Transfer chorych

11 grudnia 2019 20:37 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jak się da, to żeby tego pacjenta nie kulać, to można pas transportowy zamieścic jak siedzi. Tylko trzeba Krankenbet i pacjenta w nim ustawic pilotem do pozycji siedzącej.Jest prościej .

Ja się uczyłam od stałej opiekunki berlińskiej , tak skomplikowanie to tam robili.  Może dlatego , że p Sogis ważyła 43 kg.
11 grudnia 2019 20:43 / 6 osobom podoba się ten post
dorotee

IKM co to takiego?

Inkontinez Material, po polskiemu pampersy
11 grudnia 2019 21:07 / 3 osobom podoba się ten post

 
To jeszcze drugi filmik 
11 grudnia 2019 22:20 / 1 osobie podoba się ten post
Luke


 
To jeszcze drugi filmik 

Jak widzę mamy wspólnych znajomych Szymon jest the best
13 grudnia 2019 06:55 / 4 osobom podoba się ten post
Mam taki lift i nie wiem już ,co robie żle,ale boli mnie już dolny odcinek kręgosłupa i odzywa sie nerw kulszowy.O ile z umieszczeniem seniora na szelkach nie mam problemu,to najgorsze jest poruszanie liftem po wykładzinie,musze włożyć w to dużo wysiłku i idzie bardzo ciężko.Kiedyś miałam lifta,wykładziny nie było i sprzęt chodził super,a może ja już za stara ?
13 grudnia 2019 09:32 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Mam taki lift i nie wiem już ,co robie żle,ale boli mnie już dolny odcinek kręgosłupa i odzywa sie nerw kulszowy.O ile z umieszczeniem seniora na szelkach nie mam problemu,to najgorsze jest poruszanie liftem po wykładzinie,musze włożyć w to dużo wysiłku i idzie bardzo ciężko.Kiedyś miałam lifta,wykładziny nie było i sprzęt chodził super,a może ja już za stara ?

Lift swoje waży, chory swoje waży , dywan stawia opór, który Kruszynka musi pokonać...
13 grudnia 2019 09:59 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Lift swoje waży, chory swoje waży , dywan stawia opór, który Kruszynka musi pokonać...

Dokładnie Tina,rano ledwo wstaję
27 stycznia 2020 15:29 / 4 osobom podoba się ten post
Mam pytanie, moja podopieczna porusza sie przy rolatorze, ma słabe kolana które sie poddczas chodzenia uginają, juz raz sie przewróciła. prosze o pomoc :) Czy zna ktoś skuteczny sposob asekuracju w takim przypadku. dodam że pomieszczenia gdzie sie porusza są wąskie i tak właściwie to musze chodzić za nią bo z boku nie zawsze jest miejsce, 
27 stycznia 2020 15:35 / 4 osobom podoba się ten post
nusia2302

Mam pytanie, moja podopieczna porusza sie przy rolatorze, ma słabe kolana które sie poddczas chodzenia uginają, juz raz sie przewróciła. prosze o pomoc :) Czy zna ktoś skuteczny sposob asekuracju w takim przypadku. dodam że pomieszczenia gdzie sie porusza są wąskie i tak właściwie to musze chodzić za nią bo z boku nie zawsze jest miejsce, 

Proponuję upomnieć się o wózek dla bezpieczeństwa jej i Twojego.
 
27 stycznia 2020 15:46 / 2 osobom podoba się ten post
Anka1

Proponuję upomnieć się o wózek dla bezpieczeństwa jej i Twojego.
 

Zgadzam się tylko pomieszczenia są wąskie więc problem z przemieszczaniem na wózku też może być 
27 stycznia 2020 15:52 / 3 osobom podoba się ten post
Anka1

Proponuję upomnieć się o wózek dla bezpieczeństwa jej i Twojego.
 

W takim wypadku najlepszy wózek, bo i asekuracja ryzykowna- tymczasowo od biedy moze byc.
27 stycznia 2020 15:53 / 3 osobom podoba się ten post
nusia2302

Mam pytanie, moja podopieczna porusza sie przy rolatorze, ma słabe kolana które sie poddczas chodzenia uginają, juz raz sie przewróciła. prosze o pomoc :) Czy zna ktoś skuteczny sposob asekuracju w takim przypadku. dodam że pomieszczenia gdzie sie porusza są wąskie i tak właściwie to musze chodzić za nią bo z boku nie zawsze jest miejsce, 

Czasami tak jest, że trzeba cały czas asekurowac podopiecznego przy przemieszczaniu się. Ja miałam tak na 2 niedawmych zleceniach. W opisie powinno być porusza się przy rolatorze z asekuracja. W wielu przypadkach jakoś wszyscy zapominają o tej bardzo istotnej i jakże ważnej informacji. 
27 stycznia 2020 15:56 / 3 osobom podoba się ten post
nusia2302

Mam pytanie, moja podopieczna porusza sie przy rolatorze, ma słabe kolana które sie poddczas chodzenia uginają, juz raz sie przewróciła. prosze o pomoc :) Czy zna ktoś skuteczny sposob asekuracju w takim przypadku. dodam że pomieszczenia gdzie sie porusza są wąskie i tak właściwie to musze chodzić za nią bo z boku nie zawsze jest miejsce, 

Tymczasowo , dopóki nie wymyślicie rozsądnego rozwiązania-możesz iść z tyłu i trzymac pdp za porcięta. Na wysokosci pasa. Nie wiem od czego te kolana są słabe, ale moze spróbować obniżyć trochę rolator tak, aby mogła częśc ciała na ręce przeniesc-czyli częsciowo wesprzec się na rolatorze.Ale ktoś by musiał ją tego nauczyć. Wózek - jedyne słuszne wyjście.
27 stycznia 2020 16:22 / 1 osobie podoba się ten post
Popieram przedmówców asekuracja lub wózek
27 stycznia 2020 17:30 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Tymczasowo , dopóki nie wymyślicie rozsądnego rozwiązania-możesz iść z tyłu i trzymac pdp za porcięta. Na wysokosci pasa. Nie wiem od czego te kolana są słabe, ale moze spróbować obniżyć trochę rolator tak, aby mogła częśc ciała na ręce przeniesc-czyli częsciowo wesprzec się na rolatorze.Ale ktoś by musiał ją tego nauczyć. Wózek - jedyne słuszne wyjście.

Dziękuje wszystkim za pomoc, świetny sposób z tymi porciętami spróbuje to zastosować jeżeli podopieczna sie zgodzi, to ''wielka dama''  popatrze  też na rolator czy obiżenie pomoże, kolana słabe bo babka ma 99 lat w marcu bedzie mieć 100, ma te z wode w kolanach, rollstuhl ma  ale nie wszedzie da sie z nim wjechać, to babka musi podejśc i dopiero siada i wioze ją dalej,