Pierwszy wyjazd do Niemiec - to mnie zdziwiło

07 lipca 2014 21:25 / 2 osobom podoba się ten post
ivetta

Takich zdziwień jest dużo.W większości nie myją się wieczorem.Jedzą na śniadanie na słodko i bardzo się dziwią ,że ja mam na kanapce wędlinę ,czy pomidor.Nigdy nie zużywają papieru toaletowego do końca.Małe rolki odkładają i zakładają nowe.Przesadnie oszczędni na jedzeniu.Np jeden pierożek zalany rosołkiem w proszku i to jest cały obiad,albo z tego co zostało na talerzu PDP to najlepiej ugotować na drugi dzień zupę itd itp
To co napisałam na pewno nie jest w kazdym domu , ale z takim zachowaniem się spotkałam w niektórych rodzinach.

Ja na początku tez byłam zdziwiona, ale w druga stronę z tym myciem.
Poczytałam Was i już się bałam PDP w którego będę musiała wmuszać mycie.
A tu ZONK. Prysznicują się oboje rano i wieczorem,
na szczęście Omcia jeszcze sama, ja tylko waruję na krześle obok łazienki z e-bookiem w ręku.
Trwa to w jej wykonaniu ze 40 min, ale stwierdziliśmy z Opcią, ze dopóki czuje się na siłach,
nie będziemy jej tego odbierać.
Omcia po kazdym jedzeniu leci myć protezki,
ciuchy łącznie z bielizną i skarpetkami codziennie u obydwóch świeże.
Jakieś czyścioszki mi się trafiły.
 
Dobrze, ze pranie tego wszystkiego to robota putzfrau ha..ha...
07 lipca 2014 21:37 / 3 osobom podoba się ten post
ivetta

Te tenisówki z Czechosłowacji to były zwane ,,Ćwiczkami''miały gumkę zamiast sznorówek i na boku ozdobny paseczek .

:)))....moja młodość...:)))
07 lipca 2014 23:02 / 1 osobie podoba się ten post
ania52

te wlasnie...szczyt marzen  a jakie wygodn...a chinskie sukieneczki dla malych dam pamietacie?

Ile trzeba było wystać się w kolejcie za tymi sukieneczkami. A pamiętacie kożuchy tureckie dla dzieci? Moj sąsiad jeżdził do Turcji i przywoził - 17 dolarów zapłaciłam za kozuszek dla córci :))) 
07 lipca 2014 23:04
michasia

Ile trzeba było wystać się w kolejcie za tymi sukieneczkami. A pamiętacie kożuchy tureckie dla dzieci? Moj sąsiad jeżdził do Turcji i przywoził - 17 dolarów zapłaciłam za kozuszek dla córci :))) 

kozuchy to cudne byly niestety kasy nie mialam i tylko popatrzec moglam...
07 lipca 2014 23:09
ania52

kozuchy to cudne byly niestety kasy nie mialam i tylko popatrzec moglam...

Ja dostałam od teściowej kasę, też nie miałam !!!
07 lipca 2014 23:11 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Ja dostałam od teściowej kasę, też nie miałam !!!

moja to raz dala mi 5 marek zach to corce miniaturowe kego kupilam...wiecej juz nie dala
07 lipca 2014 23:36 / 1 osobie podoba się ten post
agama

:)))....moja młodość...:)))

Dziewczyny, ale te tenisówki jak najbardziej dalej są używane, kupowane i noszone :)!
 
Voila:
https://www.google.pl/search?q=tenis%C3%B3wki+czeszki&rlz=1C1FDUM_enDE477DE481&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=exG7U5TYL4SAywPEwICwBg&ved=0CDAQsAQ&biw=1366&bih=643
07 lipca 2014 23:37
https://www.google.pl/search?q=tenis%C3%B3wki+czeszki&rlz=1C1FDUM_enDE477DE481&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=exG7U5TYL4SAywPEwICwBg&ved=0CDAQsAQ&biw=1366&bih=643