Jak znaleźć pracę opiekuna za granica?

19 kwietnia 2018 21:07 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Obyś tylko dobrze trafił. Ja trafiłam do dobrej i sympatycznej rodziny. I co z   tego.? Jak po wyliczeniu calej pensji za 6 tygodni wyszło mi ok 1300 euro za cały pobyt wraz z "bonusem świątecznym". Śmieszne pieniądze za opieke nad  dwójką dziadków. Więcej już się nie wkopie i dlatego szukam lepszych zarobków. Z językiem radze sobie ok. 

Dusia ale tys pisala,ze robilas z nimi kurs niemieckiego i trza to odpracowac to moze oni odciagaja od wyplaty??? Czemu nie spytasz w firmie? Trza pytac
19 kwietnia 2018 21:09
martynadln

Tak, jadę po raz pierwszy.Boję się, ale to przerabiali prawie wszyscy. Człowiek zawsze boi się nieznanego,nowego...Mam głęboką wiarę, że sie tam odnajdę, że dam radę :). Tak, to racja: w kupie siła :):-)

Do odwaznych swiat nalezy,witaj nam i daj znac jak ci tam bedzie
19 kwietnia 2018 23:06 / 3 osobom podoba się ten post

Startuję w przyszłą środę :).Żebym tylko dobrze wylądowała :):)


Dyskusja, https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/1508/dyskusje-o-artykulach/co-zabrac-na-pierwszy-wyjazd/page/10


 



 

20 kwietnia 2018 04:25 / 1 osobie podoba się ten post
EwaR65

Dusia ale tys pisala,ze robilas z nimi kurs niemieckiego i trza to odpracowac to moze oni odciagaja od wyplaty??? Czemu nie spytasz w firmie? Trza pytac :aniolki:

No pytałam. Niestety trzeba odpracować w wymiarze 12 tygodni w przeciągu roku. Już 6 tygodni mam za sobą. Drugie 6 albo odpracuje w późniejszym czasie albo im oddam za kurs. To jest wlasnie cwaniactwo agencji. Tylko na sile uwiązać pracownika. Ale jest tyle możliwości wyboru. 
20 kwietnia 2018 09:36
Dusia1978

No pytałam. Niestety trzeba odpracować w wymiarze 12 tygodni w przeciągu roku. Już 6 tygodni mam za sobą. Drugie 6 albo odpracuje w późniejszym czasie albo im oddam za kurs. To jest wlasnie cwaniactwo agencji. Tylko na sile uwiązać pracownika. Ale jest tyle możliwości wyboru. 

Wybór jest, ale trzeba uważać na wszystkie kruczki.  Teraz sobie uświadomiłam, że w poprzedniej firmie w umowie podpisałam, że zapoznałam się z regulaminem. Zapytałam przez telefon, czy mi go przyślą, to usłyszałam, że tego nie robią, ale że może to dobry pomysł. No i nie wiem, co w nim jest. W tej regulamin przeczytałam i zakaz konkurencji jest w nim właśnie, nie w umowie.
Wiem, że trzeba uważać na to, co się podpisuje, ale i tak podpisałam, że zapoznałam się z regulaminem, choć go na oczy nie widziałam.... Nic to by nie zmieniło, bo zależało mi na wyjeździe- to był pierwszy i nie chciałam czekać nie wiadomo na co. Ale teraz bym jednak się upierała, że skoro dają do podpisu druk, że się zapoznałam z regulaminem, to niech mi wskażą, gdzie on jest. A to tylko jeden element z umowy, w której są rzeczy które się nijak mają do rzeczywistości. Choćby godziny mojej pracy na zleceniu- są, owszem, pasują do przepisów, ale nie do tego, co tu się robi. Nawet na bardzo lekkim zleceniu.
Ale czy coś możemy z tym zrobić? Umowa z rodziną bez pośredników, własna działalność nie wchodzi w grę, przynajmniej w tym momencie.
20 kwietnia 2018 18:24 / 1 osobie podoba się ten post
Witam wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum mam nadzieję, że nie ostatni.
Piszę w sprawie takiej, mam 20 lat, przed miesiącem zaledwie skończyłem roczną szkołę jakże dumnego Opiekuna Medycznego z wynikiem aż się pochwale xd tak więc zrobiłem tę szkołę, mam te 20 lat i chciałbym taaaaaaaaaaaaak..... wyjechać za granicę do pracy widzi mi się opieka najlepiej seniorki :love: a tak serio to chciałbym znalezc tą pracę za tą granicą.
jest tu w ogóle jakaś aktywność na tym forum?
 
mam 20 lat, roczną szkołe opiekuna, ostatnie 2 lata spedzilem w pomocy rodzinie chorej babci wczesniej śp. dziadkowi, mam prawo jazdy.
mogę liczyć na zarobek typu 1500 euro na start? chciałbym zachaczyć wyjechać jeszcze w tym miesiącu przed majówką na dosyć długo, jestem w stanie nawet pojechać ten pierwszy raz na te 3 miesiące jesli znajdzie sie zlecenie
 
Co w ogóle myslicie o męzczyznie opiekunie? da rade taki ktoś jak ja? taki 20 latek? 
wiecie, żeby mnie tylko te serniorki nie obcinały żeby nie dostały skrzywienia szyji :d
taki tam sobie jestem niebieskooki blondynek 
20 kwietnia 2018 19:33 / 3 osobom podoba się ten post
Możesz dać radę, ale gotujesz, sprzątasz, itd.? Z tego, co tu pisano, to do takich młodych osób rodziny nieufnie podchodzą, to może być trudniej z akceptacją, i co za tym idzie z szybkim znalezieniem pracy. Jeśli na czasie ci zależy, to nie tu powinieneś pisać, ale dzwonić, pisać do firm. Oni oddzwaniają, rozmawiają, weryfikują, to trochę trwa. Nie wiem, jakie jest zapotrzebowanie na mężczyzn opiekunów, ale z tego powodu, również wieku bym się już zabrała za ostre szukanie, jeśli przed majówką chcesz wyjechać.
Nie wiem, o ile więcej dostaje osoba w takim wykształceniem i prawem jazdy. Ale bez tego w firmach oferowano mi od 980 do 1200. Język u mnie komunikatywny, a są firmy, które oferują stawki w zależności od języka.
20 kwietnia 2018 19:35 / 4 osobom podoba się ten post
Matthew

Witam wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum mam nadzieję, że nie ostatni.
Piszę w sprawie takiej, mam 20 lat, przed miesiącem zaledwie skończyłem roczną szkołę jakże dumnego Opiekuna Medycznego z wynikiem aż się pochwale xd tak więc zrobiłem tę szkołę, mam te 20 lat i chciałbym taaaaaaaaaaaaak..... wyjechać za granicę do pracy widzi mi się opieka najlepiej seniorki :love: a tak serio to chciałbym znalezc tą pracę za tą granicą.
jest tu w ogóle jakaś aktywność na tym forum?
 
mam 20 lat, roczną szkołe opiekuna, ostatnie 2 lata spedzilem w pomocy rodzinie chorej babci wczesniej śp. dziadkowi, mam prawo jazdy.
mogę liczyć na zarobek typu 1500 euro na start? chciałbym zachaczyć wyjechać jeszcze w tym miesiącu przed majówką na dosyć długo, jestem w stanie nawet pojechać ten pierwszy raz na te 3 miesiące jesli znajdzie sie zlecenie
 
Co w ogóle myslicie o męzczyznie opiekunie? da rade taki ktoś jak ja? taki 20 latek? 
wiecie, żeby mnie tylko te serniorki nie obcinały żeby nie dostały skrzywienia szyji :d
taki tam sobie jestem niebieskooki blondynek 

21 kwietnia 2018 14:47 / 1 osobie podoba się ten post
IWA

Nie wiem jak zamieścić zdjęcie ale wpis młodego kolegi i mnie rozbawił.
Niech to wyśle w mailu do agencji, dzisiejsza młodzież.
21 kwietnia 2018 19:25
Dusia1978

Ae to mi wyszlo za 6 tygodni czyli za miesiac niewiele ponad 800 euro. Czy to tak duzo??:do bani:
I dwoje do opieki. :zaskoczenie1:

Moje niedopatrzenie. 
21 kwietnia 2018 21:57
mikser

Moje niedopatrzenie. :zalamka2:

No i co to tak wiele? 
21 kwietnia 2018 22:01
Dusia1978

No i co to tak wiele? :do bani:

No dusia ty kcesz ale klapa na pupe??? Pytalas w agencji czemu dostalas tyle pieniedzy,mowili ci,ze odciagaja za kurs?? Przeca jak na pierwszy raz i kurs to mozna przezyc,no mozna sie denerwowac jak bys ty tego kursu u nich nie robila. Chce cie podtrzymac na duchu bys ty tak nie narzekala bo przeca tam byl kurs,wiecej dobrej energii jakto niektorzy mowia,pozytywnie. Teraz bylo tak,nastepnym razem bedzie lepiej
22 kwietnia 2018 13:35
Dusia1978

No i co to tak wiele? :do bani:

Nie wiedziałaś za ile jedziesz?
22 kwietnia 2018 13:55 / 3 osobom podoba się ten post
mikser

Nie wiedziałaś za ile jedziesz? :rozmysla: :-)

Domyślałam się, że wiele nie będzie ale że do dwóch osób za takie marne pieniądze? To był moj pierwszy wyjazd i nie wiedziałam, że powinnam wiedzieć za ile jadę. Teraz jadę z inną firmą i dozlecenia wyjazdu oraz wszystkich informacji o pdp mam rozpisane za jaką stawkę jade, ile bonusa za majówkę, kiedy wypłata. Co wyjazd to człowiek jest mądrzejszy ? 
07 lipca 2018 11:17

No znalezienie pracy jako opiekun nie jest takie łatwe... od niedawna pracuje przez agencje (usunięte) i jestem bardzo zadowolona. Mają dobre warunki dla pracowników i krótki zrozumiały regulamin w przeciwieństwie do wielu innych agencji. Do tego fajne premie na święta dają, ja na wielkanoc dostalam 400 euro