Ubrania darowane - jak się zachować?

20 października 2017 19:55 / 6 osobom podoba się ten post
Moje zdanie jest takie - tymi "wątpliwymi prezentami" Niemcy pokazują, że mają nas Polaków w głębokim poważaniu. Bo jeśli jedziemy tyle km do ciężkiej niewdzięcznej pracy,zostawiajac dom i rodzinę , za 1000-1500 € to musimy byc bardzo biedni i poszkodowani. Analogicznie to samo jest u nas z Ukraińcami . Więc nie dziwmy się. Ja dostalalam od znajomej Niemki ,swego czasu , używaną maskotkę oraz kolorowe długopisy .
20 października 2017 20:05 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Pewnie też tak, ale ja nie daję "biednym" gorszego jedzenia... Oni o nas wiedzą tyle co nic, znają Lewandowskiego, a resztą się nie interesują...))))

Też nie daję gorszego, starego. Jak jest składka na jedzenie to kupujemy suchy prowiant. Przed świętami jest dużo takich akcji.
21 października 2017 10:24 / 4 osobom podoba się ten post
Jednego razu znalazłam w kieszeni darowanego płaszcza 50 euro . Chciałam oddać , no nie mogłam podopieczna powiedziała dostałaś ? to należy do ciebie .
07 stycznia 2020 21:37 / 4 osobom podoba się ten post
Przeleciałam cały temat . Wiecie, że ja z dwóch prawie ostatnich sztel wiozłam samochodem pościel, ręczniki, buty , bluzki , spodnie spódnice , żelazka, odkurzacze . Po drodze zajechałam pod taki dom w naszym mieście, gdzie mieszkają kobiety starsze samotne , młode z dziećmi ,takie którym w życiu nie wyszło . Oddałam wszystko, nawet nie dojeżdżając do domu . Radość była ogromna . 
10 stycznia 2020 10:12 / 4 osobom podoba się ten post
No własnie dostałam propozycję zabrania ubrań po zmarłej żonie pdp. Podziękowałam grzecznie. Nie mam auta, jak Mleczko, bo to dobry pomysł, jeżeli się ma taki dom potrzebujących ludzi po drodze. Tak więc rzeczy pójdą do Caritasu. Do kontenera nie chce córka wrzucac, bo potem jest to sprzedawane ponownie a w DE jest bardzo dużo ludzi, którzy chętnie wezmą takie rzeczy. 
Co oni maja z tym obdarowywaniem ......
10 stycznia 2020 14:28 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

No własnie dostałam propozycję zabrania ubrań po zmarłej żonie pdp. Podziękowałam grzecznie. Nie mam auta, jak Mleczko, bo to dobry pomysł, jeżeli się ma taki dom potrzebujących ludzi po drodze. Tak więc rzeczy pójdą do Caritasu. Do kontenera nie chce córka wrzucac, bo potem jest to sprzedawane ponownie a w DE jest bardzo dużo ludzi, którzy chętnie wezmą takie rzeczy. 
Co oni maja z tym obdarowywaniem ......

A czy to nie jest tak, że zamiast wyrzuć chcą najpierw sprawdzić, czy to się komuś nie przyda? Rozumiem, że jak jakieś rzęchy zniszczone, to jest niefajne. Ale jeśli coś komuś się podoba i się przydaje, i jest w bardzo dobrym stanie- to czemu to wyrzucić?
 
Koleżanka kiedyś zbierała rzeczy wielodzietnej rodzinie. Obwiozła te worki po kilku znajomych, każdy dorzucał coś, ale też mógł wziąć, co pasuje. Płeć dzieci i wiek byly znane. Każdy był zadowolony, a rodzina dostała chyb 10 dużych worków dobrych rzeczy.
10 stycznia 2020 14:41 / 5 osobom podoba się ten post
Sama mam w domu chyba z 5 worków ubrań i chętnie bym komuś oddała bo szkoda mi wyrzucić a wiem, że u nas jak i wszędzie są potrzebujący. Nawet bezdomni przecież potrzebują na biezaco tylko nie wiem gdzie bym to mogła zawieść. 
Jak ktoś mi proponuję z podopiecznych czy z rodziny czy by mi się coś nie przydało to chętnie biorę. Kiedyś córka dała mi piękna kurtkę jeszcze z metka bo dla ojca  bo kupili on  i nie zdążył jej nawet ubrać. To żaden wstyd jak to się mówi nosić po kimś ubrania. W Niemczech oni raczej oddają co jeszcze przydatne 
W sklepach Caritas i u Diakonow można kupić ładne rzeczy za małe pieniądze 
10 stycznia 2020 15:13 / 2 osobom podoba się ten post
Zastanawiam się, jaka by była reakcja gdybym ja zaproponowała swoje zbędne ubrania 
11 stycznia 2020 17:00 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Zastanawiam się, jaka by była reakcja gdybym ja zaproponowała swoje zbędne ubrania :rozmysla:

Niemcom ?
11 stycznia 2020 17:15 / 6 osobom podoba się ten post
Mycha

Zastanawiam się, jaka by była reakcja gdybym ja zaproponowała swoje zbędne ubrania :rozmysla:

Moje może by  wzięli bo im się zawsze podobają 
11 stycznia 2020 18:05 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Moje może by  wzięli bo im się zawsze podobają :smiech3:

Demencyjnym wszysto sie podoba 
11 stycznia 2020 18:09 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Demencyjnym wszysto sie podoba :lol3:

Ale Kiki fatałaszki tym kumatym babciom też się podobają 
11 stycznia 2020 18:52 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Demencyjnym wszysto sie podoba :lol3:

Nie taki on demencyjny jak go agencja opisała 
11 stycznia 2020 18:52 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ale Kiki fatałaszki tym kumatym babciom też się podobają :-)

11 stycznia 2020 20:29 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Niemcom ?:placze1:

Uhmm