż w ramach DE już na 3 miesiące wcześniej.

Jeśli zdecydują się na pociąg warto wcześniej ściągnąć z netu plan dworców przesiadkowych i zapoznać się z nim dokładnie :)
Z podróżą Gdańsk -> Frankfurt nie ma problemu, bo tam przesiadka na Ostbanhof i odjazd z tego samego peronu :)

Mijuniu... dzieki wielkie... jutro bede z synem na skype... dam znac jaka decyzje podjal...
Dobrej nocy zycze....
25 kwietnia 2013 10:36
Mija

Kika, źle zrozumiałaś :)
Ja Ci podałam osobno połączenia z cenami na wyjazd i powrót (tak kupowane jest taniej).
Czyli jest tak:
-wyjazd 23.05, powrót 30.05. --> cena: 178 + 238 = 416 e
-wyjazd 23.05, powrót 29.05. --> cena: 178 + 198 = 376 e
-wyjazd 23.05, powrót 31.05. --> cena: 178 + 178 = 356 e
Pełna (normalna) cena na wszystkie warianty:
326 + 326 = 652 e

Jeśli chcesz skorzystać z tych niższych cen, trzeba jak najszybciej się zdecydować i wykupić (jest ograniczona ilość).
A tak w ogóle najlepsze oferty można znaleźć na 6 tygodni przed wyjazdem (wtedy jest „zwalniana” rezerwacja na EC do Polski. Na podróż w ramach DE już na 3 miesiące wcześniej.

Jeśli zdecydują się na pociąg warto wcześniej ściągnąć z netu plan dworców przesiadkowych i zapoznać się z nim dokładnie :)
Z podróżą Gdańsk -> Frankfurt nie ma problemu, bo tam przesiadka na Ostbanhof i odjazd z tego samego peronu :)

Witam Cie Miniu...
rozmawialam z dzieciakami... najkorzystniejsze zdaje sie polaczenie... byloby za 376€ ale do tego nalezy.... dla dzieci i doroslych  miejscowki zamowic... bo z tego co zrozumialam musieliby je na kolanach trzymac... co oczywiscie nie wchodzi w rachube... niemowletami przestaly juz byc.... Aurokar w gre nie wchodzi... synowa ma bardzo niemile wspomnienia.... po prostu boi sie i gdyby z pociagami nie wyszlo wolalaby samochodem.... czego z kolei ja sie boje... rozstrzygnie sie wszystko dzisiaj...
Miniu bardzo dziekuje za czas... ktory mi poswiecilas... napewno nie byl to zmarnowany.... sama sie poszkolilam.... a dzieciaki w mig zlapaly... no coz inne pokolenie... Miniu przesylam duzo slonca....
22 lipca 2013 13:52
Niestety kolej w Niemczech jest strasznie, okropnie droga. Przejeżdżałam niedawno z jednego landu do drugiego - podróż trwała 2 i pół godziny - naturalnie pośpiesznym pociągiem, ale zapłaciłam tyle, że za te pieniądze zajechałabym do Polski i z powrotem.
09 stycznia 2014 13:04
Hej, odświeżę wątek bo mam mały kłopot (znaczy się będę go miała niedługo :) ) chodzi o to że jutro muszę jechać pociągiem aby dostać się na dworzec autobusowy no i jestem trochę przerażona bo muszę kupić bilet w automacie (pierwszy raz) :) czy osoba słabo znająca niemiecki da sobie radę? czy znalazł by się tu ktoś życzliwy i podał mi "instrukcję obsługi"? Przeszukałam pół internetu i nie znalazłam pomocy więc liczę na Was :)
09 stycznia 2014 13:16
Te automaty - tu gdzie jestem też są - nie są takie trudne . Tylko spokojnie - czytaj i postępuj krok po kroku - to taka procedura. A w ostateczności poproś kogoś na dworcu , to Ci pomoże .Tylko przyjdź trochę wcześniej i załatwisz bez stresu.
09 stycznia 2014 13:21
Dziękuję :) słownik do torebki włożę i mam nadzieję że dam radę :) mimo że kaleczę język niemiecki to chyba wolałabym "pogadać" z panią w okienku niż próbować dogadać się z automatem :)
A jest możliwość kupienia biletu np dzień wcześniej? to bym już dzisiaj poszła i miała ten stres za sobą :)
09 stycznia 2014 13:23
Aisak

Hej, odświeżę wątek bo mam mały kłopot (znaczy się będę go miała niedługo :) ) chodzi o to że jutro muszę jechać pociągiem aby dostać się na dworzec autobusowy no i jestem trochę przerażona bo muszę kupić bilet w automacie (pierwszy raz) :) czy osoba słabo znająca niemiecki da sobie radę? czy znalazł by się tu ktoś życzliwy i podał mi "instrukcję obsługi"? Przeszukałam pół internetu i nie znalazłam pomocy więc liczę na Was :)

Ja znając niemiecki nie moglam tego ustrojstwa uruchomić:) a jest całkiem prosto:) na wszelki wypadek npisz sobie wyrażnie mojescowość docelową i w najgorszym wypadku poprosisz o pomoc innych podróżnych, mi też jedna pani sma od siebie pomogła bo widziała że trochę długo mi to bawi:)nja chcialam kartą placić, i cos pokręciłam.
09 stycznia 2014 13:27 / 2 osobom podoba się ten post
Aisak

Dziękuję :) słownik do torebki włożę i mam nadzieję że dam radę :) mimo że kaleczę język niemiecki to chyba wolałabym "pogadać" z panią w okienku niż próbować dogadać się z automatem :)
A jest możliwość kupienia biletu np dzień wcześniej? to bym już dzisiaj poszła i miała ten stres za sobą :)

Często automaty na dworcach są też w języku polskim. Ja też korzystałam i przed zakupem jest pytanie w jakim języku chcesz skorzystać,naciskasz palcem biało-czerwoną flagę i dalej to bułka z masłem. Też miałam stracha jak kupowałam pierwszy raz. Acha,przeważnie w tych automatach płaci się kartą albo gotówką ale nie bilonem.
Poradzisz sobie.:)