Nasze podróże, ulubione miejsca

24 stycznia 2017 19:26 / 1 osobie podoba się ten post
agrafka

Piękne zdjęcia:) Zazdroszczę wypadu!

No cześć Agrafko!
Co słychać u Ciebie? Opowiadaj!  
24 stycznia 2017 21:47 / 7 osobom podoba się ten post
basiaim

No cześć Agrafko!
Co słychać u Ciebie? Opowiadaj!  :-)

Cześć Basiu:)

Nie jeżdżę już do opieki, ale firmy ciągle mnie nękają. Przed świętami wróciłam z małżonkiem już na stałe do Polski:). Kilka miesięcy pracowaliśmy w niemieckim  pensjonacie, ale brak wolnego i marna kasa zmusiły nas do powrotu. Ogólnie, dużo cięższa praca  i gorsza płaca niż w opiece, a odpowiedzialność ogromna. Może gdyby szefem nie był Polak to wypłata byłaby lepsza:))))). Nie chcę rzucać stereotypami, ale z Niemcami mi się o wiele lepiej pracowało. Oboje znaleźliśmy pracę w Polsce i nie żałuję. Czasem tylko brakuje mi kontaktu z językiem, ale staram się dużo czytać, oglądać, żeby nie zapomnieć. Bliżej wakacji może nawet wezmę jakis urlop i na miesiąc sobie wyskoczę do opieki. 
25 stycznia 2017 08:12 / 2 osobom podoba się ten post
agrafka

Cześć Basiu:)

Nie jeżdżę już do opieki, ale firmy ciągle mnie nękają. Przed świętami wróciłam z małżonkiem już na stałe do Polski:). Kilka miesięcy pracowaliśmy w niemieckim  pensjonacie, ale brak wolnego i marna kasa zmusiły nas do powrotu. Ogólnie, dużo cięższa praca  i gorsza płaca niż w opiece, a odpowiedzialność ogromna. Może gdyby szefem nie był Polak to wypłata byłaby lepsza:))))). Nie chcę rzucać stereotypami, ale z Niemcami mi się o wiele lepiej pracowało. Oboje znaleźliśmy pracę w Polsce i nie żałuję. Czasem tylko brakuje mi kontaktu z językiem, ale staram się dużo czytać, oglądać, żeby nie zapomnieć. Bliżej wakacji może nawet wezmę jakis urlop i na miesiąc sobie wyskoczę do opieki. 

Powodzenia 
20 marca 2017 11:27 / 1 osobie podoba się ten post
Na jesieni,we wrześniu wybieram się w Bieszczady na jakiś tydzień,zamiarując po drodze odwiedzić inne ciekawe miejsca,może Sandomierz,może Zamość.Siedzę teraz i bawię się w logistyka:)
28 marca 2017 00:05 / 9 osobom podoba się ten post
Stanberger See, wycieczka zapoznawcza :).

Za 3-4 tygodnie planuję objechanie jeziora na rowerze, może wtedy będzie widać Alpy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Starnberger_See

28 marca 2017 07:25 / 2 osobom podoba się ten post
Widać od strony Kliniki i od strony przystani 

28 marca 2017 19:56 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun.5

Widać od strony Kliniki i od strony przystani 

Widać, kiedy jest sprzyjająca pogoda, tzn. zanosi się na jej zmianę. 

Piękne miejsce :).
28 marca 2017 20:21 / 2 osobom podoba się ten post
Według mnie, piękniejsze jest TegernSee 

28 marca 2017 22:05
Piękne jest także SpitzSee wysiko w górach 

28 kwietnia 2017 11:11 / 14 osobom podoba się ten post
ejnym przystankiem na mojej drodze , w poszukiwaniu pięknych miejsc na świecie, oglądania piękna natury i po prostu wypoczynku były w kwietniu Zjednoczone Emiraty Arabskie. To kraj z basni 1001 nocy. Wysoka kultura, czystość, porządek, bezpieczeństwo oraz wielki rozmach i bogactwo, zachwyciły mnie i oczarowały. To aż nie do wiary, że jeszcze niecałe 70 lat temu, była tam tylko pustynia, a rdzenni mieszkańcy zajmowali się poławianiem pereł. Emiratczycy zaimponowali mi. To bardzo mądrzy ludzie, ktorzy dbają o swój kraj i swoich rodaków. Wiedząc, że ropa za jakieś 40 lat im się skończy, inwestują w najnowsze technologie, w turystykę bardzo mocno i tworzą prawdziwy raj na ziemii dla siebie i odwiedzających ten kraj ludzi z całego świata. Emiratczycy w większości nie pracują, chyba że na eksponowanych biznesowych stanowiskach. Zwykłe prace wykonują przybysze z Indii, Bangladeszu, Srilanki, Pakistanu. Jest bardzo bezpiecznie, albowiem kary za przestępstwa są bardzo wysokie. Za gwałt na kobiecie dostaje się karę śmierci natychmiast. Kobiety są bardzo szanowane, mają swoje oddzielne wagony w metrze, swoje taksówki prowadzone tez przez kobiety i wiele przywilejów, o ktorych nam europejkom nawet się nie  śniło. Na ulicy nie uświadczy się papierka, czy patyczka po lodach, non stop panowie sprzątający chodzą, zamiatają. Nie ma pijanych na ulicach, nie ma obleśnych spojrzeń , niewybrednych zaczepek. Jest bardzo bezpiecznie. Emiratczycy to bardzo dumny, wykształcony i znający swoją wartość naród. Są bardzo grzeczni, bardzo kulturalni i otwarci na przybyszów z Europy. W hotelach luksus pogania luksus. Obsługa porusza się bezszelestnie, dopieszczając gości. Ubrani w nieskazitelnie czyste uniformy i ozdobieni pięknymi usmiechami. Tak kobiety jak i mężczyżni. Oj, długo i dużo bym mogła jeszcze napisać, ale nie chcę zanudzać. Obejrzycie zdjęcia i zaplanujcie podróż nad Zatokę Perską. Naprawdę warto. Ja jeszcze tam wrócę :) 
Zdjęcia usunięte = zgłoszenie usera. O.
28 kwietnia 2017 11:16 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

ejnym przystankiem na mojej drodze , w poszukiwaniu pięknych miejsc na świecie, oglądania piękna natury i po prostu wypoczynku były w kwietniu Zjednoczone Emiraty Arabskie. To kraj z basni 1001 nocy. Wysoka kultura, czystość, porządek, bezpieczeństwo oraz wielki rozmach i bogactwo, zachwyciły mnie i oczarowały. To aż nie do wiary, że jeszcze niecałe 70 lat temu, była tam tylko pustynia, a rdzenni mieszkańcy zajmowali się poławianiem pereł. Emiratczycy zaimponowali mi. To bardzo mądrzy ludzie, ktorzy dbają o swój kraj i swoich rodaków. Wiedząc, że ropa za jakieś 40 lat im się skończy, inwestują w najnowsze technologie, w turystykę bardzo mocno i tworzą prawdziwy raj na ziemii dla siebie i odwiedzających ten kraj ludzi z całego świata. Emiratczycy w większości nie pracują, chyba że na eksponowanych biznesowych stanowiskach. Zwykłe prace wykonują przybysze z Indii, Bangladeszu, Srilanki, Pakistanu. Jest bardzo bezpiecznie, albowiem kary za przestępstwa są bardzo wysokie. Za gwałt na kobiecie dostaje się karę śmierci natychmiast. Kobiety są bardzo szanowane, mają swoje oddzielne wagony w metrze, swoje taksówki prowadzone tez przez kobiety i wiele przywilejów, o ktorych nam europejkom nawet się nie  śniło. Na ulicy nie uświadczy się papierka, czy patyczka po lodach, non stop panowie sprzątający chodzą, zamiatają. Nie ma pijanych na ulicach, nie ma obleśnych spojrzeń , niewybrednych zaczepek. Jest bardzo bezpiecznie. Emiratczycy to bardzo dumny, wykształcony i znający swoją wartość naród. Są bardzo grzeczni, bardzo kulturalni i otwarci na przybyszów z Europy. W hotelach luksus pogania luksus. Obsługa porusza się bezszelestnie, dopieszczając gości. Ubrani w nieskazitelnie czyste uniformy i ozdobieni pięknymi usmiechami. Tak kobiety jak i mężczyżni. Oj, długo i dużo bym mogła jeszcze napisać, ale nie chcę zanudzać. Obejrzycie zdjęcia i zaplanujcie podróż nad Zatokę Perską. Naprawdę warto. Ja jeszcze tam wrócę :) 
Zdjęcia usunięte = zgłoszenie usera. O.

Pieknie
28 kwietnia 2017 11:34 / 13 osobom podoba się ten post
Abu Dabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kolejne miejsce, gdzie luksus i przepych, acz gustowny czuć dosłownie w powietrzu. Tu mieszczą się ambasady, tu jest przepiękny, alabastrowy Pałac Królewski, jeden z największych i najpiękniejszych meczetów świata , meczet Szejka Zayeda, dzielnica królewska....bajka.... Własnie konczy się budowa kolejnego najdroższego i największego hotelu na swiecie, w Abu Dabi Marina. Rejs luksusowym jachtem po Marinie , podziwianie panoramy to coś co na długo zostanie w mojej pamięci Tak musiałam się ubrać, aby wejść do meczetu Szejka Zayeda. Mega , prawda? Oczywiście Abu Dabi, to rownież Ferrari World. Fantastyczne miejsce
Zdjęcia usunięte = zgłoszenie usera. O.
28 kwietnia 2017 11:49 / 11 osobom podoba się ten post
Jeszcze Was troszkę będę zanudzać , bo w jednym poście zdjęcia się nie mieszczą   Abu Dabi ciąg dalszy

Zdjęcia usunięte = zgłoszenie usera. O.
28 kwietnia 2017 12:22 / 3 osobom podoba się ten post
Najbardziej mi się podoba Twoje zdjęcie przed wejściem do meczetu. Poważnie Fajną podróż sobie zafundowałaś.
28 kwietnia 2017 12:44 / 9 osobom podoba się ten post
Mycha

Najbardziej mi się podoba Twoje zdjęcie przed wejściem do meczetu. Poważnie :-) Fajną podróż sobie zafundowałaś.

Mnie też Kultura i religia tego kraju, wymaga aby kobieta wchodząca do meczetu, zasłoniła ciało i włosy. Tak tez uczyniłam i w dodatku musiałam zdjąć buty i wejść na bosaka O zgrozo.....