Przepisy kulinarne

31 grudnia 2012 13:49
He!He!He!

No to jestem nim!
31 grudnia 2012 15:07
Zjawko!A dlaczego - "Kursy i szkoły"?

Andrea,to nie jest takie proste - to są właściwie moje "sekretne" przepisy,muszę się zastanowić,który mogę "udostępnić"!


A poza tym,napisałam na począzku tematu - "O Wasze przepisy kulinarne".
31 grudnia 2012 16:08
Diakonko!!!!!!!przepis na sledzie !!!albo nie gadamy,......smaka narobilas i sie zmylas,a fe!!!!!!fi donc!!!!!
31 grudnia 2012 20:46
Kasia, uratowałaś honor tego działu, gdzie dużo wpisów a mało ...przepisów!
31 grudnia 2012 22:38
ojej, ale jesteście dziewczyny natrętne!!! fuj...Diakonka jest szefową renomowanej restauracji i nie może Wam zdradzać arkanów wiedzy ( konkurencja wszak nie śpi...), a Wy dziewczynie po prostu ręce wykręcacie , aby odkryła Wam tajniki kulinarii...
06 stycznia 2013 17:48
Bigos:



Wiedza podstawowa -

1, Bigos gotuję tylko wtedy,gdy naprawdę tego chcę - nic na przemoc

2. Jak już siądzie na mnie "muza bigosowa", muszę mieć na niego dużo czasu.

3. Puszczam wtedy moją ukochaną muzykę - np. - fado.

4.i zaczynam:

- potrzebuję co najmniej 3 gatunki mięsa( podstawa to- wieprzowe,wołowe i dziczyzna),wszystkie,w formie gulaszu doprawiam i piekę odzielnie,inaczej.

- kapusty -też 2 rodzaje,kiszona i zwykła,każda również inaczej doprawiana i osobno gotowana

-wędzonki - zawsze boczek wędzony(nie tzw."parzony),kiełbasa musi być polska(najlepiej śląska,albo toruńska)

-dodatki: przecier pomidorowy,grzybki suszone(często,jeżeli jesień,to świerze,samoręcznie zbierane),suszone śliwki,wino Kadarka,

To tyle.Jeśli ktoś odpisze,to podam przepis na śledzie "pod pierzynką" i korzenne.

07 stycznia 2013 15:05
dziewczyny kochane ratunku ja tu zdana jeste na to co córeczka do jedzenia kupi zakupy raz w tygodniu a babcia przeważnie warzywna z tym sobie jakoś radze ale babcia kazała kupić córce schmeckt wiecie boczek podpowiedzcie mi prosze jak oni to tu jedzą i do czego używają --nie smiejcie sie ze mnia tylko pomóżcie sierocieee
07 stycznia 2013 15:18
może chodzi o - "speck"?

Speck to słonina, nie wiem o co chodzi z tym "schmeckt"?! to słowo oznacza - "smakuje",jeżeli chodzi o boczek,możesz śmiało zrobić kartofle zasmażane na boczku,oni lubią te "bratkartoffeln",może być nawet z jajkiem sadzonym,albo z "bratwurstem",kiełbaską smażoną. Ciężkie,niezdrowe,smakowite!
07 stycznia 2013 21:32
ale ja głupia jestem no pewnie że zle napisalam--to ma być bauchspeckt--przepraszam ale ja tu dopiero pierwsze kroki stawiam --dzieki diakonka ziemniaki gotujemy w mundurkach potem podpiekamy osobno ten boczek tak? grube te kawalki lubia? i mieszamy razem ---oni na tym zupy robią czy sie myle? oświeccie nie d o ś w i e c o n ą
08 stycznia 2013 08:56 / 1 osobie podoba się ten post
Diakonka Ty cwana jesteś. Swoich to nie ale nasze to owszem, owszem. Oj nieładnie, nieładnie....
08 stycznia 2013 10:21
witam .mam pytanko.Jak robic warzywa do obiadu,np brukselka lub inne warzywa.Jak oni lubia jesc te warzywa.Prosze o odp..Pozdrawiam
08 stycznia 2013 10:31 / 2 osobom podoba się ten post
Brukselke ,gotujesz w osolonej wodzie, nastpnie wrzucasz na patelnie z maslem i lekko podsmazasz, tak jest u mnie.
08 stycznia 2013 12:59
do anka 28 ja brukselke i kalafior gotuje w wodzie z sola i cukrem a potem okraszam to bułka tarta usmażona na masełku
09 stycznia 2013 09:52
dzieki za podpowiedz
09 stycznia 2013 10:52
Ja robię też kalafiora panierowanego/tak jak kotlety,w jajku i w bulce z przyprawa do kurczaka i polewam sosem holenderskim z kartonika,dodaje do niego zabek czosnku albo troszke koperku.

Brukselke proponuje gotowac odkryta i dodac mleka do wody ,nie smierdzi tak na caly dom:)