Podpisując umowę zwróć uwagę na

10 grudnia 2013 18:16 / 2 osobom podoba się ten post
Witajcie,ja jestem tylko po intensywnym kursie jezyka niemieckiego dla opiekunek,i nauczlam sie na nim tak mowic,ze teraz mam komunikatywny niemiecki,wyjezdzam pierwszy raz i mam 920e plus te dni swiateczne...pozdrawiam!:)
11 grudnia 2013 14:47 / 1 osobie podoba się ten post
Oj da sie da sie,niezaleznie ile ma sie lat...zauwazylam ze duzo kobiet tu narzeka,ale same od siebie nic nie dadza a chca ciagnac bez konca,tylko za co? skoro nie od dzis wiadomo ze w zyciu nie ma nic za darmo ? powodzenia badz co badz a Tobie kochana dziekuje za cieple slowa,jeszcze jeden dzien i jade zobaczyc jak mnie przyjma Niemcy :)
12 grudnia 2013 11:53
Ciekawy temat chciała bym też napisać coś od siebie o zarobkach język mam na 1-2 a zarobki to zależy od firmy i od typu zatrudnienia naj mniej płacą te firmy które zat. na umowę zlecenie i do tago płacą 2 razy w miesiącu raz do 15 a drugi po20 i w końcu gubisz się ile w końcu zarobiasz poza tym płacą 960-980e tylko w ogłoszeniach jest od 800-1300 .Pracowałam już w 4 firmach w ciągu 12 lat i powiem tak najlepsze wyjscie to szukać firmy gdzie przyjmujś na umowę o pracę a zarobki zawsze w firmach pisząą że zależne od języka a to guzik prawda zgodze się tylko z tym że jeśli ktoś naprawdę bardzo słabo zna język to może mieć 800-980e.Obecnie pracuję w firmie na umowę o pracę mam 1250 i już nigdy nie zdecyduję się na umowę zlecenie bo to krętactwo i wyzysk
12 grudnia 2013 13:37
paluina

Ciekawy temat chciała bym też napisać coś od siebie o zarobkach język mam na 1-2 a zarobki to zależy od firmy i od typu zatrudnienia naj mniej płacą te firmy które zat. na umowę zlecenie i do tago płacą 2 razy w miesiącu raz do 15 a drugi po20 i w końcu gubisz się ile w końcu zarobiasz poza tym płacą 960-980e tylko w ogłoszeniach jest od 800-1300 .Pracowałam już w 4 firmach w ciągu 12 lat i powiem tak najlepsze wyjscie to szukać firmy gdzie przyjmujś na umowę o pracę a zarobki zawsze w firmach pisząą że zależne od języka a to guzik prawda zgodze się tylko z tym że jeśli ktoś naprawdę bardzo słabo zna język to może mieć 800-980e.Obecnie pracuję w firmie na umowę o pracę mam 1250 i już nigdy nie zdecyduję się na umowę zlecenie bo to krętactwo i wyzysk

nie sądziłam że są jeszcze firmy co zatrudniają na umowe o prace,jesli to nie tajemnica to co to za firma
12 grudnia 2013 14:52
paluina

Ciekawy temat chciała bym też napisać coś od siebie o zarobkach język mam na 1-2 a zarobki to zależy od firmy i od typu zatrudnienia naj mniej płacą te firmy które zat. na umowę zlecenie i do tago płacą 2 razy w miesiącu raz do 15 a drugi po20 i w końcu gubisz się ile w końcu zarobiasz poza tym płacą 960-980e tylko w ogłoszeniach jest od 800-1300 .Pracowałam już w 4 firmach w ciągu 12 lat i powiem tak najlepsze wyjscie to szukać firmy gdzie przyjmujś na umowę o pracę a zarobki zawsze w firmach pisząą że zależne od języka a to guzik prawda zgodze się tylko z tym że jeśli ktoś naprawdę bardzo słabo zna język to może mieć 800-980e.Obecnie pracuję w firmie na umowę o pracę mam 1250 i już nigdy nie zdecyduję się na umowę zlecenie bo to krętactwo i wyzysk

tez bym chetnie dowiedziala sie jaka to firma:)
12 grudnia 2013 15:45
anna233

no tak ja też chciałabym tyle zarobić ,ale co z językiem? od niego zależy wysokosc płacy

Chcesz porady? To Ci ją dam. Jeśli rzeczywiście chcesz tyle zarobić, to odłóż w czasie pisanie na forum a zabierz się za intensywną naukę podstaw języka niemieckiego. I będzie "mówisz-masz".
 
12 grudnia 2013 15:51
I ja też ciekawa jestem a nawet zainteresowana. I wszyscy zgłosimy się do pracy w tej firmie i będziemy współpracownikami.
 
12 grudnia 2013 15:53
paluina

Ciekawy temat chciała bym też napisać coś od siebie o zarobkach język mam na 1-2 a zarobki to zależy od firmy i od typu zatrudnienia naj mniej płacą te firmy które zat. na umowę zlecenie i do tago płacą 2 razy w miesiącu raz do 15 a drugi po20 i w końcu gubisz się ile w końcu zarobiasz poza tym płacą 960-980e tylko w ogłoszeniach jest od 800-1300 .Pracowałam już w 4 firmach w ciągu 12 lat i powiem tak najlepsze wyjscie to szukać firmy gdzie przyjmujś na umowę o pracę a zarobki zawsze w firmach pisząą że zależne od języka a to guzik prawda zgodze się tylko z tym że jeśli ktoś naprawdę bardzo słabo zna język to może mieć 800-980e.Obecnie pracuję w firmie na umowę o pracę mam 1250 i już nigdy nie zdecyduję się na umowę zlecenie bo to krętactwo i wyzysk

Nie zawsze zalezne jest to od znajomosci jezyka to fakt.U mnie nie ma to wplywu na wynagrodzenie.Wynagrodzenie zalezne jest od umowy jaka firma podpisze z PDP i tez trzeba sie "przypominac"  o dodatki lub podwyzke.Juz gdzies o tym pisalem na forum.Chyba w dziale o firmach.Mam obecnie 1300 ale na umowe zlecenie.Wiec chetnie zrezygnuje z tych 50 dla umowy o prace.Jesli mozesz to napisz mi na e-mail jaka to firma
12 grudnia 2013 16:02 / 3 osobom podoba się ten post
Jakiś czas temu (parę miesięcy ) podzwoniłam trochę tu i ówdzie , zasięgnąć języka co do zarobków .Mój język oceniono wszędzie na bardzo dobry - mam poziom trochę lepiej niz B2 .Zarobki proponowane - 1200€ do 1 osoby - ale były to wyłącznie umowy - zlecenia i polskie firmy.Więc jednak w firmach wysokośc zarobków zależy przede wszystkim od poziomu języka - czasem uwzględniają trudniejsze warunki pracy.Zmienniczki ze słabszym językiem miały nawet do 150 € mniej.Teraz mam umowę o pracę - ale wiecie , na jakich zasadach tę pracę dostałam , bo wcześniej pisałam.
13 grudnia 2013 17:15
Nie wiem od czego zależne są zarobki tak jak my wszystkie chciałam wierzyć że od znajomości języka i doświadczenia ale okazuje się że są firmy które liczą tylko na swój zysk . Pracuję jako opiekunka już 12 lat tak jak już pisałam j.niemiecki w referencjach wpisany dobry b.dobry i naprawdę kiedy szukałam pracy miałam oferty 960-980e i to nie jedną taką i oczywiście umowa zlecenie i to co dla mnie dziwne wypłata płacona 2 razy w mies napiszcie czy wam też tak płacą.A co do firm przyjmujących na umowę o pracę to jest ich kilka na dolnymśląsku np w świdnicy nie wiem czy mogę pisać tu nazwę firm
13 grudnia 2013 17:54
Moja poprzednia firma wyplacala wynagrodzenie 2x w miesiacu i mialam pierwsza umowe o prace , ale niestety nie polecam tej firmy .
29 grudnia 2013 18:26
Artykuł na dzisiejszym onecie:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polka-opiekunka-osob-starszych-w-niemczech-nie-jest-niewolnica/5d4d4
23 maja 2014 10:07
To nie jest umowa tylko coś na kształt porozumienia. Moim zdaniem to tylko chęć zgłoszenia swojej kandydatury, taki wywiadzik jaka jesteś, kim chcesz się opiekować itp.
24 czerwca 2015 21:26
Jestem teraz na urlopie, za miesiac planuje wyjechac do pracy. W wolnych chwilach przegladam oferty i propozycje roznych firm jak i czytam zalegle tematy poruszane tutaj na forum(czasu brak w pracy:() Wiec jakas firma mi proponuje super wynagrodzenie i zatrudnienie w pl.firmie-agencja a pensje maja wyplacac podopieczni? byc moze czegos nie rozumiem?
24 czerwca 2015 21:52
Jest to w Polskiej agencji zatrudnienie i nie Gewerba, juz mi stos formularzy przesylaja,...cos chyba sobie odpuszcze, ale z ciekawosci przejade sie do firmy i porozmawiam osobiscie, 40-sci km to nie tak duzo!