Kolana i ręce - ogólny ból

03 kwietnia 2014 22:36
opiekun_Janusz

Kilka pytań na początek:
1. Ile syn ma lat?
2. Czy miał jakieś urazy kończyn wcześniej?
3. Czego to jest hurtownia? (azbest?)
4. Co dokładnie robi w tej hurtowni?

Syn ma 23  lata
Wczesniej nie miał zadnych urazów (przynajmniej ja sobie nic takiego nie przypominam)
Jesst hurtownia artykułów spożywczych
Przygotowuje towar do wywozu, czyli ukłąda na paletach towar zgodnie z zamówieniem
04 kwietnia 2014 08:10
Więc "zabiłaś mi klina" - nie mam pojęcia co mu jest. Może sobie coś przeciążył. Wtedy powinno boleć w okolicach śródstopia i od góry stopy. Ale to bardziej zgaduję. Jeśli paleta stoi wyżej, a on z ciężarem (towarem) wychyla się do przodu to wtedy całe obciążenie idzie na przód stopy. Nie trudno wtedy nadwyrężyć, a jeśli to robi przez wiele godzin, to bardzo prawdopodobne. Czy ma płaskostopie? Na razie bym spróbował okłady z lodu, ew. maść końską - chłodzącą.
04 kwietnia 2014 08:30 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun_Janusz

Więc "zabiłaś mi klina" - nie mam pojęcia co mu jest. Może sobie coś przeciążył. Wtedy powinno boleć w okolicach śródstopia i od góry stopy. Ale to bardziej zgaduję. Jeśli paleta stoi wyżej, a on z ciężarem (towarem) wychyla się do przodu to wtedy całe obciążenie idzie na przód stopy. Nie trudno wtedy nadwyrężyć, a jeśli to robi przez wiele godzin, to bardzo prawdopodobne. Czy ma płaskostopie? Na razie bym spróbował okłady z lodu, ew. maść końską - chłodzącą.

Dzięki za pomoc. Ja tez mam nadzieję, zew to "tylko " przeciążenie, nieprzyzwyczjenie do dlugiego chodzenia.. Ale juz cos więcej wiemy jak postępować. Np. moczył nogi w ciepłej wodzie, a tu okazuje sie, ze powinien w zimnej. i jeszcze robic zimne okłady. Na pewno juz skorzystał z waszych rad. mam nadzieje, ze to pomoże. Nie chciałby stracić pracy z takiego powodu jak ból nóg. # miesiące szukał intensywnie i to , że znalazł ja w naszym rejonie graniczy z cudem. Więc bedzie starał sie robić wszystko ,żeby tę pracę utrzymać.
Jeszcze raz wszystkim dziekuję za pomoc.
04 kwietnia 2014 08:35
Napisz co dalej. Może jak coś więcej się dowiem, to będę umiał pomóc.
04 kwietnia 2014 08:54
opiekun_Janusz

Napisz co dalej. Może jak coś więcej się dowiem, to będę umiał pomóc.

Janusz nasz forumowy DOKTORKU, powiedz czy jest mozliwość odnowienia sie przepukliny pępkowej po 10 latach od operacji? Często mnie zaczyna pępek boleć, nawet po jeździe rowerem :/
04 kwietnia 2014 09:12 / 2 osobom podoba się ten post
Kasia00744

Janusz nasz forumowy DOKTORKU, powiedz czy jest mozliwość odnowienia sie przepukliny pępkowej po 10 latach od operacji? Często mnie zaczyna pępek boleć, nawet po jeździe rowerem :/

Nie jestem lekarzem, ani tytułu doktora też nie mam. Trudno mi powiedzieć cokolwiek na temat operacji, ale każda interwencja chirurgiczna może nieść ze soba skutki uboczne. Jeśli miałaś operację przepukliny pępkowej i teraz masz dolegliwości, to lepiej się zgłoś do chirurga żeby Cię zbadał.
04 kwietnia 2014 09:18 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun_Janusz

Nie jestem lekarzem, ani tytułu doktora też nie mam. Trudno mi powiedzieć cokolwiek na temat operacji, ale każda interwencja chirurgiczna może nieść ze soba skutki uboczne. Jeśli miałaś operację przepukliny pępkowej i teraz masz dolegliwości, to lepiej się zgłoś do chirurga żeby Cię zbadał.

Wrota przepuklinowe maja tendencje do odnawiania sie,ale przyczyna bolu moze byc inna,czasem jak zle lub gwaltownie cos szarpniesz to miesnie proste brzucha tez daja takie objawy,postaraj sie troche mniej forsowac,jezeli to mozliwe.Jezeli bol sie nasili wizyta u lekarza konieczna.
04 kwietnia 2014 09:35
Dzięki bardzo za ifo. mąż dostał zlecenie załatwienie skierowania na usg i ustaleniu terminu badania ehh. No cóz starość nie radość :D
04 kwietnia 2014 10:57
wisienka

Syn ma 23  lata
Wczesniej nie miał zadnych urazów (przynajmniej ja sobie nic takiego nie przypominam)
Jesst hurtownia artykułów spożywczych
Przygotowuje towar do wywozu, czyli ukłąda na paletach towar zgodnie z zamówieniem

I pewno podnosi na wyprostowanych nogach-a powinien na ugiętych,mięśnie inaczej pracuja wtedy i cały ciężar nie idzie w stopy.Poza tym jak dłużej nic nie robił/żadnej pracy fizycznej/ to może to być zwykłe zmęczenie  mięśni i kości powtarzalnościa czynności-jak się wprawi za tydzien ,dwa to dolegliwości miną.Jesli jakieś pomocnicze smarowanie maściami  to zawsze od dołu do góry-nie odwrotnie!I w domu nózki na podusie i trzymac wyżej:)
04 kwietnia 2014 11:16
kasia63

I pewno podnosi na wyprostowanych nogach-a powinien na ugiętych,mięśnie inaczej pracuja wtedy i cały ciężar nie idzie w stopy.Poza tym jak dłużej nic nie robił/żadnej pracy fizycznej/ to może to być zwykłe zmęczenie  mięśni i kości powtarzalnościa czynności-jak się wprawi za tydzien ,dwa to dolegliwości miną.Jesli jakieś pomocnicze smarowanie maściami  to zawsze od dołu do góry-nie odwrotnie!I w domu nózki na podusie i trzymac wyżej:)

Dzięki Kasia. Mamy taką nadzieję, że to tylko zmęczenie., że przywyknie do tej pracy i nie będzie miał potem problemów. Czyta wszystkie rady jakie tu mu wszyscy dają . Dziś na razie jest lepiej, ale do pracy idzie na popołudniu. Jutro i pojutrze na szczęscie wolne.
 
04 kwietnia 2014 11:20 / 1 osobie podoba się ten post
wisienka

Dzięki Kasia. Mamy taką nadzieję, że to tylko zmęczenie., że przywyknie do tej pracy i nie będzie miał potem problemów. Czyta wszystkie rady jakie tu mu wszyscy dają . Dziś na razie jest lepiej, ale do pracy idzie na popołudniu. Jutro i pojutrze na szczęscie wolne.
 

a robił te okłady z lodu proponuję żeby kupił mrożonkę groszku podzielił na pól do woreczków i codziennie mroził stopy ,a najlepiej niech kupi dwa worki mrożonki i owija nimi  stopy.Jesli tam był jakiś stan zapalny to rozgrzewanie odpada a zimno działa kojąco musi pamiętać żeby mieć suche stopy zanim lód przyłoży do sobie odmrozi
04 kwietnia 2014 11:24
jowitaliber

a robił te okłady z lodu proponuję żeby kupił mrożonkę groszku podzielił na pól do woreczków i codziennie mroził stopy ,a najlepiej niech kupi dwa worki mrożonki i owija nimi  stopy.Jesli tam był jakiś stan zapalny to rozgrzewanie odpada a zimno działa kojąco musi pamiętać żeby mieć suche stopy zanim lód przyłoży do sobie odmrozi

Ja bylabym ostrożna z aż tak zimnymi okładami - osobiście przez takie oklady nabawilam sie zapalenia stawów w kostkach,spuchłu jak banie i bolały:(Tez wtey byłam mniej wiecejw  wieku syna Wisienki.Można je stosowac ,byle z umiarem:):):)
04 kwietnia 2014 11:34
Z tego co wiem , to robił sobie zimne okłady. Na pewno czyta wszystkie wasze uwagi i weźmie je pod uwagę.
04 kwietnia 2014 11:37
wisienka

Z tego co wiem , to robił sobie zimne okłady. Na pewno czyta wszystkie wasze uwagi i weźmie je pod uwagę.

A udało mu się do lekarza dostać
04 kwietnia 2014 11:41
no niestety dzis nie