Ostatnie stadium raka - porady

28 grudnia 2012 11:07
dzieki wlasnie napisalam do firmy na ile czasu bede u obecnego podopiecznego i zapytalam o premie swiateczna .a czy mozna zalozyc konto w ue i zeby na nie firma wplacala delegacje czy musi byc konto walutowe w polsce.pozdrawiam
21 maja 2013 17:49
Jakie posiłki przygotowywac dla pacjentki?,moze juz któras z Pań miała do czynienia z tą choroba opiekując się.
21 maja 2013 18:23 / 1 osobie podoba się ten post
Zależy na jaki nowotwór choruje pacjentka,jakie ma choroby współistniejace,jakie w związku z tym problemy z jedzeniem?Tak naprawdę pacjent onkologiczny,jeśli tylko ma na cos ochote i to nie powoduje sensacji je wszystko.Ograniczać nalezy jedynie wszelkie cytrusy/zwłaszcza greipfruty/bo moga znacząco zaburzać działanie leków onkologicznych.Jesli pacjent jest np w trakcie radio czy chemioterapii surowe warzywa i owoce podaje sie tylkow niewielkich ilosciach bo mogą powodować biegunki.Generalnie pożywienie dla takiego pacjenta powinno być lekkie. Nie pamiętam w ktorym to wątku było ale juz gdzieś całkiem niedawno pisałam o żywieniu starszych ludzi,a tu masz dodatkowo do czynienia z chorobą nowotworową.Napisz coś więcej nt pacjentki ,postaram sie konkretniej coś pomóc:0
21 maja 2013 18:55
Jutro dowiem sie jaki tj rak.Nawiązałam współprace z agencja APN Opole,czy moze wyjeżdżałyscie za posrednictwem tej agencji,uczciwa?
21 maja 2013 19:05 / 2 osobom podoba się ten post
Zaczynasz o posilkach przy nowotworze... nie majac pojecia... jakiego rodzaju jest... /od siebie dodam... ze jesli z przerzutami... poleca sie jedzenie wszystkiego... na co pacjent ma apetyt/ o przeciwwskazaniach kasia63 napisala... Zamiast odpowiedzi... dopytujesz sie o firme... dziwny Twoj wpis... dlaczego mam wrazenie... ze chcialas zwrocic na siebie uwage...
21 maja 2013 19:19
Niezapominajka84

Jutro dowiem sie jaki tj rak.Nawiązałam współprace z agencja APN Opole,czy moze wyjeżdżałyscie za posrednictwem tej agencji,uczciwa?

Witam ja nie wyjezdzam z ta firma ale mam dwie kolezanki ktore pracuja w APN polecaja i wypowiadaja sie o niej dobrze  moze nie całca kokoso ale tez podobno nie jest najgozej no i jest umowa o prace a nie umowa zlecenie no i nie ma straszakow jak w niektorych innych firmach a wiecej to poszukaj na forum na pewno znajdziesz cos jeszcze tylko musisz wyszukac temat interesujacy cie.Powodzenia:))))))))))))))))))))
21 maja 2013 19:26 / 1 osobie podoba się ten post
Niezapominajka84

Jutro dowiem sie jaki tj rak.Nawiązałam współprace z agencja APN Opole,czy moze wyjeżdżałyscie za posrednictwem tej agencji,uczciwa?

...nie chcialam Cie urazic ale Twoja empatia jaka sie reklamujesz na profilu nie miala nic wspolnego z Twoim wpisem...  o nowotworze jednym slowem... a cale zdanie poswiecasz firme z ktora masz zamiar wyjechac... wyszlo bardzo, bardzo niezrecznie... /moim zdaniem/
 
21 maja 2013 19:28 / 4 osobom podoba się ten post
Nie jestem az tak madra,ale jesli chodzi o ustalanie diety pacjenta,to chyba powinien to zrobic specjalista a opiekunka bardziej jest od tego,zeby odpowiednio te posilki przyrzadzic i podac i dostosowac sie do wymagan,Wlasnie jak tutaj przyjechalam,to pacjentka byla w ostatniej fazie choroby nowotworowej,jedyny organ ktory normalnie jej pracowal to byl mozg,oczywiscie nie w napadach bolu intensywnego.Ale w tych cierpieniach ona nie myslala o sobie,tylko o tym zeby przygotowac mnie w krotkim czasie do opieki nad jej mezem,i praktycznie do konca myslala o nim tylko,nie o sobie.Czasem jak tak zastanawiam sie,to wydaje mi sie,ze ona tak wytezyla swoja psychike,gdy cialo odmawialo jej posluszenstwa,ze oszukala w pewien sposob swoj organizm,po to,zeby zyc te pare dni dluzej,by zostawic go w miare bezpiecznych warunkach wiedzac ze ktos sie o niego zatroszczy.A mialam sie nie przywiazywac nigdy,cholera ale tak sie nie da,czlowiek ma serducho i uczucia z jednej strony ale z drugiej to tylko praca,ale ciezko jest to rozgraniczyc:(
21 maja 2013 19:47
mala... czy opiekujesz sie nadal tym samym dziadkiem???
21 maja 2013 19:50
kika1

mala... czy opiekujesz sie nadal tym samym dziadkiem???

Tak,caly czas jestem z tym dziadkiem
21 maja 2013 19:54
...czy rzeczywiscie pomocne byly jej rady.... dziadek na AL choruje... wiem... wiem... odpowiedz... jesli chory na AL na Parkinsonie i demecnji... watek zalozyla Emilia...
 
Emilio dzieki za dalszy ciag... blog Kosy1:)
21 maja 2013 20:17 / 1 osobie podoba się ten post
A jeszcze cos mi sie skojarzylo,ale odnosnie umierania wlasnie w chorobie nowotworowej.Osobiscie w rodzinie na szczescie nie mialam takiego przypadku,odpukac w niemalowane,ale ze slyszenia,od siostry dokladnie.Gdy umieral tesc jej corki,lat 48,mial zaatakowany caly organizm ale"silna glowe".Przez cale zycie to on "trzymal"dom w pozytywnym bardzo tego slowa znaczeniu,on pracowal,on placil rachunki,on myslal co jest potrzebne dzieciom itd,taki chodzacy ideal,no zona miala fajnie nawet:)ale przyszla choroba niestety...Zanim odszedl z tego swiata,zabezpieczyl zone finansowo,dal "dyspozycje"jak ma wygladac pogrzeb,w co ma byc ubrany,oczywiscie musial to zobaczyc osobiscie:)buty nie spodobaly sie jemu,bo za drogie:)pozalatwial wszystkie sprawy na ziemi,pozegnal sie z wszystkimi i dopiero odszedl..w sumie zorganizowal wszystko sobie osobiscie,tak jak zyl myslac o wszystkich tak zakonczyl zycie,tez nie myslac o sobie.Ale to chyba tak jest,zawsze zyje sie dla kogos i to ma sens wtedy.
15 grudnia 2013 16:06
Ale jeżeli jesteś przez Firme to dostajesz takie ubezpieczenie do ręki czyli Europejska karte z NFZ.
15 grudnia 2013 16:15
zielonka5

Ale jeżeli jesteś przez Firme to dostajesz takie ubezpieczenie do ręki czyli Europejska karte z NFZ.

Mi najczęsciej kartę EKUZ dosłali po ok 3 tygodniach na adres steli, na której byłam.
 
15 grudnia 2013 19:10
ania1313

dziekuje za wszystkie odpowiedzi,skad mam teraz wiedziec jaki okres wypowiedzenia obowiazuje moja rodzine,u ktorej jestem,na mojej umowie pisze ze cyt,,umowa moze byc wypowiedziana z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia przez kazda ze stron,,i teraz czy te strony to ja i agenccja ,czy rodzina rowniez.szczerze nie usmiecha mi sie za darmo dawac pieniazkow agencji.jesli faktycznie jest ddwutygodniowy okres .jak to sprawdzic.pozdrawiam

1/ Umowa, którą posiadasz, zawarta została pomiędzy agencją a Tobą. To są dwa podmioty czyli dwie osoby. 1 - agencja. 2- Ty.
    Jest ona sporządzona w dwóch egzemplarzach. Jeden dla Ciebie, jeden dla agencji. 
2/ Drugą, inną umowę podpisała agencja z rodziną.  
Z doświadczenia wiem, że agencje najczęściej szukają innego miejsca pracy i przejeżdżasz /oczywiście na koszt agencji/ opiekować się inną osobą. Do czasu zmiany PDP oczekujesz w dotychczasowym miejscu.
Ostatecznie jednak wszystko zależy od Ciebie, agencji, w której pracujesz i waszych ustaleń.