Podpisując umowę zwróć uwagę na

24 czerwca 2015 21:57 / 1 osobie podoba się ten post
jowita.

Jestem teraz na urlopie, za miesiac planuje wyjechac do pracy. W wolnych chwilach przegladam oferty i propozycje roznych firm jak i czytam zalegle tematy poruszane tutaj na forum(czasu brak w pracy:() Wiec jakas firma mi proponuje super wynagrodzenie i zatrudnienie w pl.firmie-agencja a pensje maja wyplacac podopieczni? byc moze czegos nie rozumiem?

Uważaj przy takiej umowie bo to pewnie agencja-krzak. Szukają rodzin niemieckich potrzebujących opiekunki, te rodziny płaca i pośrednikowi i opiekunce.Zatrudnią Cie na GEWERBE albo MINIJOBA. Czytaj umowę dokładnie.Nie daj sie w manerować.Wszystko musi byc czarno na białym.Poszukaj   topiku  o zatrudnieniu chyba Aniak pisała co sie z tym wiąże.
24 czerwca 2015 22:14 / 2 osobom podoba się ten post
jowita.

Jestem teraz na urlopie, za miesiac planuje wyjechac do pracy. W wolnych chwilach przegladam oferty i propozycje roznych firm jak i czytam zalegle tematy poruszane tutaj na forum(czasu brak w pracy:() Wiec jakas firma mi proponuje super wynagrodzenie i zatrudnienie w pl.firmie-agencja a pensje maja wyplacac podopieczni? byc moze czegos nie rozumiem?

Nie wiem,czy to to,ale...

Ja pracowałam krótko przez pewną agencję. Zatrudnienie było w Pl,składki odprowadzane ok.
Rodzina pdp przed końcem miesiąca dostawała fakturę. Częśc płaciła na konto agencji,a moją "dolę" wypłacali mi do ręki gotówką. Na tejże fakturze kwota dla mnie była podana.
24 czerwca 2015 22:17
Dzieki Anrea za odpowiedz i wskazowki. Pozdrawiam
24 czerwca 2015 22:20 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Nie wiem,czy to to,ale...

Ja pracowałam krótko przez pewną agencję. Zatrudnienie było w Pl,składki odprowadzane ok.
Rodzina pdp przed końcem miesiąca dostawała fakturę. Częśc płaciła na konto agencji,a moją "dolę" wypłacali mi do ręki gotówką. Na tejże fakturze kwota dla mnie była podana.

myslę ze to dobry uklad ! ja przed podpisaniem umowu tez tak  słyszlam z opowiesci a jak umowa przyszla to ie bylo tego !! teraz czekalam na wyplate i trwało to dosc długo niz normalnie jest w innych firmach wiec pytam sie czy PDP moze mi dac do reki moje wypociny  bo wole tak ! nie juz nie mozna bo musi to przejsc przez ksiegowwosc itp itd ....  wiec dokladnie sie zorientuj jak z tą kwestią  jest ??bedąc na Gewerbie mialam kiedys do ręki od PDP ale to bylo dawno ! rózne kombinacje są teraz ,szukaj tak aby  było wszystko jasne przed wyjazdem ,pozdrawiam 
24 czerwca 2015 22:25
mleczko1

Uważaj przy takiej umowie bo to pewnie agencja-krzak. Szukają rodzin niemieckich potrzebujących opiekunki, te rodziny płaca i pośrednikowi i opiekunce.Zatrudnią Cie na GEWERBE albo MINIJOBA. Czytaj umowę dokładnie.Nie daj sie w manerować.Wszystko musi byc czarno na białym.Poszukaj   topiku  o zatrudnieniu chyba Aniak pisała co sie z tym wiąże.

Jak znajde czas to osobiscie sie do nich wybiore. W tej chwili sobie ich odpuszczam bo czytam, ze nastepne super oferty pracy i placy maja!  To nie jest GEWERBA czy MINIJOB, normalne zatrudnienie w Polsce oferuja...........
10 stycznia 2016 19:22

Żegnamy reklamy! Moderator

10 stycznia 2016 19:29 / 4 osobom podoba się ten post
Chmurka77

Żegnamy reklamy! Moderator

Na jedzenie tak,ale nie na leki 
10 stycznia 2016 20:00 / 3 osobom podoba się ten post
magdzie

Na jedzenie tak,ale nie na leki :-(

No nie wiadomo ile będą leki kosztować jak Chmurka na emeryturze będzie?  Może jej faktycznie na jedzenie braknie mimo że jej odprowadzają od 4000. 
Ale nie powinna się martwić jak nie będzie miała środków do życia to do MOPSu uderzy 
10 stycznia 2016 20:29
MeryKy

No nie wiadomo ile będą leki kosztować jak Chmurka na emeryturze będzie? :lol2: Może jej faktycznie na jedzenie braknie mimo że jej odprowadzają od 4000. 
Ale nie powinna się martwić jak nie będzie miała środków do życia to do MOPSu uderzy :-)

Lepiej od 4000zł niz od 300zł jak niektórzy krętacze... wtedy to tylko zęby w ścianę wbić ;/
10 stycznia 2016 20:34 / 1 osobie podoba się ten post
Chmurka77

Lepiej od 4000zł niz od 300zł jak niektórzy krętacze... wtedy to tylko zęby w ścianę wbić ;/

Szkoda ściany,murarzowi z czego zapłacisz?
10 stycznia 2016 20:35 / 2 osobom podoba się ten post
Chmurka77

Lepiej od 4000zł niz od 300zł jak niektórzy krętacze... wtedy to tylko zęby w ścianę wbić ;/

Albo się cieszyć że więcej się do reki dostaje i można odłożyć, względnie tak pieniadze ulokować żeby zapewnić sobie godziwy byt na emeryturze
10 stycznia 2016 20:36 / 2 osobom podoba się ten post
mala

Szkoda ściany,murarzowi z czego zapłacisz?

Remont ściany będzie tańszy od zębów 
10 stycznia 2016 20:38 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Remont ściany będzie tańszy od zębów :lol3:

No fakt:)a po takim wgryzieniu to już tylko zęby ze szklanki:)
10 stycznia 2016 20:49 / 2 osobom podoba się ten post
mala

No fakt:)a po takim wgryzieniu to już tylko zęby ze szklanki:)

Kiedyś na ścieżce rowerowej takie widziałam. Może wcześniej w ściane były wbite? 
10 stycznia 2016 20:55 / 4 osobom podoba się ten post
MeryKy

Kiedyś na ścieżce rowerowej takie widziałam. Może wcześniej w ściane były wbite? :lol2:

Skojarzyło mi sie z czymś :)po 4 latach wyjazdów,pierwszy raz trafiłam na takie szczęki w łazience:)dwie góry i dwa doły:)co wchodzę rano do łazienki to wydaje mi się ,że Guten Morgen do mnie mówią:)po tylu latach wyjazdów to taka inicjacja:)to jest dla mnie troche.Nie wiem jakim cudem to mnie omijało,zwyczajnie tak trafiałam,aż do teraz