Zerwanie umowy

20 października 2012 15:08
Witam Was Serdecznie

jestem tu nowa i poki co przed oierwszym wyjazdem ,bardzo sie boje obawiam sie czy podolam wiec interesuje mnie ten temat z tego co piszecie to trzeba poczytac umowe dokladnie
16 stycznia 2013 20:35
Mam pytanko, czy ktoras z pan podpisala umowe z polska firma i zanim jej zaoferowano stelle zrezygnowala z umowy, jakie sa wtedy konsekwencje
06 kwietnia 2013 18:00

Lepiej dmuchac na zimne.


Prosze was o porade.Znalazlam fajna firme.Przeslali mi umowe do przeczytania noi miedzy innymi jest tam napisane,ze wrazie nie podjecia pracy po podpisaniu umowy o grozi kara 1000euro.To chyba jakas lipa.


W innych firmach jak sie pytalam o konsekwencje mowile,ze praktycznie nie ma zadnych.Chodzi o umowe-zlecenie.

06 kwietnia 2013 20:00
Hmm, dziwne warunki ... Bywa, ze propozycja jest niedopasowana do Ciebie i co - musisz? Zwykle po trzech odmowach propozycji wypada sie zwyczajnie z listy. A byc moze chodzi o to, ze podpisujesz umowe dopiero po zapoznaniu sie, po akceptacji przez rodzine - to wtedy moze tak byc, ze jakas kara jest.
06 kwietnia 2013 20:09

W poniedzialek ide na spotkanie.Szukam pracy w firmach w calej Polsce a przez przypadek znalazlam wczoraj firme w moim miescie.Ogolnie warunki maja fajne.Oczywiscie umowa-zlecenie.Co najwazniejsze zapropomowana stawke przezemnie przyjeli normalnie.A malo tego maja oferty w Berlinie na czym mi bardzo zalezy,mam bardzo blisko do Berlina.


O wszystko dopytam sie na miejscu ale jak sie okaze ze to prawda z ta kara to podziekuje.Nie mam pojecia jak jest w innych firmach.Tz.jak sie pytalam w paru to mowili,ze zadnych konsekwencji sie nie ponosi,zobaczymy.

06 kwietnia 2013 20:11
BEA

Lepiej dmuchac na zimne.


Prosze was o porade.Znalazlam fajna firme.Przeslali mi umowe do przeczytania noi miedzy innymi jest tam napisane,ze wrazie nie podjecia pracy po podpisaniu umowy o grozi kara 1000euro.To chyba jakas lipa.


W innych firmach jak sie pytalam o konsekwencje mowile,ze praktycznie nie ma zadnych.Chodzi o umowe-zlecenie.

Kiedyś w jednej z agencji miałam podobnie .....nawet chyba gorzej, bo kara 5000 PLN w 3 przypadkach: 1) niestawienia się po podpisaniu umowy, 2) opuszczenia miejsca delegowania/wcześniejszego wyjazdu, 3) już nie pamiętam co :) 


Tylko, ze to było w umowie na konkretny wyjazd z dogadanymi wcześniej warunkami .....a w zasadzie nie w umowie zlecenia, a w poleceniu wyjazdu służbowego (delegacji).


Też mnie to wkurzyło, bo z czymś takim się wcześniej nie spotkałam .....a co, jeśli np. zachoruję, albo choroba czy śmierć w rodzinie? Miła pani w agencji twierdziła, że oczywiście oni też są ludźmi .....a to dlaczego nie ujmą tego pisemnie (obiecankom "na gębę" już dawno nie wierzę). Wynegocjowałam pisemną zmianę: 3ci punkt wykreślono, w 1 + 2 dodano wyjątki losowe (powiadomienie firmy), w 2gim pkt. w przypadku zdarzeń losowych potrącą mi 100e (dodatkowe koszty podróży zmienniczki) -już o to się nie handryczyłam, bo dodatkowo wynegocjowałam ubezpieczenie chorobowe i FŚP, co prawda od minimalnej krajowej, ale zawsze to ważne.
Swoją drogą ta agencja mile zaskoczyła mnie sposobem rozliczenia wyjazdu. Delegację miałam liczoną od momentu wyjścia z domu (do granicy dieta krajowa, od granicy zagraniczna i to zgodnie z przepisami,czyli nawet godziny rozliczone: od 1 min. do 8 godz. 1/3 diety, 8-12 godz.: 1/2 diety, powyżej 12 godz. pełna dieta), a nie tak jak to się powszechnie stosuje od momentu stawienia się u rodziny, albo nawet od następnego dnia, bo wymiana ze zmienniczką. 


 


Czyli tobie BEA radzę negocjować, a już w ogóle nie podpisywać, jeśli jest to ogólna umowa-zlecenie (nie na konkretny wyjazd)....bo widzę, że niektóre dziewczyny mają takie umowy, a potem nie mogą się doczekać konkretnej propozycji, albo dostają jakieś "ochłapy".


Ale się rozpisałam :)


 


A z ciekawości: na czym polega "fajność" tej firmy?


 


 


 


 


 


 


 


 

06 kwietnia 2013 20:19

Tz.fajnosc jesli chodzi o kase.Wiesz to bedzie moj pierwszy wyjazd przez firme.Ja pracowalam ale troche na innych zasadach.Wiadomo o co chodzi.


Ja ta umowe czytalam i tam tez np.jest ze jesli dojade do godz.14 mam placony caly dzien.po14 1/2dnia.I takie tam rozne.


Ale masz racje trzeba negocjowac.Ja sie niezabardzo znam,bo tam jest wspomniane cos o alkocholu,moze to o to chodz.Pojde to bede wiedziec.

06 kwietnia 2013 20:35

Nie no moze z ta fajnoscia to zle to zformulowalam.Chodzilo mi o to ,ze prawie codziennie dostaje telefony z roznych firm,mniej i wiecej te umowy sa takie same.


Ale z kasa jest inaczej a tu pierwszy telefon gadu gadu a ile by pani chciala atyle i tyle.Nie ma problemu.


 


BEA zacznij w końcu edytować swoje posty, bo jak następnym razem zobaczę, że znowu napisałaś kilka pod rząd, to wszystkie je po prostu usunę. Moderator

15 kwietnia 2013 16:05
Mam pytanie do doświadczonych opiekunek znalazłam firme która proponuje 700 euro netto z umową o pracę i wszystkimi nalezytymi składkami, czy to jest sprawiedliwe wynagrodzenie?
15 kwietnia 2013 16:18
Ewelina obejrzałam twój profil , nic tam nie ma , no niewiele.Nie wiem jakie masz doświadczenie , jak zaliczyłaś egzamin z języka , ale tak szczerze to nawet na nowicjuszkę , pomimo wszystkich składek to stanowczo za mało , radze szukac dalej , albo jak sie da negocjować ,bo to naprawde za mało.
15 kwietnia 2013 20:54
ewelina23

Mam pytanie do doświadczonych opiekunek znalazłam firme która proponuje 700 euro netto z umową o pracę i wszystkimi nalezytymi składkami, czy to jest sprawiedliwe wynagrodzenie?

Ewelina,moja rada:olej:):):)taka firme,nie daj sie wykorzystywac,to jest za malo,niech sobie kurcze sami jezdza za takie pieniadze,czego jak czego ale takich firm u nas nie brakuje a nawet wyrastaja jak grzyby po deszczu:):):)no czasem muchomory tez sie zdarzaja niestety wsrod nich:):):)startuj do wielu jednoczesnie a potem sobie porownaj i wybierz:)nie daj sie:) a i jeszcze sprawdz czy chodzilo na pewno o umowe o prace czy umowe zlecenie:)
16 kwietnia 2013 04:26
Ewelina,radzę Tobie negocjować z tą firmą wynagrodzenie,700 euro to za mało,to wyzysk,nie wiem jaka jest TWOJA ZNAJOMOŚĆ NIEMIECKIEGO....jeżeli słaba to 800-900 euro,a jeżeli dobra to naturalnie więcej,trzeba się cenić..I NIE DAĆ SIĘ WYKORZYSTYWAĆ,bo rodziny płacom takim agencjom od 1700- do 2000 euro za zlecenie..negucjuj albo zmień firmę.Pozdrawiam
16 kwietnia 2013 09:32
ewelina23

Mam pytanie do doświadczonych opiekunek znalazłam firme która proponuje 700 euro netto z umową o pracę i wszystkimi nalezytymi składkami, czy to jest sprawiedliwe wynagrodzenie?

Przejrzyj jeszcze całą umowę dokładnie. Ale pieniążki zdecydowanie za małe. Chyba że nie znasz wcale języka.
17 kwietnia 2013 17:44
Drogie Panie Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, firma zaopiniowała moją znajomość języka jako dobrą, mam wykształcenie kierunkowe i licencjat z kierunku zdrowie publiczne, jednak małe doświadczenie (praktyki ze szkoły policealnej Opiekun w DPS i praca w DPS ale nie na stanowisku opiekuna). Wybierając firmę kieruję się umową o pracę jednak dużo firm oferuje umowę zlecenie+ opłacony ZUS , czy ta forma współpracy jest rzeczywiście dobra?
17 kwietnia 2013 21:29 / 1 osobie podoba się ten post
Moim zdaniem zlecenie + ZUS to jest jedyny normalny sposób zatrudnienia przez polską agencję. Jakby mi ktoś wyjechał z kwotą 700 neto na umowę o pracę, to nie potraktowałbym go poważnie.