Transfer chorych

11 grudnia 2019 19:00 / 5 osobom podoba się ten post
Konwalia08

No dobrze ale jak wsadzić te chustę pod pupę i uda chorego jeśli on nas nie obejmnie bo np.nie rozumie(demencja zaawansowana) albo nie ma siły stanąć na nogach ?chodzi mi o sytuację jak chory siedzi na wózku.

Tak jak podkład się zmienia , rolujesz do połowy pod chorego leżącego na boku , przewracasz na drugi bok i wyciągasz chustę .
 
11 grudnia 2019 19:03 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Tak jak podkład się zmienia , rolujesz do połowy pod chorego leżącego na boku , przewracasz na drugi bok i wyciągasz chustę .
 

Nie doczytałam n wózku ,cyo Luka odpowie.  Podobnie to robiłam  ale trochę już zapomniałam .
11 grudnia 2019 19:05 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Tak jak podkład się zmienia , rolujesz do połowy pod chorego leżącego na boku , przewracasz na drugi bok i wyciągasz chustę .
 

Nie o to mi chodzi ,to wiem ,zobacz filmik ,kobieta siedzi na wózku potrafi obiad opiekunkę i się podnieść na nogach wtedy chustę jesteś w stanie z pleców wsadzić pod tyłek i uda ale jak to zrobić jak chory nie umie się na wózku podnieść ?no chyba że jak mu rano te chustę w łóżku podlozysz to potem z tą chustą siedzi na wózku 
11 grudnia 2019 19:06 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Nie wiem, czy w tym topiku są informacje o podnośniku, czyli o lifcie, zamieszczę filmik
 

 

As możesz jeszcze raz ten pas do podnoszenia zapisać , zaginął gdzieś w czeluści ?
11 grudnia 2019 19:07 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Nie o to mi chodzi ,to wiem ,zobacz filmik ,kobieta siedzi na wózku potrafi obiad opiekunkę i się podnieść na nogach wtedy chustę jesteś w stanie z pleców wsadzić pod tyłek i uda ale jak to zrobić jak chory nie umie się na wózku podnieść ?no chyba że jak mu rano te chustę w łóżku podlozysz to potem z tą chustą siedzi na wózku 

Obiąć miałam napisać a wyskoczył obiad
11 grudnia 2019 19:07 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Nie o to mi chodzi ,to wiem ,zobacz filmik ,kobieta siedzi na wózku potrafi obiad opiekunkę i się podnieść na nogach wtedy chustę jesteś w stanie z pleców wsadzić pod tyłek i uda ale jak to zrobić jak chory nie umie się na wózku podnieść ?no chyba że jak mu rano te chustę w łóżku podlozysz to potem z tą chustą siedzi na wózku 

Moja pdp była całkowicie sparaliżowana , nic nie mogła pomóc , 40 kg ,ctez lekko na boki . Luks transferuje swojego pdp .
Chusty nie zostawisz , no jak na krzesło toaletowe , trzeba zdjąć chustę , pasy .
11 grudnia 2019 19:12 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Moja pdp była całkowicie sparaliżowana , nic nie mogła pomóc , 40 kg ,ctez lekko na boki . Luks transferuje swojego pdp .
Chusty nie zostawisz , no jak na krzesło toaletowe , trzeba zdjąć chustę , pasy .

Jak ma pampka to możesz
11 grudnia 2019 19:14 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Moja pdp była całkowicie sparaliżowana , nic nie mogła pomóc , 40 kg ,ctez lekko na boki . Luks transferuje swojego pdp .
Chusty nie zostawisz , no jak na krzesło toaletowe , trzeba zdjąć chustę , pasy .

Luke zaś gdzieś zwioł i kuniec mi ma chopa nic nie doradzi zaś pognąl po pralinki
11 grudnia 2019 19:16 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Nie o to mi chodzi ,to wiem ,zobacz filmik ,kobieta siedzi na wózku potrafi obiad opiekunkę i się podnieść na nogach wtedy chustę jesteś w stanie z pleców wsadzić pod tyłek i uda ale jak to zrobić jak chory nie umie się na wózku podnieść ?no chyba że jak mu rano te chustę w łóżku podlozysz to potem z tą chustą siedzi na wózku 

Dokładnie tak. U nas w Heimie jest  podobny podnośnik. Kiedy PDP posadzi sie w wózku, to nie wyciąga się tej chusty. Do sadzania na toaletę nie używa się tego rodzaju podnośnika. Dla tak niesprawnej osoby zostaje wypróznianie się w IKM lub na basen.
11 grudnia 2019 19:17 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Tak jak podkład się zmienia , rolujesz do połowy pod chorego leżącego na boku , przewracasz na drugi bok i wyciągasz chustę .
 

Jak się da, to żeby tego pacjenta nie kulać, to można pas transportowy zamieścic jak siedzi. Tylko trzeba Krankenbet i pacjenta w nim ustawic pilotem do pozycji siedzącej.Jest prościej .
11 grudnia 2019 19:20 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

Dokładnie tak. U nas w Heimie jest  podobny podnośnik. Kiedy PDP posadzi sie w wózku, to nie wyciąga się tej chusty. Do sadzania na toaletę nie używa się tego rodzaju podnośnika. Dla tak niesprawnej osoby zostaje wypróznianie się w IKM lub na basen.

Bingo Zosiu alles klarIdę robić do Heimu żartuję
11 grudnia 2019 20:31 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Luke zaś gdzieś zwioł i kuniec mi ma chopa nic nie doradzi zaś pognąl po pralinki:smiech3:

a po drodze szprechałem z Simmonsem
 
Nie trzeba tej chusty pod pupę zakładać.. Wystarczy równo nałożyć pacjentowi ją na plecy, a lekko pochylić się do przodu każdy może. Po bokach wzdłuż nóg, do kolan, wciska się te boczne pasy i dalej jak w filmiku. Z powrotem rozpoczyna się odwrotnie. Spod ud wyciąga się te boczne pasy, i chusta zostaje tylko na plecach, którą po prostu się ściąga
Jeszcze później albo jutro prześlę niemiecki filmik
11 grudnia 2019 20:32 / 3 osobom podoba się ten post
Wiem,, jestem przemądrzały, bo.... codziennie kilka razy używam liftu
11 grudnia 2019 20:33 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Jak ma pampka to możesz

Korzystała z krzesła toaletowego.
11 grudnia 2019 20:34 / 3 osobom podoba się ten post
Zofija

Dokładnie tak. U nas w Heimie jest  podobny podnośnik. Kiedy PDP posadzi sie w wózku, to nie wyciąga się tej chusty. Do sadzania na toaletę nie używa się tego rodzaju podnośnika. Dla tak niesprawnej osoby zostaje wypróznianie się w IKM lub na basen.

IKM co to takiego?