Mój pierwszy wyjazd

14 maja 2017 18:13
Kobietka

Ja nie przepadam za świecidełkami. Tipsów nigdy nie miałam, ani innych przedłużaczy :hihi:
Raz syn Pdp poprosił, żebym zdjęła bransoletkę, bo mogę zadrasnąć w czasie pracy jego mamę. Ale tam prawie wszystko było...dziwne trochę :boi sie:

Swiecidelka mam na mysli bizuteria bo co innego? Prawdziwa a nie tam jakie podbrobione. Lubia nosic ale tyz wiele razy gubilam albo zostawilam gdzie i po ptakach. Wola pierscionki, bransoletek nie nosza bo to rzeczywiscie mi przeszkada. Lubia tyz co na szyje zawiesic. Dobrze,zes mi przypomnialam trza wyczyscic przed wyjazdem.
14 maja 2017 19:29
EwaR65

Swiecidelka mam na mysli bizuteria bo co innego? :-) Prawdziwa a nie tam jakie podbrobione. Lubia nosic ale tyz wiele razy gubilam albo zostawilam gdzie i po ptakach. Wola pierscionki, bransoletek nie nosza bo to rzeczywiscie mi przeszkada. Lubia tyz co na szyje zawiesic. Dobrze,zes mi przypomnialam trza wyczyscic przed wyjazdem.

Prawdziwa. Bransoletka mi nie przeszkadza zupełnie, pierścionki też, bo nie są wysadzane cennymi kamieniami  A na szyi nic nie noszę.
17 lipca 2017 21:31 / 7 osobom podoba się ten post
Witam Opiekunki i Opiekunów. Od dłuższego czasu zaglądam na forum przeczytałem prawie wszystkie wątki, czasami byłem przerażony czasami rozbawiony. Z myślą o wyjeździe jako opiekun nosze się już dosyć długo ale zawsze jakoś tak się nie składało ciągle coś w moim życiu się działo co nie pozwalało mi wyjechać. Teraz temat powrócił. Dzisiaj wstałem rano i postanowiłem podzwonić po agencjach tak z rzutu bez jakiegokolwiek przygotowania. Nigdy nie przechodziłem takiej rozmowy więc pierwsza była trochę stresująco ale później poszło z górki, rozmawiałem chyba z pięcioma agencjami w każdej przeszedłem od razu rozmowę po niemiecku i okazało się że mój niemiecki według nich jest więcej niż komunikatywny jakoś w to wątpię ale jak tak mówią to może tak jest. Chcę na początek wyjechać na miesiąc sierpień podobno bez problemu znajdą mi ofertę pożyjemy zobaczymy. Jedna firma ma mi przedstawić oferty w piątek przez telefon i chcą jeszcze raz rozmawiać po niemiecku, druga firma umówiła mnie na spotkanie w biurze przedstawią mi oferty pracy. Do pozostałych wysłałem jeszcze kwestionariusze i czekam. Jestem ciekawy czy mi coś zaproponują. Na cud nie liczę. jedna z firm podała mi stawkę 1100 euro miesięcznie czy jak na pierwszy raz to w miarę ok ? Pewnie pojadę na zastępstwo ale to mi pasuje. Oj mam nerwa strasznego przed tym pierwszym wyjazdem
17 lipca 2017 22:51 / 3 osobom podoba się ten post
Piterek 1100 na początek to może ok. Mogliby Ci dać jeszcze wakacyjny bonus. Nie ma co się stresować, choc łatwo nam mówić po kilku latach pracy. Trzeba przejść ten pierwszy raz, choć nieraz boli.:) Choć nie zawsze. Moje wspomnienia z pierwszego razu są całkiem w porządku.:) Jak chcesz poczytaj tutaj http://nieocenioneopiekunki.com/moje-pierwsze-doswiadczenia-w-pracy-opiekunki-osoby-starszej/ Ja nauczyłam się nastawiać pozytywnie do pracy, nowych rodzin i kurcze jakoś mi idzie. Naprawdę.
18 lipca 2017 00:08 / 2 osobom podoba się ten post
Krymas pozytywnie to jestem nastawiony tylko trochę nerwowy. Wspominali coś o bonusie jak będę rozmawiał to dopytam dokładnie.
18 lipca 2017 10:08 / 1 osobie podoba się ten post
Pietre, to Ty?
18 lipca 2017 10:19 / 7 osobom podoba się ten post
Piterek

Krymas pozytywnie to jestem nastawiony tylko trochę nerwowy. Wspominali coś o bonusie jak będę rozmawiał to dopytam dokładnie.

Zeby to nie był współmałżonek w bonusie
18 lipca 2017 13:34
aniao

Zeby to nie był współmałżonek w bonusie :skacze3:

Na przykład. :)
18 lipca 2017 13:34
aniao

Zeby to nie był współmałżonek w bonusie :skacze3:

Na przykład. :)
18 lipca 2017 17:52 / 1 osobie podoba się ten post
aniao

Zeby to nie był współmałżonek w bonusie :skacze3:

   na taki bonus się nie piszę 
18 lipca 2017 17:54 / 2 osobom podoba się ten post
ewal8

Pietre, to Ty?

Raczej nie 
18 lipca 2017 18:28 / 1 osobie podoba się ten post
Piterek

Raczej nie 

Spoko, zbieżność nicków w takim razie. Powodzenia na nowej drodze życia jakby co.
18 lipca 2017 19:09
ewal8

Spoko, zbieżność nicków w takim razie. Powodzenia na nowej drodze życia jakby co. :-)

Dzięki dzięki 
27 sierpnia 2017 10:36 / 1 osobie podoba się ten post
Witam chciałam spytać jak wygląda zamiana opiekunek na szteli , w momencie kiedy nowa opiekunka wchodzi do domu, jakie najważniejsze informacje powinna przekazać zmienniczka która ma wracać do swego domu . Dla mnie najważniejsza kwestia planu Dnia, kwestia posiłków i ogólnie zachowanie pdp i przebieg nocy ?
Może ktoś mniej więcej opowiedzieć jak to wygląda?
Pierwszy wyjazd do Niemiec dopiero przede mną;)
Pozdrawiam


27 sierpnia 2017 12:59 / 3 osobom podoba się ten post
Ewelina to o co tu pytasz ,zapytaj zmienniczki.Powinna ci wszystko powiedzieć,dopytaj o przerwę ,bo musisz ją mieć.Choroby Pdp,towarzyszenie w ciągu dnia,zakupy kto robi.Zresztą u każdego Pdp jest inaczej.Bliżej wyjazdu ,czy już na miejscu pytań będzie więcej.Pytaj ,a dostaniesz odpowiedż ,czy poradę.