Mój pierwszy wyjazd

23 maja 2014 23:09
No ja tez spróbuje nawet nie głupie te dialogi :))
23 maja 2014 23:57 / 2 osobom podoba się ten post
Hahaha! Już widze opiekunke która przyjechała do niemiec bez znajomości języka a po 3 miesiącch uskutecznia z PDP takie dyskusje "A istnieje jakieś wyjaśnienie, dlaczego zajączek wielkanocny przynosi jajka do ogrodu? Zając może w końcu nie położyć żadnych jaj...","Pani Schulz, od jakiegoś czasu mam zamiar porządnie posprzątać. Niestety przed Wielkanocą było chłodno, ale teraz słońce świeci tak pięknie, więc chciałabym ruszyć z wiosennymi porządkami.", "Och tak, to jest wspaniała propozycja. Ogród zoologiczny jest jednak bardzo duży. Myślę, że powinnyśmy wziąć ze sobą wózek, żeby nie musiała Pani tak daleko chodzić. Poza tym, mogłybyśmy spakować stary, suchy chleb, żeby nakarmić zwierzęta." :-D
29 czerwca 2014 18:20
Hej hej! Jestem tu nowa, do tej pory tylko przeglądałam forum. Jakiś czas temu pomyślałam, że spóbuję sił jako opiekunka- lubię ludzi, mam do nich, o dziwo, więcej cierpliwości, niż myślałam...no i kocham niemiecki. Szukałam więc pracy, gdzie aktywnie będę mogła z niego korzystać. Wszystko cacy, szybko podjęto ze mną kontakt, przedstawiono moją aplikację jakiejś rodzinie, ale wybrali inną. A) jestem jeszcze w tym "głupim" wieku, gdzie niekórzy myślą, że ma się siano w głowie (24l), b) zasadniczo zero doświadczenia, ale od czegoś trzeba przecież zacząć! Parę dni później dostałam wiadomość, że rodzina niestety nie zdecydowała się na mnie, ale koordynatorka zapytała, czy możemy zostać w kontakcie..i parę dni później zadzwoniła, że jednak ma dla mnie pracę. Aktualnie czekam na umowe, która powinna przyjść jutro.
Zaczynam lekko schizowac, że jakiś przekręt, że coś...przeglądałam polecane tu agencje i swojej nie znalazłam, z drugiej strony nie znalazłam jej również na żadnej czarnej liście. Z koordynatorką rozmawiałam parokrotnie, nasza pierwsza rozmowa trwała dość długo, cały czas dostałam pomocne wskazówki, praktyczne porady, wszystko brzmi okey...
Czy poza dogłebnym sprawdzeniem umowy mogę się jeszcze jakoś zabezpieczyć? Wyjazd mam 3 lipca.
29 czerwca 2014 18:25
Weź parę groszy z sobą, daj wszystkie namiary na firmę i adres pdp komuś bliskiemu, cyknij fotke busowi z rejestracją :)
29 czerwca 2014 18:29 / 3 osobom podoba się ten post
Sprawdziłas opinie o firmie?Sprawdziłaś czy widnieje w wykazie agencji pracy-tzw.KRAZ?Pokaż umowę przed podpisaniem "komuś mądrzejszemu".Poproś agencję o telefon do zmienniczki,którą będziesz zmieniałą-jak wszystko jest ok ,nie powinni odmówic a Ty przy okazji sie dowiesz co i jak:)
29 czerwca 2014 18:55
No właśnie opinii za bardzo nie ma. Mają strone, ale to żadna gwarancja. Co do KRAZ-u, jak mogę to sprawdzić? muszę wpisać jakiś nr? Nie wiem, czy zwyczajnie nie świruję, bo za pierwszym razem rodzina się nie zdecydowała i koordynatorka niemalże mnie przepraszała. Zapytała, czy może jeszcze zostać ze mną w kontakcie, w razie, gdyby coś znalazła, no i po 4 dniach ok. zadzwoniła. Jak było u was? To norma, że rodzina chce was" tak o"? Bo nie miałam z nimi żadnej rozmowy telefonicznej. A koordynatorka uprzedzała mnie wcześniej, że może takowa być. Niemieckiego nikt mi nie sprawdzał, ale tu podejrzewam, że bardziej przez ukończoną germanistykę i certyfikat.
29 czerwca 2014 19:00
http://www.kraz.praca.gov.pl/StronaGlowna.aspx
29 czerwca 2014 19:04
kasia63

Sprawdziłas opinie o firmie?Sprawdziłaś czy widnieje w wykazie agencji pracy-tzw.KRAZ?Pokaż umowę przed podpisaniem "komuś mądrzejszemu".Poproś agencję o telefon do zmienniczki,którą będziesz zmieniałą-jak wszystko jest ok ,nie powinni odmówic a Ty przy okazji sie dowiesz co i jak:)

za te "komuś mądrzejszemu" ,, plusik nie ma  co :D ,,a podobno nawet legalna firma, nie musi byc wpisana w KRAZ, pani z perfektona , mi tak powiedziala,,,
29 czerwca 2014 19:07 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalena_Sewicka

za te "komuś mądrzejszemu" ,, plusik nie ma  co :D ,,a podobno nawet legalna firma, nie musi byc wpisana w KRAZ, pani z perfektona , mi tak powiedziala,,,

Jeżeli nie jest wpisana do KRAZ oznacza to, że nie jest agencją zatrudnienia. Sama jej działalność gospodarcza może być jak najbardziej legalna. 
A jeżeli chodzi o umowy, to jeżeli sami nie znamy się na przepisach, warto mieć "kogoś mądrzejszego". Można uniknąć błędu...
29 czerwca 2014 19:07
Może i nie musi ale jest na pewno bardziej wiarygodna
29 czerwca 2014 19:14
to jak mi umowa dojdzie, mogę do Was uderzyć? nie wymagam od nikogo porady prawnej, ale mogłybyście mi powiedziec, co jest normalne w umowie, a co nie. Czy w umowie powinny być np namiary na osobe, którą będę się opiekować? No i ponawiam pytanie, jak wyglądała rekrutacja? Rozmawiałyście z przyszłymi podopiecznymi, lub z rodzina?
29 czerwca 2014 19:17 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalena_Sewicka

za te "komuś mądrzejszemu" ,, plusik nie ma  co :D ,,a podobno nawet legalna firma, nie musi byc wpisana w KRAZ, pani z perfektona , mi tak powiedziala,,,

Nie widze nic niewłaściwego w tym stwierdzeniu-dziewczyna jest mlodziutka ,wyjezdża 1x ,normalne że się boi i pokazanie umowy komuś mądrzejszemu z pewnościa ujmy na honorze jej nie przyniesie:)Lepiej pokazac jak nie pokazać i potem płakać.Na jej miejscu sama bym tak zrobiła:)Lepiej :)Jak wyjeżdżałam z agencją wysłaąłm umowę do przejrzenia zaprzyjaźnionemu prawnikowi,a nie mam juz dawno 24lat:)
W KRAZ są wpisane firmy ,któe mają status agencji zatrudnienia i pozwolenie na dziaąłlnośc w tym zakresie od Marszałka województwa.Inne firmy typu spółka zo.o czy cywilna -też działaja legalnie ,mają nip i regon ,ale agencjami zatrudnienia nie są i tak naprawdę nie maja prawa wysyłąc do pracy czy to w PL czy do innego kraju.Takie prawo mają wyłącznie agencje pracy.Jak sie mylę -poprawcie:)
29 czerwca 2014 19:22
Slinky

to jak mi umowa dojdzie, mogę do Was uderzyć? nie wymagam od nikogo porady prawnej, ale mogłybyście mi powiedziec, co jest normalne w umowie, a co nie. Czy w umowie powinny być np namiary na osobe, którą będę się opiekować? No i ponawiam pytanie, jak wyglądała rekrutacja? Rozmawiałyście z przyszłymi podopiecznymi, lub z rodzina?

Ja tylko z agencją, w pt telefon i pytanie czy w sobote jade.
No i pojechałam
Pierwszy raz :D
29 czerwca 2014 19:28 / 3 osobom podoba się ten post
Slinky

to jak mi umowa dojdzie, mogę do Was uderzyć? nie wymagam od nikogo porady prawnej, ale mogłybyście mi powiedziec, co jest normalne w umowie, a co nie. Czy w umowie powinny być np namiary na osobe, którą będę się opiekować? No i ponawiam pytanie, jak wyglądała rekrutacja? Rozmawiałyście z przyszłymi podopiecznymi, lub z rodzina?

1/adres siedziby firmy +NIP,REGON ,nr agencji pracy w KRAZ,telefon stacjonarny
2/adres miejsca pracy,nazwisko PDP lub jej rodziny
3/namiary na koordynatorke kontraktu w PL i D jesli jest/nie zawsze/
4/czas trwania kontraktu-od/do
5/zakres praw i obowiązków
6/wysokośc miesięcznego wynagrodzenia i zasady jego wypłacania
7/informacje dotyczace warunków zamieszkania,wyżywieni ,dostepu do telefonu/internetu
8/info nt czasu wolnego
dwa ostatnie punkty często dopiero na miejscu sie ustala ,agencje w to nie ingerują ,ale Ty germanistka to sobie poradzisz:)
9/będzie pewno punkt o karach w razie picia alkoholu czy inny rażących zachowań podczas pracy-w każdej prawie umowie jest cos takiego,normalka:)
10/punkt dotyczący obustronnego wypowiedzenia umowy z roznych przyczyn,albo po zakonczeniu kontraktu
11/jeśli jest wstawanie nocne ,powinno w umowei byc ujęte
 
Coś na pewno pominełam,ale to chyba te najważniejsze.
 
 
29 czerwca 2014 19:29
nomka, a umowę kiedy podpisywałaś?