Kolana i ręce - ogólny ból

04 kwietnia 2014 15:05
wisienka

Syn ma 23  lata
Wczesniej nie miał zadnych urazów (przynajmniej ja sobie nic takiego nie przypominam)
Jesst hurtownia artykułów spożywczych
Przygotowuje towar do wywozu, czyli ukłąda na paletach towar zgodnie z zamówieniem

Dwa tygodnie i wszystko minie.
 
Ja też jak poszłam po pracy biurowej do przetwórni drobiu pracować,
a potem po przerwie do hurtowni kosmetycznej
to za kazdym razem miałam to samo, prawie chodzić nie mogłam.
Po prostu organizm musi się przystosować.
Moczyć nózki po pracy , potem jakaś maść przeciwbólowa, może być końska chłodząca.
Będzie dobrze.
04 kwietnia 2014 17:12
Wisienka,
po pierwsze LEKARZ
po drugie LEKARZ
i po trzecie LEKARZ
Z djecie rtg w pierwszej kolejności. Moze to byc wszystko, od zwykłego przeciązenia poprzez zapalenie układu sciegiennego ąz do najgorszego ,jesli pieczenie wystepuje pomiedzy 2 a 3 palcem czyli tzw choroby Mortona.Niekoniecznie pieczenie i ból stopy moze oznaczać dolegliwość w tym akurat miejscu.Ból moze wystepowac w dolnej części kręgosłupa i promieniować az do stopy.czasami mrowienie,pieczenie ma scisły zwiazek z innymi chorobami takim jak np cukrzyca,niedobór witamin w organizmie, czasem alkoholizm.
Jeszcze raz powtarzam, jesli chłopakowi to nie ustepuje kilka dni natychmiast lekarz.Domowym spsobem tego nie zdiagnozujesz ani tym bardziej nie wyleczysz gdyz nie znasz PRZYCZYNY a tylko jej właściwe zdiagnozowanie pozwoli dobrac skuteczne leczenie. Kapiele i maści mozna sobie sobie zastosować po zwykłym dniu pracy ,kiedy mamy wrażenie zmęczenia stóp a nie w TYM PRZYPADKU.
Pozdrawiam
04 kwietnia 2014 17:34
robert72

Wisienka,
po pierwsze LEKARZ
po drugie LEKARZ
i po trzecie LEKARZ
Z djecie rtg w pierwszej kolejności. Moze to byc wszystko, od zwykłego przeciązenia poprzez zapalenie układu sciegiennego ąz do najgorszego ,jesli pieczenie wystepuje pomiedzy 2 a 3 palcem czyli tzw choroby Mortona.Niekoniecznie pieczenie i ból stopy moze oznaczać dolegliwość w tym akurat miejscu.Ból moze wystepowac w dolnej części kręgosłupa i promieniować az do stopy.czasami mrowienie,pieczenie ma scisły zwiazek z innymi chorobami takim jak np cukrzyca,niedobór witamin w organizmie, czasem alkoholizm.
Jeszcze raz powtarzam, jesli chłopakowi to nie ustepuje kilka dni natychmiast lekarz.Domowym spsobem tego nie zdiagnozujesz ani tym bardziej nie wyleczysz gdyz nie znasz PRZYCZYNY a tylko jej właściwe zdiagnozowanie pozwoli dobrac skuteczne leczenie. Kapiele i maści mozna sobie sobie zastosować po zwykłym dniu pracy ,kiedy mamy wrażenie zmęczenia stóp a nie w TYM PRZYPADKU.
Pozdrawiam

Z tego co mi mówił bolą go stopy, czyli pięty i -nie wiem jak to sie prawidłowo nazywa- ale ponizej palców. Kiedys miał ponoć płaskostopie.
Do lekarza na pewno tez pójdzie i porobi sobie badania. W przyszłym tygodniu ma nockę, więc czasu na lekarza dość
ale chciał iść juz jutro. Zobaczymy.
na razie te domowe sposoby troche pomogły, teraz jest w pracy. Zobaczymy jak dzis bedzie się czuł.
Zależy mu bardzo na pracy, bo ma juz rodzine na utrzymaniu, Juz ich 3 miesiące utrzymywałam , bo poprzednią stracił. Ta mu pasuje pod kazdym względem, tylko ten ból stóp.
Dzięki za radę. a o lekarzu na pewno bede mu przypominała, jesli sam o to nie zadba
 
04 kwietnia 2014 17:39
Wisienka, bola i pieka go piety czy stopy???To jest różnica, bo w przypadku piet mogą to być tzw ostrogi pietowe i mozna je tylk zobaczyc na zdjeciu RTG a otyłość, stojaca praca jest głównym czynnikiem który przyczynia sie do wystapienia tego schorzenia
04 kwietnia 2014 17:45
robert72

Wisienka, bola i pieka go piety czy stopy???To jest różnica, bo w przypadku piet mogą to być tzw ostrogi pietowe i mozna je tylk zobaczyc na zdjeciu RTG a otyłość, stojaca praca jest głównym czynnikiem który przyczynia sie do wystapienia tego schorzenia

Całe stopy go bolą i pieką
06 kwietnia 2014 23:21 / 1 osobie podoba się ten post
wisienka

Z tego co mi mówił bolą go stopy, czyli pięty i -nie wiem jak to sie prawidłowo nazywa- ale ponizej palców. Kiedys miał ponoć płaskostopie.
Do lekarza na pewno tez pójdzie i porobi sobie badania. W przyszłym tygodniu ma nockę, więc czasu na lekarza dość
ale chciał iść juz jutro. Zobaczymy.
na razie te domowe sposoby troche pomogły, teraz jest w pracy. Zobaczymy jak dzis bedzie się czuł.
Zależy mu bardzo na pracy, bo ma juz rodzine na utrzymaniu, Juz ich 3 miesiące utrzymywałam , bo poprzednią stracił. Ta mu pasuje pod kazdym względem, tylko ten ból stóp.
Dzięki za radę. a o lekarzu na pewno bede mu przypominała, jesli sam o to nie zadba
 

Jak miał płaskostopie, to mamy prawodpodobną przyczynę. Wymuszanie na organiźmie pewnych ruchów, do których nie jest się przystosowanym może powodować takie dolegliwości. Nie chce mi się pisać i wyjaśniać całej teorii, która mi się właśnie narodziła w głowie, więc zastosuję skrót myślowy: wada-> zmiana obciążenia osiowego wywołująca nacisk na dany obszar stopy, w późniejszym wieku -> ból.
Z czasem powinno minąć. No chyba że ma coś innego o czym jeszcze nie wiemy. Napisz jak po wizycie u lekarza.
20 kwietnia 2014 10:57
WITAM KOCHAE KOLEZANKI,ZAUWAZYŁAM DOPIERO TEN TEMAT,KTORY MNIE INTEESUJE,WLASNI MNIE TO DOPADŁO,NIE ROZUMIE DLACZEGO FIRMY NIE PŁACĄ CHOROBOWEGO,JAK SIE LECZYC,JAK KOLANA A MAM SZTYWNE OD DZWIGANIA,OKAZAŁO SIĘ,ZE DOPADLY MNIE ZWYRODNIENIA,JAK SIE STARAC CHODZMY O RENRE,JAK NIE MAM PŁACONE CHORBOWE,TAK SIE ZAATWIŁAM...POZDRAWIAM..WESOŁYCH ŚWIĄT.
20 kwietnia 2014 11:30 / 2 osobom podoba się ten post
ewusia987

WITAM KOCHAE KOLEZANKI,ZAUWAZYŁAM DOPIERO TEN TEMAT,KTORY MNIE INTEESUJE,WLASNI MNIE TO DOPADŁO,NIE ROZUMIE DLACZEGO FIRMY NIE PŁACĄ CHOROBOWEGO,JAK SIE LECZYC,JAK KOLANA A MAM SZTYWNE OD DZWIGANIA,OKAZAŁO SIĘ,ZE DOPADLY MNIE ZWYRODNIENIA,JAK SIE STARAC CHODZMY O RENRE,JAK NIE MAM PŁACONE CHORBOWE,TAK SIE ZAATWIŁAM...POZDRAWIAM..WESOŁYCH ŚWIĄT.

Ewusia-nie szalej z duzymi literami:)Chorobowa składka jest dobrowolna na umowie zleceniu-a taka pewno masz ,więc jesli sam nie zgłosilaś ,ze chcesz mieć ją płaconą to efekt taki właśnie.Trzeba czytac uważnie umowy,pytać o kazda niejasna rzecz ,zeby potem niespodzianek nie było.
 
 
http://www.polskieradio.pl/42/3084/Artykul/972510,Umowazlecenie-rowniez-zapewnia-prawo-do-ubezpieczen
 
http://www.ofeminin.pl/kariera/zwolnienie-lekarskie-a-umowa-zlecenie-f83687.html
 
 
 
 
20 kwietnia 2014 11:44 / 4 osobom podoba się ten post
Zawsze powtarzam ,nie mozna byc PAZERNYM na 100 euro.Trzeba czytac umowe i pytac.Placzu bedzie mniej.Skladki chorobowe sa dobrowolne na umowie zleceniu a i podstawa wyplaty tez ma wplyw .
20 kwietnia 2014 11:48
Nie dobijajcie dziewczyny w Świeta:)Już wie ,że sie drukowanymi nie pisze:)
20 kwietnia 2014 12:03
wisienka

Z tego co wiem , to robił sobie zimne okłady. Na pewno czyta wszystkie wasze uwagi i weźmie je pod uwagę.

Wisienka - czy problem z nogami minął?
20 kwietnia 2014 13:49

Poważnie? Czy dziś też muszę usuwać posty, których mogłoby nie być?

20 kwietnia 2014 13:53
Pomoc forum1

Poważnie? Czy dziś też muszę usuwać posty, których mogłoby nie być?

Moduś świętuj, i przymknij dzisiaj oczko heheheee
20 kwietnia 2014 15:37 / 1 osobie podoba się ten post
ewusia987

WITAM KOCHAE KOLEZANKI,ZAUWAZYŁAM DOPIERO TEN TEMAT,KTORY MNIE INTEESUJE,WLASNI MNIE TO DOPADŁO,NIE ROZUMIE DLACZEGO FIRMY NIE PŁACĄ CHOROBOWEGO,JAK SIE LECZYC,JAK KOLANA A MAM SZTYWNE OD DZWIGANIA,OKAZAŁO SIĘ,ZE DOPADLY MNIE ZWYRODNIENIA,JAK SIE STARAC CHODZMY O RENRE,JAK NIE MAM PŁACONE CHORBOWE,TAK SIE ZAATWIŁAM...POZDRAWIAM..WESOŁYCH ŚWIĄT.

Z mojego doświadczenia to najczęściej nadwaga jest winna temu, że kolana wysiadają a nie dlatego że się dźwiga, ale mogą być jakieś wyjątki. Najczęściej do osób otyłych nie dociera że muszą trochę schudnąć i się poruszać. Kuzyna żona już od kilku lat nie umnie przejść kilku metrów i najczęściej siedzi w domu. Tragedia zapasła się i przed piędziesiątką jest jak stara babcia. Kolana ocyzwiđcie wysiadły bo nie dają rady takiego cieżaru nosić. Nic z tym nie robi bo jej tak wygodznie. Ja bym chyba wykorkowała od samego siedzenia w domu!
21 kwietnia 2014 09:10 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Wisienka - czy problem z nogami minął?

Tak, Juz jest dobrze. był u lekarza. zalecił to co juz robił dzięki tutejszym poradom. Wyniiki ma w normir lub prawie w normie. Stara sie dbać o te swoje stopy, ale powoli juz przywykły. No i moj syn , dzięki temu ze nie ma czasu na dojadanie, (wcześniej pracował jako kierowca w pizzerii) i ma duzo więcej ruchu pochwalił sie , ze schudł juz 3 kg. Moze to nieduzo, ale pracuje tam troche ponad 3 tygodnie. , więc jest dobrze.
Miałam tu napisać, bo obiecałam , ale jakos tak wychodziło, ze jak przyszło co do czego , zaczełam czytac inne posty i zapomniałam
Ale oczywiście ciesze sie , ze nie zawiodłam sie na was. Wiedziałam , ze jak napisze o problemie będzie odzew. I nie pomyliłam sie. DZIEKI wszystkim jeszcze raz.