Nasze podróże, ulubione miejsca

13 maja 2018 10:53
Polecam Cuxhaven w Niemczech. Flixbus ma połączenia na trasie z Polski. 
13 maja 2018 12:32 / 1 osobie podoba się ten post
Trzeba mieć głowe wolną od trosk, dobre towarzystwo i wtedy wszędzie jest pięknie .
13 maja 2018 12:42
opiekun.5

Jeśli ktoś jest tam blisko albo ma możliwość tam pojechać to polecam TegernSee.

W ubiegłym roku, kiedy byłam w Monachium zbierałam się na wycieczkę nad to jezioro, ale w końcu nie pojechałam. Byłam natomiast nad Chiemsee i Starnberg, też piękne miejsca.
13 maja 2018 22:42
Polecam triberg in schwarzwala i Honberg ładne miasteczka
13 maja 2018 22:42
Polecam triberg in schwarzwala i Honberg ładne miasteczka
01 czerwca 2018 11:09
Polecam Paryż. Piękne miasto, na miejscu wiele atrakcji oraz zabytków, które warto zobaczyć. Polecam na pewno:
Wersal
Luwr
Muzeum dOrsay
Wieża Eifflea ( trochę trzeba poczekać aby wejść na szczyt ale na pewno warto bo widoki są ciekawe)

Jak będziecie na miejscu, proponowałabym jeszcze zastanowić się nad rezerwacją sobie biletu do Moulin Rouge: https://zwiedzamyparyz.pl/zabytki-paryza/moulin-rouge .Rozrywka ta nie jest tania, ale spektakl robi wrazenie.
01 czerwca 2018 19:22 / 2 osobom podoba się ten post
tala

Polecam Paryż. Piękne miasto, na miejscu wiele atrakcji oraz zabytków, które warto zobaczyć. Polecam na pewno:
Wersal
Luwr
Muzeum dOrsay
Wieża Eifflea ( trochę trzeba poczekać aby wejść na szczyt ale na pewno warto bo widoki są ciekawe)

Jak będziecie na miejscu, proponowałabym jeszcze zastanowić się nad rezerwacją sobie biletu do Moulin Rouge: https://zwiedzamyparyz.pl/zabytki-paryza/moulin-rouge .Rozrywka ta nie jest tania, ale spektakl robi wrazenie.

Na szczyt wiezy Eiffel'a mozna tylko wjechac, wejsc z buta na pierwszy i drugi poziom. Dalej juz tylko i wylacznie winda. 
Wszedzie(do wymienionych miejsc) sa kolejki i bramki kontroli(jak na lotnisku).
Najwieksze, nieporownywalne z zadnymi sa do Wersalu.
Pojedz, bo warto. 
01 czerwca 2018 20:19 / 1 osobie podoba się ten post
hawana

Na szczyt wiezy Eiffel'a mozna tylko wjechac, wejsc z buta na pierwszy i drugi poziom. Dalej juz tylko i wylacznie winda. 
Wszedzie(do wymienionych miejsc) sa kolejki i bramki kontroli(jak na lotnisku).
Najwieksze, nieporownywalne z zadnymi sa do Wersalu.
Pojedz, bo warto. 

Byłam Hawanko pod wieżą ale nie zdecydowałam się wjechać. Był lipiec, upał, żar się z nieba lał. Jak zobaczyłam kolejkę i przemyślałam - to machnęłam ręką. Może jak zimą pojadę to wjadę na górę 
10 czerwca 2018 22:09
Lubie podrórzować za granicą, ale mamy i Polsce bardzo piękne miasta do zwiedzenia. Ja naprzykład kocham poprostu Kraków. Jest wspaniałym miastem aby poprostu wziąść plecak i miłlo spacerować przez cały dzień.Wawel to moim zdaniem jest przepiękny! moge tam spedzać wiele godzin=) A na Rynku nie to że jest dużo rzeczy do kupienia)), ale także można poznać różnych ludzi z innych krajów!)) Drugim takim miastem moim zdaniem jest Wrocław)Bajkowe miasto)) Jeżeli ktoś jeszcze tam nie był i niema poprostu możliwości pojechać za granicę to polecam Wrocław) Fajne wrarzenie od tego miasta. Kto nie zna jak tam dojechac czy co zobaczić,czy jak znaleść noclegi to polecam strone http://visitwroclaw.net
 
11 czerwca 2018 08:46 / 1 osobie podoba się ten post
Uwielbiam nasze Mazury czy Podlasie. A z zagranicznych wojaży to urzekła mnie Barcelona i tam staram sie wracać co jakiś czas. Teraz wybieram sie z chrześnica do Uniejowa. Moze ktos tam byl?
11 czerwca 2018 10:37 / 2 osobom podoba się ten post
Ja po nieobecności w domu nawet nie mysle o wyjeździe  "w ciepłe kraje" . Wystarczą mi Bieszczady i Mazury  . A już zorganizownaych wyjazdów takich co to i sniadanie i obiad na czas, to nieuważam . Lubię czas rozłozyć wg potrzeb i mozliwości . Nasz kraj jest piekny a nawet cudny . Trzeba tylko wcześniej wstać i zwiedzać. To co sie zobaczy o świcie, tego w dzień nie uświadczysz. 
11 czerwca 2018 11:09 / 3 osobom podoba się ten post
Ja jak zwykle polecam Chorwację. Za każdą górą inne widoki. Zachody i wschody słońca super. Zwiedzać jest co.
07 lipca 2018 13:48
O tak, Chorwacja jest przepiękna
03 listopada 2018 14:42
Poleci ktoś co warto zobaczyć przez dwa ma dni w Krakowie ?
Planuję wybrać się na wiosnę przed wielkanocą . Oraz sprawdzone , hotele nie za miliony
Kościoły odpadają ..
Na pewno chcę zajrzeć do Oświęcimia Auschwitz Birkenau jest to kawał smutnej historii naszego kraju .. oraz Wieliczka koniecznie
Po nowym roku jadę nad morze nasze mam blisko od siebie 2 h pks może akurat śnieg spadnie .. ;)
05 listopada 2018 23:43
Ewelina645

Poleci ktoś co warto zobaczyć przez dwa ma dni w Krakowie ?
Planuję wybrać się na wiosnę przed wielkanocą . Oraz sprawdzone , hotele nie za miliony :radosc1:
Kościoły odpadają ..
Na pewno chcę zajrzeć do Oświęcimia Auschwitz Birkenau jest to kawał smutnej historii naszego kraju .. oraz Wieliczka koniecznie
Po nowym roku jadę nad morze nasze mam blisko od siebie 2 h pks może akurat śnieg spadnie .. ;)

Klasycznie sukiennice, a na Kazimierzu jest mnóstwo klimatycznych lokali żeby wypić kawę czy cos zjeść