Wynagrodzenie

01 sierpnia 2014 09:11 / 4 osobom podoba się ten post
ORIM

Wiecie co zaraz uslysze ze jestem chory na glowe itp.Wiadomo ze wszyscy jezdzimy tu aby zarabiac.Jedni musza a inni sie do tego poziomu zycia przyzwyczaili.Wiele pisze sie u nas na foru o ochronie naszych praw o ubezpieczeniu,o odszkodowaniach jak by co.Sporo takich wypowiedzi i NIC! A dlaczego nie zaczniemy czegos sami robic dla siebie ? Nie patrzac na to ze ktos nam pomoze.Pomozmy sobie sami !!!
Ja wiem to co mam zamiar napisac wzbudzi wiele kontrowersji,bedzie duzo za i duzo przeciw.Tysiace pytan i problemow.jednak mysle ze warto by bylo sprobowac.
Juz pisze o co chodzi,a jak przeczytacie to albo odeslecie mnie do czubkow albo poprzecie.
Chodzi mi o to aby uruchomic rachunek bankowy na ktory kazde z nas bedzie co miesiac wplacac powiedzmy 5 euro.Suma nie duza kazdego stac.jesli jednak cos sie komus naprawde tragicznego zdarzy tu w DE to bedzie z czego temu komus pomoc.Oczywiscie decyzje o takiej pomocy podejmowac bedziemy wspolnie.Jesli zebrana suma zacznie przekraczac jakis limit ktory ustalimy to mozna to wydac np na spotkanie opiekunow ale takie na ktorym bedzie przynajmniej 40% wplacajacych na owy fundusz i za zgoda 95 % wplacajacych.To sa wlasnie szczegoly ktore trzeba by bylo opracowac,przedyskutowac i spisac w obecnosci np notariusza.
Co wy na to ?

Orim ja sobie wykupuję prywatne ubezpieczenie w firmie. Wiadomo że z wydaniem EKUZu chwilę trwa, a prywatne jest od ręki i jest dużo więcej świadczeń. Płacę za to bodaj koło 50 zł miesięcznie, więc to też nie pieniądz. Podobnie jak Mleczko uważam, że pomagać należy najpierw sobie. Myślę że jakby taki fundusz zostałby stworzony, to niejedna osoba chciałaby wykorzystać to do własnych celów (w sensie mogłaby wyłudzać kasę z funduszu na pomoc sobie). Nie lepiej pomyśleć o sobie wcześniej i samemu sobie opłacić ubezpieczenie?
01 sierpnia 2014 09:55 / 2 osobom podoba się ten post
Orim rzucił luzny pomysł,nie do konca przemyslany.Ale ja doceniam,taką dobra wole i szczerą,wydaje mi sie chęc pomocy.Może utopia,ale szlachetna

Jednak,moim zdaniem : ubezpieczajmy sie we własnym zakresie,utrzymujmy dobre kontakty z rodziną, miejmy przyjaciół! Wtedy ,w razie godziny "W' nie zostaniemy sami,pomoc nadejdzie.
01 sierpnia 2014 12:37 / 8 osobom podoba się ten post
Tak jak pisalem to tylko pomysl.I tak jak myslalem ze bedzie wiele zdan na ten temat.Aby nie byc do konca goloslownym od tego miesiaca zakladam wlasny fundusz asekuracyjny : 100 euro co miesiac na osobne konto,a jesli sie przez rok nie polamie,nie padne na zawal lub mnie piorun nie strzeli lub nie zaleje krew i jasna cholera przechulam wszystko w Grecji ha ha.I znow zaczne zbierac na godzine W
02 sierpnia 2014 15:05 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Tak jak pisalem to tylko pomysl.I tak jak myslalem ze bedzie wiele zdan na ten temat.Aby nie byc do konca goloslownym od tego miesiaca zakladam wlasny fundusz asekuracyjny : 100 euro co miesiac na osobne konto,a jesli sie przez rok nie polamie,nie padne na zawal lub mnie piorun nie strzeli lub nie zaleje krew i jasna cholera przechulam wszystko w Grecji ha ha.I znow zaczne zbierac na godzine W

dobry pomysł, jestem za, 
02 sierpnia 2014 15:17 / 1 osobie podoba się ten post
ivetta

Czy wierzysz w to , bo ja nie bardzo,chociaz pomysł dobry.
Co miesiąc by trzeba było wpłacać, czy tylko miesiące przepracowane.Wydaje mi się ,ze to by musiała jakas osoba prowadzić.
I tak nie wierzę ,żeby to doszło do skutku.

Ja też nie wierzę i nie ma zadnej mocy.Na kogo załozyć to konto ? chyba samobojca by sobie na to pozwolił.Już widze - ile z tego ma? a zle się rozliczył - a coś ktos - a nie wyrazam zgody - a nikt mnie pytał.Konto moze być założone na osobę fizyczną,instutucje ewent.jakies stowarzyszenie i juz jest prawnik potrzebny a jeszcze kasy nie ma.
02 sierpnia 2014 15:19 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Tak jak pisalem to tylko pomysl.I tak jak myslalem ze bedzie wiele zdan na ten temat.Aby nie byc do konca goloslownym od tego miesiaca zakladam wlasny fundusz asekuracyjny : 100 euro co miesiac na osobne konto,a jesli sie przez rok nie polamie,nie padne na zawal lub mnie piorun nie strzeli lub nie zaleje krew i jasna cholera przechulam wszystko w Grecji ha ha.I znow zaczne zbierac na godzine W

To Ty sobie Orim załóż Fundusz Wczasow Pracowniczych.Albo zostawiaj sobie i skarpecie, przyjdzie lato 2015 i jak znalazł:):)
02 sierpnia 2014 15:44 / 5 osobom podoba się ten post
Od 2 lat składam osobno pieniążki za delegacje. Pierwsza myśl to było na poczet emerytury- bo ile jej dostane kiedyś, a zawsze się przyda na leki czy coś innego, na czarną godzinę:) Ostatnio spacerując ujrzałam nowo wybudowany blok z dużym tarasem w kształcie trójkąta- marzenie:)))Teraz do tej sumy jeszcze coś więcej będę dokładać i kiedyś uzbieram sobie na ten taras!:)))
02 sierpnia 2014 16:00 / 1 osobie podoba się ten post
alexia

Od 2 lat składam osobno pieniążki za delegacje. Pierwsza myśl to było na poczet emerytury- bo ile jej dostane kiedyś, a zawsze się przyda na leki czy coś innego, na czarną godzinę:) Ostatnio spacerując ujrzałam nowo wybudowany blok z dużym tarasem w kształcie trójkąta- marzenie:)))Teraz do tej sumy jeszcze coś więcej będę dokładać i kiedyś uzbieram sobie na ten taras!:)))

No,no ekscentryczna jesteś,trojkatny taras he, he :):):)
02 sierpnia 2014 16:05 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

No,no ekscentryczna jesteś,trojkatny taras he, he :):):)

Super  wygląda, już wiem nawet  gdzie i jakie  postawię kwiaty:)
02 sierpnia 2014 16:07 / 1 osobie podoba się ten post
alexia

Od 2 lat składam osobno pieniążki za delegacje. Pierwsza myśl to było na poczet emerytury- bo ile jej dostane kiedyś, a zawsze się przyda na leki czy coś innego, na czarną godzinę:) Ostatnio spacerując ujrzałam nowo wybudowany blok z dużym tarasem w kształcie trójkąta- marzenie:)))Teraz do tej sumy jeszcze coś więcej będę dokładać i kiedyś uzbieram sobie na ten taras!:)))

tez odkaldam z kazdego wyjazdu pewna pule od 2 lat i jest mi dobrze i satysfakcja,ze pieniadze spozytkuje:)
02 sierpnia 2014 16:08
alexia

Super  wygląda, już wiem nawet  gdzie i jakie  postawię kwiaty:)

Wierzę.A kwiaty w trojkątnych doniczkach. No i napewno trzykrotka? :):):)
02 sierpnia 2014 16:09 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Wierzę.A kwiaty w trojkątnych doniczkach. No i napewno trzykrotka? :):):)

No śmieszne, ale czemu nie?:)))
02 sierpnia 2014 16:12
ORIM

Tak jak pisalem to tylko pomysl.I tak jak myslalem ze bedzie wiele zdan na ten temat.Aby nie byc do konca goloslownym od tego miesiaca zakladam wlasny fundusz asekuracyjny : 100 euro co miesiac na osobne konto,a jesli sie przez rok nie polamie,nie padne na zawal lub mnie piorun nie strzeli lub nie zaleje krew i jasna cholera przechulam wszystko w Grecji ha ha.I znow zaczne zbierac na godzine W

swietny pomysl,robie to samo,i mam nadzieje ze mi sie uda
02 sierpnia 2014 16:13 / 1 osobie podoba się ten post
alexia

No śmieszne, ale czemu nie?:)))

To wcale nie smieszne ja kiedys chcialam miec na dachu ogrod.A wyszło jak wyszło.Robie ogrodek na dachu, ale nad pojemnikiem na śmieci.Wymurowalismy taki kącik a teraz robie dach nad nim i posadze skalniaki.Mysle,że sie uda.
02 sierpnia 2014 16:14 / 4 osobom podoba się ten post
alexia

Od 2 lat składam osobno pieniążki za delegacje. Pierwsza myśl to było na poczet emerytury- bo ile jej dostane kiedyś, a zawsze się przyda na leki czy coś innego, na czarną godzinę:) Ostatnio spacerując ujrzałam nowo wybudowany blok z dużym tarasem w kształcie trójkąta- marzenie:)))Teraz do tej sumy jeszcze coś więcej będę dokładać i kiedyś uzbieram sobie na ten taras!:)))

Uzbierasz przy takim podejściu na pewno. Mam koleżankę , też opiekunkę w DE . Po kilku latach pracy uzbierała na miłe mieszkanko w swojej miejscowości . Rozwiodła się , ex nie ma nic do jej nowego gniazdka a swoją część poprzedniego mieszkania przepisała na syna. Taki miała plan i udało jej  się go zrealizować .