Przepisy kulinarne

21 listopada 2017 16:34 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Jak robicie grunkohl? jeszcze nie robiłam jak jestem tyle lat.mam w słoiku i dotego kiełbaski .

Pewnie jest juz gotowy, nieraz juz z kasza, kiełbaski gotuje plus ziemniaki, tak było w Oldenburg u.
21 listopada 2017 16:38 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Pewnie jest juz gotowy, nieraz juz z kasza, kiełbaski gotuje plus ziemniaki, tak było w Oldenburg u.

dziękuję
22 listopada 2017 09:29 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

Jak robicie grunkohl? jeszcze nie robiłam jak jestem tyle lat.mam w słoiku i dotego kiełbaski .

22 listopada 2017 13:31 / 3 osobom podoba się ten post
Mariakwiecien

Jeszcze nie robiłam jednak znalazłam dwa przepisy. http://durszlak.pl/przepis/grunkohl-regionalne-danie-z-polnocnych-niemiec?c=tag&t=grunkohl
http://durszlak.pl/przepis/grunkohl-czyli-jarmuz?c=tag&t=smufi-z-jarmuzu
 

Dziękuję bardzo.wyszło dobrze bo smakowało a podniebienie ma wybredne.Posmazyłam pocięty boczek, cebulkę dodałam grunkhol sól, pieprz, gałke muszkatałowa trochę kminku ipobertałam dodałam kiełbaski ufff i musztardę ekstra obok z kartofelkami
22 listopada 2017 16:40 / 3 osobom podoba się ten post
Pochwałę się , pieklam dzisiaj Pickert
23 listopada 2017 09:38 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Dziękuję bardzo.wyszło dobrze bo smakowało a podniebienie ma wybredne.Posmazyłam pocięty boczek, cebulkę dodałam grunkhol sól, pieprz, gałke muszkatałowa trochę kminku ipobertałam dodałam kiełbaski ufff i musztardę ekstra obok z kartofelkami:aniolki:

Bardzo się cieszę:)
23 listopada 2017 09:59 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Pochwałę się , pieklam dzisiaj Pickert:gotuje:

Zjadliwe? .  Tu są podane składniki. 40 g Hefe 500 g Mehl 250 ml Milch, kochende 1 EL Zucker 5  Ei(er) 1 TL Salz 100 g Korinthen 50 g Rosinen 500 g Kartoffel(n)   Schmalz, zum Ausbacken Jak racuchy,tylko z kartoflami. Dla mnie dziwne połączenie,ale smak może byc całkiem fajny.
23 listopada 2017 10:02 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Zjadliwe? .  Tu są podane składniki. 40 g Hefe 500 g Mehl 250 ml Milch, kochende 1 EL Zucker 5  Ei(er) 1 TL Salz 100 g Korinthen 50 g Rosinen 500 g Kartoffel(n)   Schmalz, zum Ausbacken Jak racuchy,tylko z kartoflami. Dla mnie dziwne połączenie,ale smak może byc całkiem fajny.

Tak, podobne jak racvuchy, jestem w NRW, to ich regionalny specjalne, smakuja nawet nawet, moja maruda czrery zjadla
24 listopada 2017 09:49 / 2 osobom podoba się ten post
Nigdy nie robiłam buraczków na ciepło, a tak mnie jakoś naszło.

Jakiś sprawdzony przepis? Raczej nie na słodko.
24 listopada 2017 10:28 / 6 osobom podoba się ten post
basiaim

Nigdy nie robiłam buraczków na ciepło, a tak mnie jakoś naszło.

Jakiś sprawdzony przepis? Raczej nie na słodko.

Ja robię tak: Ścieram buraczki na tych drobniejszych oczkach,do rondelka na masełko ( nie za dużo ) chwilę podduszam  .Oprószam mąką ,dodaję troszkę słodkiej śmietanki ,mieszam i doprawiamy mocno pieprzem,solą ,wegetą i oczywiście octem winnym, jabłkowym czy cytryną ,co kto lubi.Można dodać chrzanu, będzie ćwikła na ciepło . Zamruga parę razy i gotowe.Jak za gęste to dolewam odrobinę wody.
08 grudnia 2017 21:12 / 5 osobom podoba się ten post
Taki ciekawy przepis na śledzie znalazłam-ktoś robi?

Pyszne i proste śledzie gotowane,można zrobić dwa tygodnie przed świętami i mogą stać do nowego roku przepis
1,5 kg śledzi matiasy,świeże (tuszki)
3/4 szkl oleju
1 szkl wody
3/4 szkl octu
0,5 kg cebuli
1 łyżka cukru, 1 łyżka soli, estragon, gorczyca, pieprz w ziarenkach, ziele, liść laurowy.
Śledzie i cebulę kroimy, układamy w głębokiej patelni przekładamy cebulą, dodajemy przyprawy i zalewamy wodą z octem i oliwą. Gotujemy na maleńkim ogniu pod przykryciem ok 30 min. Nie wolno mieszać, od zagotowania gotujemy ok 20 min, dobrze wystudzić najlepiej przez noc, dopiero wtedy przełożyć do słoika. Śledzie mogą stać w słoiku nawet 3 tygodnie.
08 grudnia 2017 22:02 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Taki ciekawy przepis na śledzie znalazłam-ktoś robi?

Pyszne i proste śledzie gotowane,można zrobić dwa tygodnie przed świętami i mogą stać do nowego roku :-) przepis
1,5 kg śledzi matiasy,świeże (tuszki)
3/4 szkl oleju
1 szkl wody
3/4 szkl octu
0,5 kg cebuli
1 łyżka cukru, 1 łyżka soli, estragon, gorczyca, pieprz w ziarenkach, ziele, liść laurowy.
Śledzie i cebulę kroimy, układamy w głębokiej patelni przekładamy cebulą, dodajemy przyprawy i zalewamy wodą z octem i oliwą. Gotujemy na maleńkim ogniu pod przykryciem ok 30 min. Nie wolno mieszać, od zagotowania gotujemy ok 20 min, dobrze wystudzić najlepiej przez noc, dopiero wtedy przełożyć do słoika. Śledzie mogą stać w słoiku nawet 3 tygodnie.

Robie takie sledzie na rozne sposoby. Zalewe octowa lub octowo-estragonowa gotuje oddzielnie(ocet, cukier, sol, woda, lisc laurowy, ziele angielskie, estragon liscie z ogrodka ). Zielonego sledzia smaze w otoczce z maki i jajka albo bez. Potem zalewam(ciepla ciecza z przyprawami), dodaje olej lub koncentrat pomidorowy albo rodzynki, cebule i po wystudzeniu  przegryzaja w lodowce. Przegryzac sie musza, zeby ocet skruszyl osci. Czasem nie leza w lodowce tylko  zagotowuje w sloikach(np. z pomidorkami koktajlowymi dla ozdoby). Wtedy bez oleju. Osobiscie najbardziej lubie tego w gestym koncentracie pomidorowym. Porzadny kawal ryby i sos pomidorowy.Mniam 
14 grudnia 2017 12:48
Czy macie przepis na zasolenie świeżych śledzi? Chciałabym je później użyć do różnych potraw m.in.sałatek
14 grudnia 2017 16:49 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Ja robię tak: Ścieram buraczki na tych drobniejszych oczkach,do rondelka na masełko ( nie za dużo ) chwilę podduszam :hihi: .Oprószam mąką ,dodaję troszkę słodkiej śmietanki ,mieszam i doprawiamy mocno pieprzem,solą ,wegetą i oczywiście octem winnym, jabłkowym czy cytryną ,co kto lubi.Można dodać chrzanu, będzie ćwikła na ciepło . Zamruga parę razy i gotowe.Jak za gęste to dolewam odrobinę wody.

Ja też tak robię tylko ścieram na tarce jarzynowej,jakoś nie lubię takiej papki,wolę na grubszych oczkach,na ćwikłę ścieram na drobnych
14 grudnia 2017 17:19 / 2 osobom podoba się ten post
Malina

Ja też tak robię tylko ścieram na tarce jarzynowej,jakoś nie lubię takiej papki,wolę na grubszych oczkach,na ćwikłę ścieram na drobnych

Na tej drobnej z boku tarki prostokątnej.