Mój pierwszy wyjazd

27 listopada 2017 20:02 / 4 osobom podoba się ten post
Ewelina645

Myślę że mi też wypadałoby mieć prezent ?
Myślałam o jakiś dobrych ciasteczkach bądź ptasim mleczku , jakoś głupio z pustymi rękoma czy się mylę ?

Mozesz zakupic symbolicznie po tabliczce czekolady. Nie musisz dawac nic, ale cos slodkiego,zapakowanego koniecznie w ladny papier, ozdobionego kokardkami,bedzie jak najbardziej na miejscu ;)
27 listopada 2017 20:07 / 4 osobom podoba się ten post
Eva74

Witam wszystkich to moje początki na forum wiec wybaczcie wszystkie błędy wyjeżdżam w tym tygodniu do pracy w opiece wNIemczech do opieki nad chorym panem który mieszka z żona strasznie się obawiam czy poradzę sobie język znam słabo jadę za pośrednictwem firymy i nie wiem czego się spodziewać 

Jezyk sobie podciagniesz podczas zlecenia. To nawet fajna forma zabawy , pytanie podopiecznych was ist das? ;))) Ciesza sie,ze moga sie porzydac i podpowiadaja bardzo chetnie. Nie ma sie czego bac. Wiele osob jechalo pierwszy raz ze slaba znajomoscia jezyka, a nawet z zadna. Poradzisz sobie spiewajaco, jako i inne osoby sobie pordzily;)
27 listopada 2017 20:17 / 6 osobom podoba się ten post
hawana

Jesli wyjezdzasz przez firme to mozesz sie spodziewac, ze Twoi pdp tez maja umowe, ktora musza wypelnic. Zerwanie jej grozi im konsekwencjami pienieznymi.Nie moga Cie po prostu wygonic.
Zobowiazujesz sie, ze nie bedziesz pic alkoholu i tego musisz przestrzegac, bo zaplacisz kare umowna, zjedziesz i nie zarobisz.
Nie martw sie za bardzo jezykiem, bo jesli rodzina zaakceptowala opiekunke ze slabym, podstawowym lub komunikatywnym to taka dostaja.Rodzina ma prawo weryfikowac jezyk, wtedy dzwonia, rozmawiaja z nami po niemiecku i slysza jak mowimy.
Kontaktuj sie z firma i z nami za posrednictwem forum. Pomozemy, podpowiemy. 
Biust do przodu i do ataku:-)

Z tym alkoholem to jej nie strasz ,bo wszędzie dają lampkę wina czy dwie i nikt nikogo z tego powodu nie wywala z pracy.Sznapsy i piwo też jest podawane .Wszystko rozsądnie i z głową.
27 listopada 2017 20:25 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Z tym alkoholem to jej nie strasz ,bo wszędzie dają lampkę wina czy dwie i nikt nikogo z tego powodu nie wywala z pracy.Sznapsy i piwo też jest podawane .Wszystko rozsądnie i z głową.

No masz racje,przecież jak do obiadu podają lapkę wina to co takiego,albo piwo.Wiadomo jak ktoś ma problem alkoholowy to niech lepiej w domu siedzi,bo to na raz sztuka,ale lapka wina nikomu nie zaszkodziła wręcz dla zdrowotności się wypija.
27 listopada 2017 21:04 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Z tym alkoholem to jej nie strasz ,bo wszędzie dają lampkę wina czy dwie i nikt nikogo z tego powodu nie wywala z pracy.Sznapsy i piwo też jest podawane .Wszystko rozsądnie i z głową.

Teresko, przeciez wiemy, ze nie o taka konsumpcje chodzi
27 listopada 2017 21:19 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Teresko, przeciez wiemy, ze nie o taka konsumpcje chodzi:-)

No proste ,że o degustacji piszemy.
29 listopada 2017 08:51 / 1 osobie podoba się ten post
Witam to moje początki na forum wyjeżdżam pierwszy raz do Niemiec do pracy język dosc słaby. Słuchajcie czego mogę się spodziewac , jak wyglądają Święta czy to tak jak u nas .Wyjeżdżam 19 grudnia więc będzie tylko parę dni do świąt. Pozdrawiam
29 listopada 2017 09:07 / 5 osobom podoba się ten post
Jeśli możesz ,to zadzwoń do zmiennczki jakie tam zwyczaje panują.Bo możesz być tylko z Pdp sama ,a i również rodzina zaprasza lub przynosi wszystko.Raczej nie bierz się za szykowanie ,bo za dużo niewiadomych czeka cię.Bardzie skup się na tym co tam zastaniesz ,co trzeba robić ,jaki Pdp.Wszystko nowe dla ciebie.Wigila raczej jest ze schabowym lub kiełbaskami,jakieś sałatki ,może ryby.Ale to zależy jak rodzina obchodzi.
05 grudnia 2017 10:43 / 2 osobom podoba się ten post
Witam wszystkie panie i panow pracujacych w opiece...wyjezdzam pierwszy raz moja praca bedzie w miescie Ofenbach cos ktos juz slyszal o tej szteli ???/
05 grudnia 2017 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
gradka

Witam wszystkie panie i panow pracujacych w opiece...wyjezdzam pierwszy raz moja praca bedzie w miescie Ofenbach cos ktos juz slyszal o tej szteli ???/

Kolo Frankfurtu?
05 grudnia 2017 10:58 / 1 osobie podoba się ten post
gradka

Witam wszystkie panie i panow pracujacych w opiece...wyjezdzam pierwszy raz moja praca bedzie w miescie Ofenbach cos ktos juz slyszal o tej szteli ???/

Jak na pierwszy raz fajnie Ci się trafiło,duże miasto,oby pd była ok,i wszystko będzie super.Powodzenia
05 grudnia 2017 12:12
tak sztela kolo Frankfurtu
05 grudnia 2017 12:17 / 1 osobie podoba się ten post
zawsze jest pierwszy raz hihi--pierwszą stele pamiętam ,bo byłem tam dwa lata a języka uczyła mnie żona PDP-go,bo była w szkole belferką hihi.Umiałem tylko liczyć bo matka trochę umiała po niemiecku.
06 grudnia 2017 11:36
Witam wszystkich
Chciałam spytać jak przebiega organizacja wyjazdu , kiedy wyjazd jest przez agencje , ja planowo mam wyjechać 9 Grudnia do Frankfurtu a informacji o busie ani widu ani słychu
mój przejazd miał być załatwiony tydzień temu ale podobno żaden przewoźnik nie zgadza się na zabranie mnie z mojej miejscowości , ponoć nie po drodze i za daleko :D
06 grudnia 2017 11:45 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

Witam wszystkich
Chciałam spytać jak przebiega organizacja wyjazdu , kiedy wyjazd jest przez agencje , ja planowo mam wyjechać 9 Grudnia do Frankfurtu a informacji o busie ani widu ani słychu
mój przejazd miał być załatwiony tydzień temu ale podobno żaden przewoźnik nie zgadza się na zabranie mnie z mojej miejscowości , ponoć nie po drodze i za daleko :D

Zadzwoń +48505107878  Trans-Radzi obsługują Braniewo.