Przejazdy koleją DB w Niemczech

10 stycznia 2014 18:05
Że bilety kasuje się na peronie czy w pociągu to wiem...Ale z tym złotym paskiem to chyba żart:)
10 stycznia 2014 18:09
alexia

Że bilety kasuje się na peronie czy w pociągu to wiem...Ale z tym złotym paskiem to chyba żart:)

Nie żart ,absolutnie nie,ten pasek jest śliczny...:):):)
10 stycznia 2014 18:11
Z tego wychodzi, że najlepiej pytać w informacji albo dokładnie oglądac bilet i szukać "tu kasować" :) Co land to inaczej.
10 stycznia 2014 18:19
Mam stary bilet na trasę Bonn- Bochum (ok. 100 km) i z powrotem, kupiony w automacie. Ma łądny srebrny pasek. Weszłam do pociągu bez kasowania go, skasował mi go tylko konduktor w jedną i drugą stronę. Nie ma na nim napisu - tu kasować. Innym razem jechałąm z Bochum aż za Stuttgart (ok. 500 km) i tez kupowałam w autom acie i nie kasowałam, kasował go konduktor.
 
Ale jak jeździłąm z mojego osiedla do centrum Bonn - 1 przystanek, wtedy kasowałam bilet na peronie.
10 stycznia 2014 18:32
wisienka

Mam stary bilet na trasę Bonn- Bochum (ok. 100 km) i z powrotem, kupiony w automacie. Ma łądny srebrny pasek. Weszłam do pociągu bez kasowania go, skasował mi go tylko konduktor w jedną i drugą stronę. Nie ma na nim napisu - tu kasować. Innym razem jechałąm z Bochum aż za Stuttgart (ok. 500 km) i tez kupowałam w autom acie i nie kasowałam, kasował go konduktor.
 
Ale jak jeździłąm z mojego osiedla do centrum Bonn - 1 przystanek, wtedy kasowałam bilet na peronie.

Bo pewnie jechałaś S-Bahnem,to się zgodzę ,ze kasuje się na peronie.
10 stycznia 2014 18:37
Jak to wszystko czytam, to chyba nie wsiądę w żaden pociąg w Niemczech:)))
10 stycznia 2014 18:38 / 1 osobie podoba się ten post
efka66

Jak to wszystko czytam, to chyba nie wsiądę w żaden pociąg w Niemczech:)))

He he :) Nie taki diabeł straszny.
10 stycznia 2014 18:40 / 1 osobie podoba się ten post
alexia

Że bilety kasuje się na peronie czy w pociągu to wiem...Ale z tym złotym paskiem to chyba żart:)

To nie żart,pytałam póżniej sąsiada bo tez myślałam,że pani sobie ze mnie zakpiła-i on mi to samo powiedział,że nie ma,żadnego sprawdzajacego w pociagu ani,że sie nie kasuje bo sa te paski ,tak jak kody kreskowe,widać ,że co land to obyczaj...
01 marca 2014 14:54
Ja jak tylko trafię na tanią ofertę DB decyduję się na powrót pociągiem,teraz mam jeszcze ponad 5tyg przed sobą i już szukam biletu powrotnego. Raz nawet wracałam nocnym pociągiem z Monachium do Poznania,oczywiście z przesiadką w Berlinie,komfort i czas podróży jak dla mnie super.
W Niemczech pociągi spóźniają się bardzo rzadko, a jeśli takowy się przydarzy a ma się już bilet na inny pociąg na który można nie zdążyć,wystarczy podejść do konduktora zrobi adnotację na bilecie i wtedy można wsiąść w następny pociąg jadący w naszym kierunku.
01 marca 2014 15:04
kasiachodziez

Ja jak tylko trafię na tanią ofertę DB decyduję się na powrót pociągiem,teraz mam jeszcze ponad 5tyg przed sobą i już szukam biletu powrotnego. Raz nawet wracałam nocnym pociągiem z Monachium do Poznania,oczywiście z przesiadką w Berlinie,komfort i czas podróży jak dla mnie super.
W Niemczech pociągi spóźniają się bardzo rzadko, a jeśli takowy się przydarzy a ma się już bilet na inny pociąg na który można nie zdążyć,wystarczy podejść do konduktora zrobi adnotację na bilecie i wtedy można wsiąść w następny pociąg jadący w naszym kierunku.

Ja mam dodatkowo Bahncard25, to daje 25% zniżki, też kupuje bilet wcześniej, do trzech dni przed podrożą można kupić taniej, miesiąc, dwa przed jest jeszcze taniej.
Teraz jadę Oldenburg-- Poznań _ Bydgodzcz o 11,35-- 20,20 w Bydgoszczy.
01 marca 2014 21:24
Ja sie nauczylam pociagami .Busem bym zginela .

Dziewczyny , dla nas to sa dobre oferty "Europa Special Polen " nawet taniej czasem wychodzi niz z Bahncard25 a nawet niz z karta Bahncard 50 !!!!


Dorotee, wiesz jak nie chcesz tej karty miec dalej to musisz jakies 8 czy 6 tygodni przed zakonczeniem jej waznosci zlozyc "Wypowiedzenie " jej. Bo inaczej ci automatycznie przedluza o 1 rok.
Mi za kilka dni sie moja karta konczy !!!
01 marca 2014 22:21
Athenka

Ja sie nauczylam pociagami .Busem bym zginela .

Dziewczyny , dla nas to sa dobre oferty "Europa Special Polen " nawet taniej czasem wychodzi niz z Bahncard25 a nawet niz z karta Bahncard 50 !!!!


Dorotee, wiesz jak nie chcesz tej karty miec dalej to musisz jakies 8 czy 6 tygodni przed zakonczeniem jej waznosci zlozyc "Wypowiedzenie " jej. Bo inaczej ci automatycznie przedluza o 1 rok.
Mi za kilka dni sie moja karta konczy !!!

Wiem, mam już drugi rok, teraz mniej jeżdże, to pewnie zrezygnuję, Polen Spezial na mojej trasie to od 39 ale wychodzi drożej, teraz zalacę 66 euro chyba z kartą.
02 marca 2014 08:15
Ja jak bede zjezdzala to juz niestety nie bede miala znizki bo tez nie przedluzam :((( Chyba ze tym razem wezmne BahnCard25 zamiast BahnCard50.

10 czerwca 2014 19:36
Kolejny   raz  proszę  dziewczyny  Was  o  pomoc,  chodzi  o  to,że  mam  ze  stacji  buchloe  dojechać  do  Augsburga:(  i  tu  jest  problem,  nigdy  nie  kupowalam  biletu  i  w  ogole  chcialam  sie  dowiedziec  ile  jest  przystankow  a  nie  umiem  znalezc  zadnej  stronki  aby  obliczyc  kiedy  mam  wysiazc?
Chyba  30tego  dostanę  zawalu  serca  :(
10 czerwca 2014 20:03
gabino

Kolejny   raz  proszę  dziewczyny  Was  o  pomoc,  chodzi  o  to,że  mam  ze  stacji  buchloe  dojechać  do  Augsburga:(  i  tu  jest  problem,  nigdy  nie  kupowalam  biletu  i  w  ogole  chcialam  sie  dowiedziec  ile  jest  przystankow  a  nie  umiem  znalezc  zadnej  stronki  aby  obliczyc  kiedy  mam  wysiazc?
Chyba  30tego  dostanę  zawalu  serca  :(

Wpisz sobie w tabelkę skąd dokąd chcesz dojechać,wyjdzie Ci ilość km i połączenia
http://www.verkehrsmittelvergleich.de/bahnhof/buchloe