Przepisy kulinarne

22 sierpnia 2017 13:47 / 5 osobom podoba się ten post
justak

Jeszcze nie robiłam zupy szpinakowej ale sprobuję na dniach. Lubię zupę szczawiową, to i szpinakowa powinna mi posmakować :) Polecam ze swojej strony ten przepis na sałatkę z brokułami i jajkiem: https://www.przepisy.pl/przepis/salatka-z-brokulami-i-jajkiem Sałatka uniwersalna,że tak powiem: na kolację na obiad na imprezę rodzinną

Ewidentnie posiadasz klucz uniwersalny....zdobyłaś go na " uniwersytecie"?
22 sierpnia 2017 14:06 / 5 osobom podoba się ten post
Alaska

Ewidentnie posiadasz klucz uniwersalny....zdobyłaś go na " uniwersytecie"?

Tak ....trzeciego wieku .
22 sierpnia 2017 14:21 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Ewidentnie posiadasz klucz uniwersalny....zdobyłaś go na " uniwersytecie"?

Jak ''wykładała' kafelki w klozecie,,,,,,,,,,,[ na Uniwersytecie oczywiście].

to jest taki żart dla jasności.
22 sierpnia 2017 20:31 / 7 osobom podoba się ten post
justak

Jeszcze nie robiłam zupy szpinakowej ale sprobuję na dniach. Lubię zupę szczawiową, to i szpinakowa powinna mi posmakować :) Polecam ze swojej strony ten przepis na sałatkę z brokułami i jajkiem: https://www.przepisy.pl/przepis/salatka-z-brokulami-i-jajkiem Sałatka uniwersalna,że tak powiem: na kolację na obiad na imprezę rodzinną

03 października 2017 22:10 / 6 osobom podoba się ten post
SAŁATKA RYŻOWA

torebka ryżu ugotowanego
2 piersi z kurczaka pokrojone w kostkę,wymieszane z przyprawą czerwony Knorr lub inną/gyros.do kurczaka/i usmażone na oleju
puszka kukurydzy
1 duża czerwona papryka,pokrojona w drobniutką kosteczkę
1-2 pokrojone pomidory,większa kostka
1-2 koszone lub konserwowe ogórki ze skórką ,pokrojone w kostkę
ok.30 dkg pokrojonych pieczarek ,obsmażonych na tłuszczu po kurczaku-po usmażeniu całośc dodac do miski z innymi składnikami
pestki słonecznika,uprażone na suchej patelni
zielona pietruszka
Wszystko do michy,wymieszać i do lodówki.Najlepsza jest na drugi dzień ,jak się wszystko przegryzie.
03 października 2017 22:14 / 3 osobom podoba się ten post
Zapomniałąm dopisać,że zamiast ryżu można użyć kaszy jaglanej albo kuskusu.I w sumie to nie ryż ma być wypełniaczem tylko wszystkie pozostałe składniki.
03 października 2017 22:38 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Zapomniałąm dopisać,że zamiast ryżu można użyć kaszy jaglanej albo kuskusu.I w sumie to nie ryż ma być wypełniaczem tylko wszystkie pozostałe składniki.

Dziękuje za pomysł. Może wykonam podobną, bo o czerwonym Knorrze nie miałem pojęcia.
I ogórki kiszone mam. Moje z lata.
Tej kukurydzy nie dodam. Zamienię ją czymś innym. I kasza koniecznie jaglana będzie, nie ryż. 
Dodam ociupinkę oliwy na koniec. 
03 października 2017 22:48 / 3 osobom podoba się ten post
Sałatka z makaronu sojowego Paczka ( mała ) makaronu sojowego 2 ogórki świeże ( polne ) 1 opakowanie paluszków krabowych 2 ząbki ( lub więcej ) czosnku Pęczek koperku Majonez Makaron zalać gorącą wodą, po 10 min odcedzić i pokroić Paluszki krabowe i ogórki w kostkę, dodać czosnek i koperek, wymieszać z majonezem i gotowe.
05 października 2017 10:46 / 2 osobom podoba się ten post
Zbliża sie jesień i zima. Dobrze byłoby uzupełnić niedobory witamin w organizmie. Polecam dwa przepisy na soki owocowe, które ostatnio polubiłam:
Pierwszy przepis:
mały burak czerwony
5 marchwi
kawałek świeżego ogórka (ok. 2 cm)
3 jabłka
mały pęczek natki lub kilka liści sałaty
Podawaj naprzemiennie składniki twarde. Koktajl należy pić na czczo.
Dobry na wątrobę

Drugi przepis:
1 grejpfrut
3 krążki ananasa
2 pomarańcze
2 marchewki
1cm korzeń imbiru

Czasami zdarza mi się takim sokiem zastąpić kolację :)

Kilka dobrych przepisów jest jeszcze tutaj: https://www.eujuicers.pl/blog?articleFilter-s%5Btag%5D=15
05 października 2017 12:58 / 4 osobom podoba się ten post
Oooo,Tala.A co to ?Na urlopie byłaś?
U mnie dziś soczek marchewkowo-jabłkowo-malinowy.
05 października 2017 19:01 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Oooo,Tala.A co to ?Na urlopie byłaś?
U mnie dziś soczek marchewkowo-jabłkowo-malinowy.

Marchewka,jablka, pomarancze ja taki robie i czasami daje tyz kiwi ale nie czesto robie soki bo mi sie nie kce machiny myc  
06 października 2017 11:44
Trochę byłam :)
19 października 2017 22:47 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Sałatka z makaronu sojowego Paczka ( mała ) makaronu sojowego 2 ogórki świeże ( polne ) 1 opakowanie paluszków krabowych 2 ząbki ( lub więcej ) czosnku Pęczek koperku Majonez Makaron zalać gorącą wodą, po 10 min odcedzić i pokroić Paluszki krabowe i ogórki w kostkę, dodać czosnek i koperek, wymieszać z majonezem i gotowe.

Bardzo lubię tę sałatkę, tylko nigdy nie robiłam z ogórkiem ... będę musiała przetestowć 
27 października 2017 13:25 / 5 osobom podoba się ten post
KOTLECIKI ZIEMNIACZANE
Ugotowane i ugniecione porządnie ziemniaki,1 całe jajko,przyprawy wg uznania,troszke bułki tartej-na tyle ,żeby się dobrze formowały i nie rozpadały.Ew.jakaś zielenina do tego farszu.Wymieszać i lepić nieduże kotleciki,obtaczać w b.tartej i smażyć na oleju na rumiano.Alternatywa dla odgrzewanych ziemniaków:)

*********

SAŁATKA MAKARONOWA/IMPROWIZACJA/
Makaron kokardki
Pierś kurczaka w kostkę,dodacprzyprawy wg gustu,odrobinę oleju,wymieszac obsmażyć
Czerw.papryka w kosteczkę
Kukurydza
Ziel. pietruszka
Ogórek kons. lub kiszony w kostkę/albo zamiennie ze 2 pomidory/
Pieczarki-plasterki obsmażone na oleju po kurczaku
Wszystko razem wymieszać ,olej ze smażenia też,ew.dosmaczyć i gotowe.Zamiast makaronu można ryż.Można też dodacczerw.fasolę z puszki ,można troche majonezu-ja nie daję.Smacznego:)
21 listopada 2017 16:20 / 2 osobom podoba się ten post
Jak robicie grunkohl? jeszcze nie robiłam jak jestem tyle lat.mam w słoiku i dotego kiełbaski .