Wielkanocne przepisy

14 maja 2019 14:37 / 1 osobie podoba się ten post
Bezwzględnie biały barszcz . Z chrzanem i czosnkiem . O innych dodatkach nie piszę, żeby slinotoku nie wywołać .
14 maja 2019 15:12 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Bezwzględnie biały barszcz . Z chrzanem i czosnkiem . O innych dodatkach nie piszę, żeby slinotoku nie wywołać .

Ale miłe wspomnienia przywołałaś 
Kiedy żyła mama,święta zawsze były u rodziców i zawsze był niepowtarzalny biały barszcz mojej mamy.Niestety obojga rodziców nie ma już z nami Ani ja,ani siostra,ani bratowa, takiego nie umiemy ugotować, za to wyspecjalizowałyśmy się w żurku,zawsze na własnym zakwasie, co roku u kogoś innego. Bo święta zawsze robimy na zmianę, tzn wspólnie, dzielimy się przygotowaniami, zgodnie z wcześniej przygotowaną rozpiską, tyle, że "lokal"zmieniamy 
Dania podstawowe, czyli żurek, biała kiełbasa, produkcji mamy naszej bratowej, pieczona w piekarniku,gotowana, na zimno czy na ciepło, przygotowuje osoba,u której świętujemy, a co do reszty, to się umawiamy, kto co.
Nie chciałaś, a i tak u mnie ślinotok przywołałaś 
28 marca 2022 16:40 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie też żurek lub barszcz biały na, śniadanko. Czytałem kiedyś, że równie popularna jest zupa chrzanowa. Akurat trafił mi się fajny artykuł...
 
https://www.o2.pl/kuchnia/przepis-ewy-wachowicz-na-krzonowke-tradycyjna-zupa-wielkanocna-6752119934933920a
30 marca 2022 15:25 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

U mnie też żurek lub barszcz biały na, śniadanko. Czytałem kiedyś, że równie popularna jest zupa chrzanowa. Akurat trafił mi się fajny artykuł...
 
https://www.o2.pl/kuchnia/przepis-ewy-wachowicz-na-krzonowke-tradycyjna-zupa-wielkanocna-6752119934933920a

Znajoma robi co roku chrzanówkę, przepis nie jest trudny więc może i ja spróbuję na te święta 
06 kwietnia 2022 09:39 / 3 osobom podoba się ten post
Kto szukać będzie zajączka
06 kwietnia 2022 10:10 / 4 osobom podoba się ten post
A ja nie wiem jak tutaj święta wyglądają. Jeszcze nie rozmawiałam na ten temat. Piec raczej nic nie będę. W Kauflandzie,mają polskie produkty,  widziałam żurek w torebce, więc pewnie sobie ugotuję? Jest majonez Winiary, to i jajka faszerowane zrobię. Jakiś lepszy obiad i będzie po świętach. Zostanie mi tydzień i do domku ? 
06 kwietnia 2022 10:17 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja nie wiem jak tutaj święta wyglądają. Jeszcze nie rozmawiałam na ten temat. Piec raczej nic nie będę. W Kauflandzie,mają polskie produkty,  widziałam żurek w torebce, więc pewnie sobie ugotuję? Jest majonez Winiary, to i jajka faszerowane zrobię. Jakiś lepszy obiad i będzie po świętach. Zostanie mi tydzień i do domku ? 

Pytałam PDP jak tu jest ze światami.Tu luzik ,nie obchodzą świąt. Kupiłam już filet z indyka ,upiekę zwarzywami w rękawie. Normalny obiad, bez spiny..
06 kwietnia 2022 11:38 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Kto szukać będzie zajączka:wielkanoc2:

Ja z dziadkami chyba nie 
06 kwietnia 2022 11:44 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A ja nie wiem jak tutaj święta wyglądają. Jeszcze nie rozmawiałam na ten temat. Piec raczej nic nie będę. W Kauflandzie,mają polskie produkty,  widziałam żurek w torebce, więc pewnie sobie ugotuję? Jest majonez Winiary, to i jajka faszerowane zrobię. Jakiś lepszy obiad i będzie po świętach. Zostanie mi tydzień i do domku ? 

Też nie rozmawiałem jeszcze... Ale znając harmonogram dnia, to w niedzielę nic się nie zmieni. Śniadanko bynajmniej o stałej porze. Chcę zrobić żurek (zabrałem z domu) i kupić białe kiełbaski, też zrobić jajka faszerowane.
Sam kupię i zapłacę za te kiełbaski, nie chcę im głowy zawracać. W 10 euro się zmieszczę. Bo kupiłem już dwa opakowania matjasów i jutro je zrobię do słoika. Tak jak zawsze. Może jeszcze dorwę kawałek chrzanu z korzenia. 
06 kwietnia 2022 11:51 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Ja z dziadkami chyba nie :-(

Ej , kup im po zajączku i schow gdzieś , dziadkowi po kołderką zobaczysz jak się ucieszy. Babcia tez . Ja Margaret w kupiłam wielkanocna pozytywkę . Znajdzie rano  na wielkanocnym stole 
06 kwietnia 2022 12:29 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Ej , kup im po zajączku i schow gdzieś , dziadkowi po kołderką:chaplin: zobaczysz jak się ucieszy. Babcia tez . Ja Margaret w kupiłam wielkanocna pozytywkę . Znajdzie rano  na wielkanocnym stole :chaplin:

Chętnie... A kiedy pod kołderkę położyć? Wieczorem w sobotę czy jak? 
06 kwietnia 2022 15:38 / 2 osobom podoba się ten post
Rano , przy śniadaniu. 
06 kwietnia 2022 15:46 / 2 osobom podoba się ten post
No to tak. Często tak robię, tylko zaintrygowała mnie ta kołderka?
06 kwietnia 2022 17:18 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

No to tak. Często tak robię, tylko zaintrygowała mnie ta kołderka?

Haha 
Jeszcze by się jajeczka tozpuscily
06 kwietnia 2022 17:34 / 4 osobom podoba się ten post
To ja z innej beczki jak już jajka na tapecie (pod kołdrą czy na )
Jajka na talerzu