Przepisy kulinarne

14 grudnia 2017 17:20 / 6 osobom podoba się ten post
basiaim

Nigdy nie robiłam buraczków na ciepło, a tak mnie jakoś naszło.

Jakiś sprawdzony przepis? Raczej nie na słodko.

Poszukaj buraczki zasmażane... Moje ulubione danie, ale w wykonaniu majej mamy... Na zasmażkę daję utarte (na zupełnie drobnej tarce), gotowane buraki, przysmażam dość porządnie...Przyprawiam solą i cukrem i ocet... Wyciskam sporo czosnku i na końcu doprawiam gestą śmietaną... Pycha.., ale mojej mamie zawsze wychodza lepiej niż mi... )))))
17 stycznia 2018 21:13 / 2 osobom podoba się ten post
Kulka coś dziś wspominała o potrawie "garnek warzyw i palatschinken".Poszperałąm w necie a tam naleśniki i to na słodko...Ktoś ,coś????
17 stycznia 2018 21:35 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Kulka coś dziś wspominała o potrawie "garnek warzyw i palatschinken".Poszperałąm w necie a tam naleśniki i to na słodko...Ktoś ,coś????

Z ciekawości też poczytałam, bo nie spotkałam się z tą nazwą naleśników- jednak, jak się okazuje. 
17 stycznia 2018 21:37 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Kulka coś dziś wspominała o potrawie "garnek warzyw i palatschinken".Poszperałąm w necie a tam naleśniki i to na słodko...Ktoś ,coś????

Z tego co się orientuję to taki rodzaj naleśników z kuchni austriackiej i można je podawać na słodko ,jak i z nadzieniem wytrawnym czyli z warzywami jak zasugerowała Twoja Kuleczka.
17 stycznia 2018 22:37 / 4 osobom podoba się ten post
Skoro temat wyciągnięty, to pochwalę się jeszcze kwasem z buraków- wyszedł mi idealny. Jest wyrazisty i wszystkie smaki grają ze sobą . Jak piję, to rozkoszuje się jego smakiem i oczami wyobrażni widzę, jak wchodzi w mój krwioobieg , oczyszcza , dokarmia , zmienia wszystko na różowo
19 stycznia 2018 15:02
Cevapcici-zakupiła córka ,na tacce roladki wołowe-nie robiłąm nigdy tego.Czy one sa juz przyprawione?Jak to robicie?I z jakimi dodatkami?Ziemniaki?Surówka?Sos? Pomocy!!!!
19 stycznia 2018 15:31
kasia63

Cevapcici-zakupiła córka ,na tacce roladki wołowe-nie robiłąm nigdy tego.Czy one sa juz przyprawione?Jak to robicie?I z jakimi dodatkami?Ziemniaki?Surówka?Sos? Pomocy!!!!

Kasia to nie roladki wołowe tylko coś jak nasze mielone, bo skład podobny,tylko te cavapcici są podłużne i na patyczkach od szaszłyków, rozgrzej patelnię mocno, te cudaczki na patelnie,obsmaż z każdej strony, do tego co chcesz, często podaje się z sałatą i sosem zaziki,ale jak zrobisz ziemniaki puree' to też będzie dobrze...
19 stycznia 2018 16:19
ania37

Kasia to nie roladki wołowe tylko coś jak nasze mielone, bo skład podobny,tylko te cavapcici są podłużne i na patyczkach od szaszłyków, rozgrzej patelnię mocno, te cudaczki na patelnie,obsmaż z każdej strony, do tego co chcesz, często podaje się z sałatą i sosem zaziki,ale jak zrobisz ziemniaki puree' to też będzie dobrze...

Patyczków nie mają:(I nic nie przyprawiać?
19 stycznia 2018 17:19 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Patyczków nie mają:(I nic nie przyprawiać?

Poczytaj na tej paczce, czy są przyprawy?  Nie wiem skąd to masz_ale normalnie mięso jest już dobrze przyprawione,bo one lekko ostre mają być, a jak nie, to doprawisz już usmażone, ewentualnie troszkę jakiegoś oleju, oliwy na patelnię....  
Zobacz w google. :D jak robią :D 
19 stycznia 2018 17:25 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Patyczków nie mają:(I nic nie przyprawiać?

Mięso powinno być przyprawione i wymieszane z warzywami. Roladki są podłużne, można je nadziać na wykałaczki do szaszłyków, chociaż nie ma takiej potrzeby. Spróbuj usmażyć 1 roladkę, zobaczysz jak będzie smakować. Smacznego!
19 stycznia 2018 18:09 / 1 osobie podoba się ten post
Alicjawas

Mięso powinno być przyprawione i wymieszane z warzywami. Roladki są podłużne, można je nadziać na wykałaczki do szaszłyków, chociaż nie ma takiej potrzeby. Spróbuj usmażyć 1 roladkę, zobaczysz jak będzie smakować. Smacznego!

Popróbuję surowego mięska czy przyprawione,że ja na to nie trafiłam jeszcze:)W żadnym domu nie jedli gdzie pracowałam:)
19 stycznia 2018 18:17 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Popróbuję surowego mięska czy przyprawione,że ja na to nie trafiłam jeszcze:)W żadnym domu nie jedli gdzie pracowałam:)

Ja trafiałam.
Były kupowane w mięsnym, luzem, gotowe, przyprawione. Dobrze myślisz- spróbuj surowego mięsa.
I tak, jak Ania pisze- potraktować jak kotlety mielone.
Jadłam też z grilla z dodatkiem sałaty.
04 lutego 2018 11:10 / 6 osobom podoba się ten post
W nawiązaniu do prośby Kasi i to nie do mnie, ale zanim Alaska , to ja dla porównania . Carpaccio z buraków czerwonych robię często, bo ja ' buraczkowa". Buraki piekę w piekarniku, obieram i robię cieniutkie plasterki obieraczką . Przygotowuję sos : ocet balsamiczny, miód, musztardą i olej .Na talerz idzie rukola, na to trochę tego sosu, następnie płatki buraczków, znowu sosik i pokruszony ser roquefort lub inny kozi i prażone ziarenka słonecznika lub piniowe. Na mój Geburstag zrobiłam w tej wersji " bogatej". Przy okazji tych wariacji carrpacciowych to robię w sezonie carpaccio z truskawek : Rucola, truskawki w cienkie plasterki i sos balsamiczny
04 lutego 2018 11:45 / 3 osobom podoba się ten post
margaritka59

W nawiązaniu do prośby Kasi i to nie do mnie, ale zanim Alaska , to ja dla porównania . Carpaccio z buraków czerwonych robię często, bo ja ' buraczkowa":-). Buraki piekę w piekarniku, obieram i robię cieniutkie plasterki obieraczką . Przygotowuję sos : ocet balsamiczny, miód, musztardą i olej .Na talerz idzie rukola, na to trochę tego sosu, następnie płatki buraczków, znowu sosik i pokruszony ser roquefort lub inny kozi i prażone ziarenka słonecznika lub piniowe. Na mój Geburstag zrobiłam w tej wersji " bogatej":mniam:. Przy okazji tych wariacji carrpacciowych to robię w sezonie carpaccio z truskawek : Rucola, truskawki w cienkie plasterki i sos balsamiczny :mniam:

Ale jak pieczesz?Same kładziesz na blaszkę czy w folii?Jak długo,w jakiej temp.?
04 lutego 2018 12:25
margaritka59

W nawiązaniu do prośby Kasi i to nie do mnie, ale zanim Alaska , to ja dla porównania . Carpaccio z buraków czerwonych robię często, bo ja ' buraczkowa":-). Buraki piekę w piekarniku, obieram i robię cieniutkie plasterki obieraczką . Przygotowuję sos : ocet balsamiczny, miód, musztardą i olej .Na talerz idzie rukola, na to trochę tego sosu, następnie płatki buraczków, znowu sosik i pokruszony ser roquefort lub inny kozi i prażone ziarenka słonecznika lub piniowe. Na mój Geburstag zrobiłam w tej wersji " bogatej":mniam:. Przy okazji tych wariacji carrpacciowych to robię w sezonie carpaccio z truskawek : Rucola, truskawki w cienkie plasterki i sos balsamiczny :mniam:

Ale to musi być smakowite    Też sobie przepiszę przepis     
Ps te buraczki ile potrzebują czasu w piekarniku ?