Wielkanocne przepisy

07 kwietnia 2017 20:14 / 1 osobie podoba się ten post
W niewłasciwym temacie napisałam,myślałam,że piszę świeta w De wrrrrr.
07 kwietnia 2017 20:22 / 4 osobom podoba się ten post
ivanilia40

W niewłasciwym temacie napisałam,myślałam,że piszę świeta w De wrrrrr.

Dobrze napisalas, przepis na swieta jest, zajaca mozna szukac.Ewentualnie kroliczka. Taki Geschenk.
07 kwietnia 2017 20:26 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

U mnie beda jaja. Tak obstawiam:-)

Uważaj bo dostaniesz wydmuszkę
07 kwietnia 2017 20:29 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Uważaj bo dostaniesz wydmuszkę:-)

A co to ? Boze Narodzenie, zebym sobie gwiazdora na choinke zrobila?
Sama kupie. Wiem co jem.
14 kwietnia 2017 10:14 / 2 osobom podoba się ten post
Chyba mi już nie potrzeba żadnych wielkanocnych przepisów.Robię tak jak umiem od stu lat mniej więcej to samo.A wynalazki to praktykuję w inne nie świąteczne dni.Teraz moja synową coś tam nowego tworzy w kuchni.Powiew świeżości jest .Zawsze to młodsza głowa.
14 kwietnia 2017 10:40 / 1 osobie podoba się ten post
Ja jutro odbieram Lammkeule. Jeszcze nigdy nie przyrządzalam baraniny. Ktoś coś?
14 kwietnia 2017 12:12 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja jutro odbieram Lammkeule. Jeszcze nigdy nie przyrządzalam baraniny. Ktoś coś?

Tak jak inne mięsa.Dobę przed pieczeniem włóż w marynatę ze wszelkich ziół,przypraw ,pokrop olejem i do lodówki.Piecz godzinę na kilogram mięsa.Daaawno temu robiłam często.
17 kwietnia 2019 09:57 / 2 osobom podoba się ten post
 
Coś podobnego chcę zrobić na święta. Albo same jajka z oczkami,buźką i kapeluszem z marchewki.
Oczywiście na polskiej sałatce ziemniaczanej.
 
18 kwietnia 2019 07:30 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

 
Coś podobnego chcę zrobić na święta. Albo same jajka z oczkami,buźką i kapeluszem z marchewki.
Oczywiście na polskiej sałatce ziemniaczanej.
 

Mit deinem Lamm als Hauptgericht sollten wir das marokkanische Thema wählen. To jagnięcina, rózni sie od baraniny i to bardzo, bardzo . Wejdź w przepisy marokańskie i jesli masz jeszcze dobre przyprawy, wyjdzie pyszne danie świateczne . Mozna dodac oryginalności i zrobić w formie tadżin .
 
 
 
 
 





 



18 kwietnia 2019 10:22 / 2 osobom podoba się ten post
teresadd

Tak jak inne mięsa.Dobę przed pieczeniem włóż w marynatę ze wszelkich ziół,przypraw ,pokrop olejem i do lodówki.Piecz godzinę na kilogram mięsa.Daaawno temu robiłam często.

Nie zapomnij o czosnku !!! bez niego jagnięcina nie samkuje tak dobrze jak powinna :) 
 
19 kwietnia 2019 00:52 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

 
Coś podobnego chcę zrobić na święta. Albo same jajka z oczkami,buźką i kapeluszem z marchewki.
Oczywiście na polskiej sałatce ziemniaczanej.
 

Wiem, że będzie kiełbaska, sałatka warzywna, mazurek, babka i ryba pieczona. Wszystko z kateringu.
19 kwietnia 2019 06:07 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalenka

Wiem, że będzie kiełbaska, sałatka warzywna, mazurek, babka i ryba pieczona. Wszystko z kateringu. :-)

Dziadkowie jedzą nawet w święta to co zawsze. A dla siebie przygotuję żurek z torebki, grzybek suszony do tego i białą bawarską kiełbaskę i jajka. Ponadto jajka z przepisu powyżej oraz faszerowane i z majonezem. W sobotę zrobię polską sałatkę. W niedzielę zaproponuję rano porcję zupy, ale nie wiem, czy o tej porze będą mieć ochotę, haha. Ciasta nie piekłem ( a bywały sztele, że tak, teraz jednak unikam ciast), bo dziadek torta kawałek kupił w cukierni. Na obiad normalne mięsiwo, w znaczeniu drobiowe i wieprzowe, bo takie lubią.  A z przepisu od Mleczko chętnie skorzystam innym razem.
 
19 kwietnia 2019 07:25 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Dziadkowie jedzą nawet w święta to co zawsze. A dla siebie przygotuję żurek z torebki, grzybek suszony do tego i białą bawarską kiełbaskę i jajka. Ponadto jajka z przepisu powyżej oraz faszerowane i z majonezem. W sobotę zrobię polską sałatkę. W niedzielę zaproponuję rano porcję zupy, ale nie wiem, czy o tej porze będą mieć ochotę, haha. Ciasta nie piekłem ( a bywały sztele, że tak, teraz jednak unikam ciast), bo dziadek torta kawałek kupił w cukierni. Na obiad normalne mięsiwo, w znaczeniu drobiowe i wieprzowe, bo takie lubią.  A z przepisu od Mleczko chętnie skorzystam innym razem.:-)
 

Mój przepis to typowo domowy . Na wyjeździe nigdy nie robiłam wynalazków starsi sa przyzwyczajeni do swoich potraw i smaków i jakie by one nie były często dla mnie nie świateczne, to gotowałam pod gust podopiecznych . 
14 maja 2019 11:48
A jakie zupy jedliście w Wielkanoc? Żurek, barszcz, grzybową?
14 maja 2019 12:53
U mnie zawsze żurek