Kółko miłośników Włoch - bella36

28 czerwca 2014 20:40 / 1 osobie podoba się ten post
Ja ten temat kiedyś założyłam,ale dużo się zmieniło,więc nie wiem,kto jeszcze przemówi ?
28 czerwca 2014 20:44 / 1 osobie podoba się ten post
ania37

Ja ten temat kiedyś założyłam,ale dużo się zmieniło,więc nie wiem,kto jeszcze przemówi ?

Myślałam, że założycielki nie ma juz na forum. Ale zapomniałam o reaktywacji :))))). Widziałam na Twoim profilu, że znasz włoski :))))) Zdarza Ci sie go czasem używać?
28 czerwca 2014 20:46
emi

Myślałam, że założycielki nie ma juz na forum. Ale zapomniałam o reaktywacji :))))). Widziałam na Twoim profilu, że znasz włoski :))))) Zdarza Ci sie go czasem używać?

Hej,
Tak,ja czytam co dzień wszystko po włosku,tzn dzienniki,tygodniki,różne artykuły w prasie...Nie chcę zapomnieć tego języka...Nam kontakt na fb z włoskimi przyjaciółmi i popisuję tez trochę...
 
A ty skąd znasz jężyk włoski ?
28 czerwca 2014 20:47 / 1 osobie podoba się ten post
Dziewczyny, napiszcie o Waszych ulubionych miejscach we Włoszech, potrawach, przygodach, wspomnieniach. Wtedy to miejsce ozyje i pojawią się czytelnicy, tak jak było z topikiem osób pracujących w Szwajcarii. Jakieś foto zamieście jeśli macie. Zaraźcie nas swoją pasją!
28 czerwca 2014 20:51 / 2 osobom podoba się ten post
ania37

Hej,
Tak,ja czytam co dzień wszystko po włosku,tzn dzienniki,tygodniki,różne artykuły w prasie...Nie chcę zapomnieć tego języka...Nam kontakt na fb z włoskimi przyjaciółmi i popisuję tez trochę...
 
A ty skąd znasz jężyk włoski ?

Jako nastolatka wyjechałam na wakacje do Włoch. Zakochałam się, więc nauka przyszła szybko. Później pracowałam tam jako opiekunka i nie tylko. Zjechałam Włochy od Calabrii po Mediolan. Moja siostra wyszła za mąż za Włocha, więc mam okazję używać nadal języka. Czasem też zdarza mi sie pisać ze znajomymi na fb, ale najczęściej siostrzeńcem, bo z siostrzenicą piszę po polsku- niech go szkoli też w piśmie :)))))
28 czerwca 2014 20:51 / 2 osobom podoba się ten post
romana

Dziewczyny, napiszcie o Waszych ulubionych miejscach we Włoszech, potrawach, przygodach, wspomnieniach. Wtedy to miejsce ozyje i pojawią się czytelnicy, tak jak było z topikiem osób pracujących w Szwajcarii. Jakieś foto zamieście jeśli macie. Zaraźcie nas swoją pasją!

W kilku zdaniach....kiedyś obiecuję,że rozwinę ten temat..Włochy to najpiękniejszy kraj pod słońcem...nie ma na całym świecie takiego klimatu,takich ludzi,nigdzie tak nie świeci słońce jak tam,ten zapach w powietrzu,rybacy na nadbrzerzach sprzedający swoje połowy,a z drugiej strony luksus,dobre restauracje,jedzenie takie,które bazuje na naturalnych składnikach,tylko i wyłącznie olej z oliwy i zioła-bazylia,mięta,pietruszka,seler,sół i pieprz i oczywiście papryczka chili....
28 czerwca 2014 20:53
bella36, chyba jak jeszcze tu Alutka była i Kaya
28 czerwca 2014 20:55 / 3 osobom podoba się ten post
Nie wiem za co mnie przepraszasz....Ale przeprosiny przyjete. =D
28 czerwca 2014 21:00 / 3 osobom podoba się ten post
romana

Dziewczyny, napiszcie o Waszych ulubionych miejscach we Włoszech, potrawach, przygodach, wspomnieniach. Wtedy to miejsce ozyje i pojawią się czytelnicy, tak jak było z topikiem osób pracujących w Szwajcarii. Jakieś foto zamieście jeśli macie. Zaraźcie nas swoją pasją!

Kiedyś pracowałam we Włoszech jako opiekunka, miejscowość Morbegno, w regionie Lombardia, w prowincji Sondrio.
Jak dla mnie język b.b.b łatwy do przyswojenia. 
Wrażenia i może fotki puszczę innym razem
 
28 czerwca 2014 21:21 / 1 osobie podoba się ten post
Gardasee, to jedno z największch jezior we Włoszech , byłaś w zachodniej części Lombardii
28 czerwca 2014 21:23 / 1 osobie podoba się ten post
Jest wiele znanych jezior we Włoszech m.in koło Rzymu jest jezioro Braciano i kompleks zamkowy,gdzie ślub brał Tom Cruize i Kate Holmes.
 
A nad jeziorem Garda swoją rezydencje ma m.in George Clouney.
28 czerwca 2014 21:31
Warto kiedyś napisać jak bardzo różnią się zarobki opiekunek między północną, a południową częścią Włoch.
Ja miałam to szczęście, że pracowałam na północy,
 
28 czerwca 2014 21:36
bieta

Warto kiedyś napisać jak bardzo różnią się zarobki opiekunek między północną, a południową częścią Włoch.
Ja miałam to szczęście, że pracowałam na północy,
 

A ja na południu Włoch,więc mozemy śmiało taką konsultację zrobić.
28 czerwca 2014 21:38
ania37

A ja na południu Włoch,więc mozemy śmiało taką konsultację zrobić.

ok. aniu (możemy, ale nie dzisiaj)
28 czerwca 2014 21:39 / 2 osobom podoba się ten post
Wzięłam kiedyś swoja córcię, wtedy 9latkę na autokarową wycieczkę po Włoszech, od Rzymu na południe, stacja końcowa Neapol. Wjazd do klasztoru na Monte Cassino jest niebezpieczny, bo to wysoka i stroma góra. Moja pociecha w autobusie siedziała cicho, lecz po tej wyprawie napisała testament (serio!), z którego pamiętam jedno zdanie - Wszystkie swoje oszczędności w kwocie ... ofiarowuję tatusiowi. Natomiast pisząc widokówkę do przyjaciólki tak scharakteryzowała wycieczkowiczów i napisała o swych wrażeniach
_ W autobusie wszyscy pija alkohol i przeklinają, a najbardziej podobały mi się trupy w Pompejach.
 
Żeby było smieszniej była to wycieczka traktowana po części jako pielgrzymka, więc nie wiem, gdzie dziecko widziała to picie oraz słyszało przekleństwa. Może wsiadło kiedyś do innego autobusu na postoju.